Ndahet nga jeta ylli i muzikës rrok, humb betejën me sëmundjen e rëndë

December 6, 2017 09:15

Ndahet nga jeta ylli i muzikës rrok, humb betejën me sëmundjen e rëndë

Është ndarë nga jeta ylli i muzikës rrok në Francë, Johnny Hallyday.

Ai u nda nga jeta në moshën 74-vjeçare, pasi humbi betejën e gjatë me kancerin në mushkëri.

Lajmin për humbjen e tij e ka bërë të ditur bashkëshortja e këngëtarit të njohur, emri i vërtetë i të cilit është Jean-Philippe Smet.

Francezët e kanë quajtur thjesht “Xhoni ynë” dhe me muzikën e tij ka shitur rreth 100 milionë albume, si dhe mori pjesë në disa role sekondare në filma.

December 6, 2017 09:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*