Ndahet nga jeta Zyhdi Dajti, ish-kreu i Policisë Bashkiake dhe INUK-ut

July 10, 2017 10:00

Ndahet nga jeta Zyhdi Dajti, ish-kreu i Policisë Bashkiake dhe INUK-ut

Ndahet nga jeta ne moshen 58-vjeçare ish-drejtori i Policisë Bashkiake të Tiranës dhe INUK-ut, Zyhdi Dajti.
Mesohet se Dajti ka ndërruar jetë si pasojë e një infarkti në zemër, teksa ka qenë me pushime.

Zyhdi Dajti eshte emer i njohur ne vend, pasi ai ishte ne krye te Policise Bashkiake deri ne vitin 2011.

Pasi bashkia u mor nga PD, tre vite me pas, Dajti iu besua detyra e drejtorit te INUK. NJë vit pasi e ushtroi detren, ai vendosi të largohej dhe me pas ne kete post u caktua Dallëndyshe Bici.

Me pas, Dajti u emerua drejtor i Forcave të Sigurisë të Autoritetit Portual Durrës.

July 10, 2017 10:00
Komento

1 Koment

  1. Arben July 10, 21:57

    E PASKA DITUR FUNDIN E VET, PRANDAJ U FUT NE ROLIN E KAMIKAZIT.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*