Ndalohen 10 refugjatë në Kapshticë, mes tyre dhe një foshnjë

July 3, 2016 17:36

Ndalohen 10 refugjatë në Kapshticë, mes tyre dhe një foshnjë

10 refugjatë nga vendet e Lindjes janë ndaluar sot nga policia kufitare e Kapshticës.

Mësohet se refugjates, 5 shtetas irakian dhe 5 sirianë janë kapur ndërsa tentonin të kalonin kufirin jeshil
Sipas të dhënave mes tyre ishte edhe një foshnjë 6 muajshe.

Policia po kryen të gjitha veprimet për rikthimin e tyre në Greqi.

July 3, 2016 17:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*