Ndalohen 2 ish-të përndjekur politikë, policia: Do hidhnin bomba molotov te Kryeministria

June 5, 2013 12:16

Ndalohen 2 ish-të përndjekur politikë, policia: Do hidhnin bomba molotov te Kryeministria

Dyshohet se po montonin dy bomba molotov, ndalohen ish-të përndjekurit politikë, Skënder Tufa e Petrit Lico.

Policia bën të ditur se ka ndaluar dy personat e sipërpërmendur anash godinës së Universitetit Politeknik të Tiranës. Burime nga policia konfirmuan për “News 24” se Tufa dhe Lico do i përdornin bombat molotov tek godina e Kryeministrisë.

Sipas policisë Tufës dhe Licos iu gjetën dy bombat artizanale.

Ne telefon Skender Tufa konfirmoi se ndodhej rastësisht tek zona e Universitetit Politeknik dhe se nuk ka lidhje me objektet që dyshohen si bomba molotov nga policia./BW

June 5, 2013 12:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*