Ndalohen 34 klandestinë në Kakavijë

August 20, 2013 12:11

Ndalohen 34 klandestinë në Kakavijë

Të tjerë klandestinë janë sekuestruar nga policia kufitare e Kakavijes mëngjesin e sotëm. 34 persona me origjinë nga Maroku dhe Algjeria janë ndaluar poshtë fshatit Radat në Gjirokastër. Drejtoria e Kufirit në Kakavije ka shtuar kontrollet pasi mendohet se edhe në ditët e ardhshme do të vijojë fluksi i klandestinëve që synojnë kalimin në Greqi përmes Shqipërisë. Me arrestimin e këtyre klandestinëve, shkon në 234 numri i të ndaluarve, të ardhur kryesisht nga vendet e treta.

Policia e Gjirokastres ka perforcuar bashkepunimin edhe me komisariatet e tjera ne jug te vendit, duke mbajtur nen vezhgim e kontroll edhe zonat bregdetare, te cilat jo pak here jane perdorur nga trafikantet per transportimin e klandestineve me mjete detare.

August 20, 2013 12:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*