Ndalohen dy refugjatë palestinezë dhe guida shqiptare

September 19, 2017 11:46

Ndalohen dy refugjatë palestinezë dhe guida shqiptare

 

Dy palestinezë dhe një shqiptar që do t’i kalonte matanë kufirit në Mal të Zi janë arrestuar në qytetin e Koplikut këtë mëngjes.

Ismet Bajramaj, 52 vjeç nga Shkodra, po përdorte për qëllime trafikimi automjetin e tij tip “Volkswagen”.

Ndërkohë, dy palestinezët synonin të arrinin shtetet e Bashkimit Europian.

Ndaj shqiptarit të arrestuar është ngritur akuza e “ndihmës për kalim të paligjshëm të kufirit”.

September 19, 2017 11:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*