Ndalohet në Rinas greku me 13.600 euro të padeklaruara

March 23, 2018 19:54

Ndalohet në Rinas greku me 13.600 euro të padeklaruara

 

Një shtetas grek është ndaluar në aeroportin e Rinasit, pasi i janë gjetur me vete 13 mijë e 600 euro të padeklaruara më parë, sikurse e parashikon ligji.

Burime të Policisë bëjnë me dije se shtetasi grek, Evangelos Titikos është ndaluar nga Policia Kufitare e Rinasit, teksa ka tentuar të kalojë kufirin pa deklaruar shumën prej 13 mijë e 600 euro që kishte me vete.

Së bashku me arrestimin e tij, policia ka sekuestruar dhe shumën e parave, që shtetasi nuk e kishte të deklaruar.

l.h/ dita

March 23, 2018 19:54
Komento

1 Koment

  1. info analitike March 23, 20:45

    Arrestim per 13600 euro ndersa ketu plasin milionat sheshit e askush nuk arrestohet. Kontrolloni shtepite e pushtetareve e do te shikoni qe do te gjeni miliona euro po per ti arrestuar as qe nuk behet fjale, ashtu sic ndodhi ne rastin e Tahorrit.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*