Ndalohet postimi i fotove me shi!

March 16, 2016 20:32

Ndalohet postimi i fotove me shi!

Në Emiratet e Bashkuara Arabe është e paligjshme të postosh foto “online” të stuhive apo përmbytjeve.

Postimi i fotove të fenomeneve natyrore dënohet me ligj në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ministri i Brendshëm i këtij vendi tha se fotot e përmbytjeve prishin imazhin e vendit dhe do të ndëshkohen me një gjobë deri në 200 000 euro.

Kjo erdhi pas shumë fotove të postuara “online” me pamje përmbytjesh. Shirat e rrëmbyeshëm goditën Emiratet në fillim të kësaj jave, duke shkaktuar bllokim rrugësh dhe anulim fluturimesh.

Shumë kanë postuar foto të makinave nën ujë, por ligji i ri nuk do e lejojë më këtë gjë.

March 16, 2016 20:32
Komento

2 Komente

  1. Loran shehu March 17, 08:39

    Rrrac e degjeneruar islamik plera ….arabia saudite esht vendi me i degjeneruar ne bote

    Reply to this comment
  2. elio March 17, 11:28

    ha ha ha keta kane fikur trurin…

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?