Ndarja nga jeta e kompozitorit, TV Klan ndërpret spektaklin e regjistruar dy ditë më parë

November 19, 2017 22:29

Ndarja nga jeta e kompozitorit, TV Klan ndërpret spektaklin e regjistruar dy ditë më parë

Pas lajmit për ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur Aleksandër Lalo, TV Klan, ka ndërprerë spektaklin “Ces la vie”, duke shprehur ngushëllimet për kompozitorin. Gazetari Reis Çiço, ka treguar arsyen e kësaj ndërprerjeje.

“Po e nderpesim spektaktin pas ndarjes se papritur nga jeta te Aleksander Lalos. Ne shenje respekti Tv klan nuk do ta transmentoje spekaklin sot. Kjo puntate ishte e regjistuar dy dite me pare dhe kompozitori Lalo ishte pjese e jurise qe nga java e pare” tha në një ndërhyrje direkte Reis Çiço.

November 19, 2017 22:29
Komento

1 Koment

 1. Alban Dega November 20, 03:10

  DRITE I PASTE EMRI DHE ARTI I TIJ I
  PAVDEKSHEM !

  Jeta nuk matet me vite por me veprat qe le pas e qe ta mbajne gjalle perjete ne zemren e popullit dhe Kombit tend, ne zemren e njerezimit !
  11 vjet me i ri se ai vdiq edhe Stiv Jobs por eshte me i gjalle e nderuar se 99.999… e njerezve te gjalle ne mbare Globit qe perdorin Mac-bookun, i –
  phonin e Apple !
  Ngushellime familjes, shoqerise dhe muzikes e Artit shqiptar per jete humbje te parakoheshme te nje lisi te madh te tyre si Aleksander Lala !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*