Ndarja nga jeta e McCain, Meta: Shqiptarët humbën një mik të veçantë

August 26, 2018 10:25

Ndarja nga jeta e McCain, Meta: Shqiptarët humbën një mik të veçantë

 

Presidenti Ilir Meta thotë se e ka pritur me hidhërim ndarjen nga jeta të senatorit amerikan, John McCain, duke theksuar se sot shqiptarët humbën një mik të veçantë e të pazëvendësueshëm.

Mesazhi i presidentit Meta:

Ndarja nga jeta e Senatorit John McCain është një lajm i hidhur për mua dhe për të gjithë shqiptarët.

Sot u largua nga jeta një hero lufte dhe një patriot i madh, njeriu që i shërbeu kombit të tij me vetëmohim, heroizëm e ndershmëri të pashoqe.

Ai i shërbeu lirisë dhe të drejtave të njeriut në botë e veçanërisht në Ballkan.

Senatori McCain ishte një nga mbështetësit e vendosur të çështjes së Kosovës dhe kauzës për lirinë dhe pavarësinë e saj.

Ai u bë një ndër mbështetësit kryesorë të anëtarësimit të Shqipërisë dhe të rajonit tonë në NATO për të cilën të gjithë shqiptarët i janë mirënjohës.

Angazhimi i përkushtuar i njerëzve të tillë si McCain për çështjen e të drejtave dhe të lirive të popujve të shtypur në botë e kanë bërë SHBA-në një vend lider të demokracisë dhe rriti simpatinë e saj në gjithë botën.

Sot shqiptarët humbën një mik të veçantë e të pazëvendësueshëm.

U prehtë në paqe shpirti i tij!

a.s/dita

August 26, 2018 10:25
Komento

4 Komente

 1. Eri August 26, 11:21

  Paska qen e kunderta jote i ka sherbyer vendit me ndershmeri.Kurse Like pordha e ropi popullin i vodhi dhe thesarin.

  Reply to this comment
 2. Messerschmidt August 26, 11:37

  R.I.P.

  Reply to this comment
 3. foti August 26, 12:02

  Mullah iliri!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*