Ndërhyrje në kohë rekord, zgjidhet nga UKT furnizimi me ujë të pijshëm për Shkozën

October 4, 2018 17:27

Ndërhyrje në kohë rekord, zgjidhet nga UKT furnizimi me ujë të pijshëm për Shkozën

Infrastruktura e furnizimit me ujë për qytetaret e Tiranës po përmiresohet çdo ditë e më shumë. Banorët e zonës së Shkozës nuk do të duhet të shqetësohen më për cilësinë e ujit. Një sinjalizim nga banorët e kësaj zone për rrjetin e shpërndarjes së ujit të pijshëm, angazhoi ne terren grupet e punës se UKT për zgjidhjen në kohë rekord të situatës.

Specialistët e UKT bashkë me mjetet e tyre realizuan 9 ndërhyrje në pika ku dyshohej se mund të ndikonin në cilësinë e ujit. Tashmë linja e furnizimit është 100% në funksion dhe banorët përfitojnë furnizim normal.

Për çdo problematikë, UKT ka vendosur në dispozicion të qytetarëve edhe një numër pa pagesë 08004488.

 

v.l/ Dita

October 4, 2018 17:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim