“Nderimi i vërtetë për Azem Hajdarin”

October 27, 2017 15:45

“Nderimi i vërtetë për Azem Hajdarin”

 

Nga Astrit Patozi

Në Tropojë kisha qenë për herë te fundit në verën e 1997-ës. Ishte fushatë dhe mbaj mend që isha në autokolonë vetëm një makinë pas Azem Hajdarit.

Ka qenë udhëtim i vështirë dhe plot tension, në sintoni

me kohën e vështirë që kalonte Shqipëria.

Pak më shumë se 20 vjet më vonë, sot e pashë sërish Azemin në qendër të Bajram Currit, të derdhur në bronz.

Shumë ujëra kanë rrjedhur që atëherë, rruga është e qetë dhe pa të papritura, por jeta nuk është asnjëherë e lehtë dhe paqja nuk vjen vetëm atëherë kur nuk ka luftë.

Nderimi i vërtetë për Azem Hajdarit shkon përtej asaj shtatoreje, e cila prej sot do të zbukurojë sheshin e vendlindjes së tij.

Ai është në fakt një ftesë për kurajo dhe guxim për çdo njeri të lirë, që bën betejë për vlerat që beson.

October 27, 2017 15:45
Komento

19 Komente

 1. republika ambasadoriale e SALBANISE 5 October 27, 16:05

  nuk ka nderim me te madh per enver hoxhen
  se sa kjo maskarade berishiane qe te vret naten dhe te qan diten

  ***
  PSE SALISERBI DHE HAJDARET E TIJ
  ESHTE LAPIDAR DIAMANTI
  QE AMERIKA DHE EUROPA
  I KANE NGRITUR ENVER HOXHES
  SI PROFET ABSOLUT ??
  __________

  PJESA E PARE
  ______________

  Vaske Afezolli, një ish officer i lartë i Sigurimit, ka qenë ndërmjetës i CIA, në Ambasaden Amerikane, në vitin 1991, kur Berisha nuk ishte ende në pushtet. Afezolli, organizoi edhe takimin e ketij me Sali Berishen, i cili u bë në makinen private të V.A, nipit të Vaskes (djali motrës). Për dy orë i ranë rrotull unazës ndërkohë që Berisha dhe oficeri (ose dikush tjeter i CIA) bisedonte në sediljen e mbrapme. Ndërkohe djali i Vaskës, present në takim, (ish zv.min i regjimit komunist , në ministrinë e Tregëtisë ), rrinte në sediljen e pare dhe shofer ishte VA, që nuk dinte anglisht. Vaska përfundoi në SHBA dhe aty vdiq në moshen 85 vjecare në vitin 2015, si shtetas amerikan. Pallati ku rri sot Berisha është ndërtuar në pronën e Adhamit, nga investitori që ka dhe ndërtesën 24 kateshe, përbri Ambasadës Italiane (Qendra Coin, ose ABA), aty ku Berisha ka zyrën e tij sot, në katin 14-te , me siguri si dhuratë prej tij.

  Bujar Hoxha. Pedagog i filozofisë dhe mësimdhënës në shkollën e PPSH ai ishte këshilltar i Enver Hoxhës për çështjet e Kosovës së bashku me Ajet Haxhiun. Çuditërisht të dy u bënë njerëzit më të afërt të Berishës. Ai kishte lidhje krushqie të ngushta me Manush Myftiun, i cili së bashku me Hysni Kapon janë cilësuar si njerëzit e fshehtë të Beogradit në Byronë Politike të Hoxhës, të cilët i dinte vetë diktatori por i lejoi për ti përdorur.(dhe në fakt i përdori).
  Vaskë Afezolli, zyrtar i Sigurimit, me lidhje familjare me Bujar Hoxhën. Përmendet si njeri me lidhje në Dibër, zonë ku dhe UDB ka qenë shumë e fuqishme. Ka pasur lidhje me fisin Baholli, të cilët kanë pasur lidhje me Gazideden që në kohën e regjimit komunist.
  Nerulla Zebi. Shef i kundërzbulimit shqiptar por që kishte jë handicap. Ishte nga Golloborda dhe ka dyshime për lidhje të tij me shërbimin sekret serb, të cilit i ka dhënë dokumente residence. Flitet se jeton në Bullgar
  Vladislav Jovanoviç ka lindur shumë pranë kufirit me Kosovën, në Žitni Potok dhe ka punuar diplomat i Jugosllavisë, pikërisht aty ku shqiptarët kanë qenë më të përqendruar dhe ku thuhet se janë bërë rekrutimet më të mëdha të UDB-sw në diasporë dhe më tej në politikën e shtetit shqiptar. Ai ka qenë diplomat në Bruksel në vitet 50 të shekullit të shkuar ndwrsa në vigjilje të prishjes së komunizmit ka shërbyer në Ankara. Jovanoviç ka qenë bashkëpunëtor i afërt i Millosheviçit dhe në kohën kur ky i fundit iku nga pushteti la karrierën e ambasadorit serb në OKB.

  Lawrence Eagleburger alias Lorenc Igëllberger, ka qenë një diplomat karriere dhe njohet me nofkën :Lorenci i Maqedonisë apo Lorenci i Serbisë. i ndjeri Eagleburger që ka vdekur në vitin 2011 ka qenë ambassador i SHBA në Jugosllavi gjatë viteve 1961-1965 dhe gjatë kësaj kohe menaxhoi ndihmat amerikane në ndërtimin e Shkupit pas tërmetit. Ai ka krijuar lidhje jetëgjata me qarqet serbe. Aq jetëgjata qenë këto lidhje sa i mbajti edhe kur shërbeu si Sekretar Shteti kujdestar në kohën e dorëheqjes së James Baker pas humbjes së Bush. Gjatë periudhës 1989-1992 ai shërbeu si këshillues për çështjet jugosllave dhe ishte mjaft kontraversal. Ai në këtë kohë fitoi reputacionin si një partizan i fortë i serbëve, aq shumë sa mohoi krimet e paramilitarëve dhe ushtrisë federative në Kroaci e Bosnjë. Kjo njëanshmëri bëri që shtypi europian ta cilësojë si “Lorenci i Serbisë”./// Sa Lorenca-fazzlice-nick gage-elezbibere dhe matherfackere ka ne washington dhe bruksel…..qe po e mbrojne berishen dhe duke poshtruar 10 miljon shqiptare ?
  ____________________________________________________________________
  PJESA DYTE
  __________
  Izet Haxhia: Ju rrëfej se si e sollën serbët Sali Berishën në pushtet në ‘92

  Ish-badigardi i Sali Berishës gjatë presidencës së tij në 1992-1997, Izet Haxhia, ka filluar të flasë duke shpjeguar shumë zhvillime të rendësishme që nuk janë perceptuar nga publiku gjatë asaj periudhe.

  Në një postim të gjatë në profilin e tij në Facebook, Haxhia shpjegon se kanë qenë serbët ata që sponsorizuan Berishën dhe njerëzit e tij në fillimet e ngjitjes në krye të shtetit duke i siguruar mbështetje diplomatike dhe pjesëmarrje në konferenca të rendësishme ndërkombëtare.

  Ja çfarë shkruan Izet Haxhia: “Vizita e Berishes në USA në vitin 1992 u organizua dhe u përgatit nga shefi i CIA-s për Balkanin Jug-Lindor Dejvid Philips. Ky person njihet për lidhje te fuqishme me lobin serb në Amerikë bashkë me Zv. Sekretarin e Departmentit të Jashtëm Lorenc Igellberger, i cili kishte intersa ekonomike në Serbi me firmen Zastava.

  Kur u vendosëm në hotel në Crans Montana, tek suita e Berishes erdhi një përson që nuk e njihja dhe që Berisha nuk e prezantoi. Ka qendruar për rreth tre orë në suiten e tij. Në këtë takim ka qënë vetëm Berisha dhe gruaja e tij. Të nesërmen në sallën ku mbahej forumi mori fjalën edhe përsoni që në darkë kishte darkuar me Berishen. Nga prezantimi që ju bë nga moderatori forumit Carteron mësova se ishte ministri i jashtem Serb i Jugosllavise së mbetur. Mbiemri me sa me kujohet ishte Ivanoviç”.

  Haxhia e përforcon edhe më tej argumentin e tij se Berisha është ngritur nga serbët në pushtet duke thënë se Ivanoviç është parë në tribunën e mitungut të fitores së 22 marsit 1992. “Interesant është fakti se PD vërtet u krijua në shtepinë Gramoz Pashkos, por drejtuesit e ardhshëm që do të merrnin postet drejtuese dolën nga shtëpia e profesor Bujar Hoxhes, një shqiptar me origjinë nga Kosova, rezident i sigurimit të shtetit e shërbimit sekret serb. Ky njeri kishte një pushtet të fuqishëm tek Berisha. Nga ky person u futën në PD klanet e Dibrës me Gazideden e Zhulalin që ishin të lidhura me sherbimin sekret maqedonas”, – vijon ai duke shtuar se edhe ngjarjet e vitit ’97 u organizuan nga qarqet anti-shqiptare.

  Ai zbardh gjithashtu edhe dërgimin e naftës shqiptare ne Jugosllavi, ndërkohë që OKB i kishte vendosur embargo gjatë luftës së Bosnjes.

  “Perveç dërgimit të karburantit makines së luftës së Milosheviçit është bërë edhe dërgimi i armëve serbëve të Bosnjes. Kjo është bërë e kamufluar si trafik i armësh relike në drejtim të Norvegjisë, por në të vërtetë shkonin armë për serbët e Bosnjes. Nëermjetës në të gjithë këtë tafik ka qenë gjenerali Boban, që ka takuar disa herë Berishën tek Vila nr.4”,
  __________________
  PJESA E TRETE (si pruri berishen ne pushtet me 2 prillin 1991 Elez biberaj ky “gjeneral gramafoni”me Hillat e Billat makartiste & sorriste)
  __________________

  Zgjedhjet e shantazhuara, jo të lira dhe korrekte, në historinë e pluralizmit në Shqipëri, kanë patur moment inaugurues vetëzgjedhjen e Berishës Kryetar të PD-së. “Unë dhe Azemi shkuam me pistoleta në mbledhje. Nqs nuk do të zgjidhej Berisha, do të shkatërronim PD-në me armë, do të futeshim në PD, do të vrisnim kundërshtarët”, shkruan Izet Haxhia për zgjedhjet e 19 Janarit 1991.
  Kjo ka ndodhur pasi ishin anuluar zgjedhjet paraprake, të cilat u fituan nga Aleksandër Meksi. Në klimën e krijuar nga kërcënimet dhe manipulimet, të cilat, sikurse tregohet fare qartë në këtë dëshmi të Izet Haxhisë, karakterizojnë PD-në e këtyre më shumë se 20 viteve, e cila gradualisht u largua nga kontigjenti më idealist dhe i ndershëm i lëvizjes së Dhjetorit dhe themeluesve të PD.
  “Pas ca ditësh askush nuk guxonte të fliste kundër Berishës” shkruan më poshtë Izeti. Kështu u shua demokracia në PD qysh në lindjen e saj.
  Kjo është pikënisja e zgjedhjeve të parregullta në Shqipëri. Ky njeri që u zgjodh për vete në partinë e tij me shantazh e kobure, si mund të bënte më pas zgjedhje të rregullta kur flitej për pushtet, para dhe pasuri?
  Çdo proces zgjedhjesh që nuk do të fitohej nga Berisha nuk do të pranohej asnjëherë prej tij.
  Dhe kjo filloi qysh në zgjedhjet e para pluraliste që u mbajteën më 31 mars 1991, të cilat pa asnjë dyshim ishin më të rregulltat se zgjedhjet e mëpasshme, dhe që berisha nuk i njohu dhe shkaktoi tragjedinë e 2 Prillit.
  Izeti shkruan me sinqeritet për një nga ngjarjet më tragjike të fillimeve të tranzicionit shqiptar dhe askush i bë pikat mbi “i”. Azemi shkoi në Shkodër më 1 Prill dhe mori me vehte një grup që i la atje.
  Nuk është e vështirë të kuptosh kush e bëri masakrën e 2 Prillit dhe sa të drejtë ka oficeri trim dhe i ndershëm Gjek Çelaj, i cili dëshmon si askush me vërtetësi për 2 Prillin e’91-shit. Vetë Azemi ka kërcënuar në një moment që nuk kontrollonte veten (ishte i dehur) “ do t’jua bëj si në Shkodër” u tha të vetëve në PD, dëshmon Izeti.
  Izeti jep një detaj të “vogël” mjaft domethënës kur u pyetën dy gazetarë amerikanë, pasi u mor rezultati i votimit të 31 marsit, ku njeri, Dejvid Bajnderi, po pyeste i dehur se ç’farë të bëjmë. Të nesërmen erdhi Elez Biberaj e tha “mos njihni zgjedhjet”, për të imponuar zgjedhje të parakohshme!
  Me gjakosjen e 2 Prillit sikur u plotësua edhe një pikë e doktrinës Truman dhe të Alen Dallesit, të luftës me intesitet të ulët, për përmbysjen e pushteteve komuniste. Pas lojës me intelektualët, grevat e sindikatave, sabotimet etj., dhe kur populli nuk vepronte, hyri në zbatim një skenar tjetër i zi: atëhere mund të bëhen edhe vrasje.
  ________________________________________________________________________
  PJESA E KATERT
  ______________
  Autori i librit “Shqipëria Moderne”, Fred Abrahams thekson se ky ishte gabimi i SHBA-së me Shqipërinë, që vazhdon të ketë pasoja
  Me librin e tij, “Shqipëria Moderne”, këshilltari i “Human Rights Watch”, Fred Abrahams, ia ka dalë që të nxisë kureshtjen e mediave më të mëdha ndërkombëtare, të cilët duan të dinë më shumë për Shqipërinë postkomuniste të viteve “90-të, si dhe rolin që luajtën Shtetet e Bashkuara të Amerikës në ndihmën e saj për ngritjen e një sistemi pluralist. Në një intervistë dhënë për “Huffington Post” Fred Abrahams, shprehet se SHBA-të ka bërë një gabim të madh në Shqipëri në fillimet e demokracisë shqiptare. “Një gabim i madh i politikës së Perëndimit ishte se ata besonin se demokracia vjen vetëm me zgjedhjet dhe reformën në tregun e lirë. Shqipëria tregon se ky nuk është rasti. Demokracia vjen me institucione demokratike dhe kulturë demokratike dhe këto gjëra i mungojnë sot Shqipërisë”, shprehet Abrahams në intervistën e tij dhënë gazetarit Nick Robins-Early duke vijuar më tej, autori shprehet se Berisha ishte zgjedhja e qartë e Uashingtonit:., SHBA-të vendosën të bënin një sy qorr kur Berisha u kthye në “djallin e keq”, që nuk toleronte kritikat, burgoste gazetarët apo rrihte dhe vriste opozitarët e asaj kohe. “Veçanërisht në vitet e para, politika amerikane mbështeste një të ashtuquajtur lider demokratik, këtë tipin e quajtur Sali Berisha. Ai, ishte i vendosur për të shkatërruar trashëgiminë komuniste dhe amerikanët e mbështetën 110 për qind. Por ai ishte djalli i keq, që nuk toleronte kritikat, burgoste gazetarët, rrihte opozitarët dhe ruante një kontroll të fortë. SHBA bëri një sy qorr në ato ditë, për shkak se ai ishte njeriu i tyre.? Mendoj se ishte një gabim shumë i madh, për shkak se ndikimi i SHBA në Shqipëri ishte shumë i madh dhe ata mund ta mbështesnin Berishën, por mund të hiqnin vija për të kufizuar pushtetin e tij. SHBA nuk e bëri këtë dhe Shqipëria po e vuan akoma këtë gabim sot duke u shpërfytyruar si kurrë në historinë botërore
  ____________________________________________________
  Epilog:
  Pas Gerdecit dhe sidomos pas 21 janarit 2011 Sali Bisha nuk eshte me problem I Shqiperise por I Shteteve te Lulbashkuara te Amerkes dhe Shteteve te SHKERDHYERA TE Europes

  Eshte koha qe keto Viktor Malajt e Dites te lene keto barcaleta me Sali kriminelin:

  Eshte koha qe Viktor Malajt e Dites te merren me tolerancen kriminale te europatllantikasve ndaj Perbindeshit Vicidolit dhe impotencen kriminale te Edi Rames.

  Te futesh ne votime me banden kriminale te Bash-Berishajve dhe me hipokrizine e reformes se dreqesiese te Donald luve (qe ne vend te kapin salul kriminelin ..po kryqzojne elvis roshat dhe Alfred pezat) eshte nje vetvrasje kombetare

  Mos harroni votimet e majit 2011 ku vrasesi lul basha fitoi votimet me menget e perveshura te Arvizuse se do perseriten dhe ne 2017 me breket e ulura te edi rames dhe kinezerirat e Donald luse.

  Dihet qe Shqiperia pas 1992 eshte nje territor qe komandohet nga nenpunsi I rruges Elbasanit qe i duhet thene se kane deshtuar ne Shqiperi si te Gjiri I Derrave ne Kube ashtu dhe te gjiri I DERRAVE TE LALZIT..thjeshte politika amerikane e ka humbur besimin te shqiptaret e thjeshte…dhe SHQIPERINE MUND TA NDREQIN:
  1-ose ardhja e jashtetokesorve (ufot)
  .
  2-Ose te ngrihet nga varri SHENJTORI ENVER HOXHA
  .
  3- Ose le te shpresojme
  se do dali ndonje “hundlesh”
  ti argumentoje zotit Tramp
  se Amerika “e ka dhi punen”
  me monstren Sali Elezbiberisha

  shenim

  komentshkruesi ka qene antikomunist dhe anti enverist

  por midis monsters hajdari-basha-berisha dhe enverit do zgjidhja kete te fundit qe eshte kthyer ne PROFET

  NUK E HOQA ENVERIN
  QE TE VINI HAJDAR
  MATHERFUCKERIN
  .

  Reply to this comment
  • shpatar October 27, 19:06

   Bravo .Nuk me cudisin fare keto qe komenton .Kam lexuar dhe lexoje cdo material e koment per kryekriminelin Berisha .Me pelqejne shume te germoje e te mesoje rreth ketij personi super potent ne politiken shqiptare .
   Shpesh te dhenat me deshperojne mbasi kuptoje qe e keqja nuk qenka vetem Saliu por nje zinxhire i pleksur me agjenturat e huaja si dhe me Ameriken e Evropen .
   – Do ndalem tek keto dy te fundit . Nga ckam lexuar, gjate kohes se komunizmit, e tani ne demokraci politka amerikane ka qene nje politike keqardhje ndaj nesh dhe asnjehere nuk eshte marr serjozishte me problemin shqiptare .Arsyet jane te ndryshme por une vecoje nje. Nje shtet e popull i vogel i shperndar ne Badishullin Ballkanik pa kurfare peshe ne politiken rajonale .Nje popull i percare dhe shume armiqsor me njeri tjetrin .Ne keto kushte ,si dhe me ndryshimet qe pesoje gjeopolitika mbas fluftes se dyte boterore , amerikanet as qe e kishin vemendjen se cprespektiva kishte ky shtet qe ju bashkua komunizmit sovjetik.Mbasi u thye tentativa e zbarkimit anglo-amerikan dosja shqiptare nga amerikanet u mbyll ne sitrat .Perendim si dhe Evropa u larguan aq shume nga Shqiperia sa nuk guxonin ,sic bene me Greqine ,te nderhynin e te benin presjon per te rrezuar komunizmin ne Shqiperi. Prezenca e Titos dhe e Stalinit si dhe e Kines ne vone ,dashuria shqiptare per te huajt qe na ndihmonin te dilnim nga mizerja ,krjoje nje blloke te vetem kunder synimeve Perendimore .Populli u edukua me nje urrejtje ndaj imperjalizmit amerikan dhe shteteve kapitaliste Evropjane .Ne keto rrethana Perendimi as u preokupua per ne sic po interesohet tani .
   Kush e demoje ceshtjen shqiptare gjate kesaj periudhe boshe te influences pro Perendimore .Vet ne shqiptaret. Natyra tradhetare, qe eshte dhe karakteristik e genit shqiptare , per ti sherbyer te tjerve per inat te sime vjerres, krijoje premisa qe ky popull te mos kishte ndjenje patriotike per fatet e vendit edhe ne kushtet e sistemit komuniste.Te gjithe grupet anti shtetit te Hoxhes u bashkuan nen siglen kunder komunizmit si strategji e vendeve Perendimore. Keto grupe, qe ne shumicen e rasteve ishin te pa organizuar e pa nje vizjon te qatre se cduhet te benin per te miren e vendit, lane pershtypjen e inateve personale sesa idealit per demokraci ne Shqiperi.Nuk zgjatem se keto jane zberthyer e dalin ne siperfaqe cdo dite ne driten e diellit se kush ka luftuar per demokraci e kunder komunizmit shqiptare .Si atehere dhe tani kriminel te rekurtuar nga agjensite e huaja shkaterruan endrat shqiptare per nje shtet demokratik te tipit Perendimor . Sllogani kunder komunizmit nga grupet kriminale, ne asnje vend te botes, nuk kan prune demokracine ne shetetm e tyre. Shqiptaret me duarte e tyre ua varen melcit e zorret e popullit kriminelve e te shiturve tek agjenturat e huaja e kryesishte atyre sllave .Pikerishte ketu ka gabuar politka amerikane me ne .Ndoshta jo me qellim por si rezultat i karakterit shqiptare me te cilet punuan gjate kohes se mbylljes komuniste .Vlersoje dhe ato te hedhura ne librin “Shqiperia Moderrne “te autorit Fred Abrahams.
   – Evropa .Ka fjetur dhe po fle ndaj ceshtjeve jo e jo shqiptare por dhe ato Ballkanike .Me qe eshte autorja e kesaj gjendje ,te pastabilizuar, ka preferuar ti mbaj nen kontroll se sa tu hapi rrugen e demokratizimit e te zhvillimit te Rajonit teper te rendesishem .Nga qe na njohin me mire se kushdo tjeter ne bote dhe ne i njohim qendrimet e saj qysh nga prishja e murrit te Berlinit e deri tani, ka qene neutrale per shka te prezences ruse. As i ka interesuar dhe i interesojne levizjet politike ne Gadishullin e Ballkanit .Shpesh politikane te saj duken sikur do ti zgjidhin e me pas degjojme dhe deklarata terhiq e mos e keput .Perpjekjet e saj per integrimin e vendeve te Ballkanit jane te pa perfillshme .Arsyeja .Si e tej ngopur ,packa se ka ceshtje shume delikate ne BE , nuk ka marr e merr inisjativa konktrete per shume ceshtje jashte Unionit .E gjendur perball Rusis se etur per influence ne Ballkan i ka harruar ato qe e shqetsojne praktikishte Rajonin e Ballkanit qe eshte pjese e Evropes bile pjella e saj ..Kjo ka bere qe shume vende Ballkanike pelqejne politiken amerikane .Po a do ti zgjidhi Amerika lemshet shekullore te Ballkanit . Kjo do te varet nga serioziteti i shtetit me te fuqishem ne Planet . Konkluzjoni
   Per ne shqiptaret nese nuk ndryshoje medodat e punes Biberjane ,Salirjane e Sllobodane zorr se gjejme stabilitet politike .
   Mesuam se filloje Vettingu . Do presim, sic kemi pritur te ftohet Afrika, se si do te finalizohen ato cka ata kane deklaruar e deklaroje Z.Lu .Shqipatret ti shkojne deri ne fund Vettingut per te denuar te gjithe ata politikane e kriminela qe i kane shkatuar deme te medhaja vendit.
   Nendori po vjen dhe ndoshta do te jete, pas festave te 28 e 29 Nentori, muaj ku shqiptaret do te ndiejne se vargonjte e torturave 27 vjecare te shkerrmoqen e ti hapet rruga reale e Shqiperise Moderne.

   Reply to this comment
 2. Nona-Madona October 27, 16:06

  A u pyeten tropojanet per ta venos njiket shatore ne qytetin e tyne??
  Azem Hajdari ishte nji
  KRIMINEL ORDINER,
  VRASES
  HAJDUT
  DHE PERDHUNUES,
  njiket gjo e tregon me fakte edhe shoku i tij IZET HAXHIJA qi ndodhet ne Turqi.
  Asht e turpshme te ngrihen ne pjedestale per bashkpuntoret e SIGURIMIT TE SHTETIT qe me pas u perdoren nga SERBET per te shkatrru SHQYPNIN tone.
  Busti ketij VAGABONDI te degjenerum duhet te hiqet nga Qyteti Studenti me referendum.

  Reply to this comment
 3. Gringo October 27, 16:09

  Azem plehu ishte nje nga Kryekriminelet e Shqiperise qe dogjen dhe masakruan kete vend pas Sali Katrahures. Marrte dhe Saliun me vete se edhe atij do ti ngreme nje permendore ne Vicidol ku te permjerrin dhite e egra.

  Reply to this comment
 4. O sali mos tu gjend gure varri October 27, 16:19

  I vrau saliu tropojanet dhe tani ulet kembe kryq ne mes te tropojes.

  Reply to this comment
 5. Agimi October 27, 16:21

  Vetem ne Shqiperi ju ngrihet monument trafikanteve

  Reply to this comment
 6. Vicenc October 27, 16:24

  Peerth peerth se lirohesh shoku Patozi !

  Reply to this comment
 7. Sali Zehere Kar-axhic October 27, 16:30

  Te nderosh nje kriminel dhe prezent te jete urdheruesi i vrasjes Sali, keto jane “Cudirat” e Demokracise.

  Reply to this comment
 8. A K October 27, 16:38

  Vetem ne ate vend ndodh qe ti vrasesh e ti besh buste

  Reply to this comment
 9. Tajari October 27, 16:46

  Nqse ky quhet nderim atehere I takon qe të respektojme spiunet e sigurimit dhe gjithe mutin qe berishizmi ba ofroj.Ju dhjefsha nderimet e ketij lloji.

  Reply to this comment
 10. kris 1 October 27, 16:46

  Po te ishte Azemi gjalle do te ishim ne udheheqje te mafies boterore.Azemi dhe ne bronx eshte nje zjarrvenes i rrezikshem.

  Reply to this comment
 11. demo October 27, 17:54

  Do ta copetojne per SKRAP,se per gje tjeter nuk vlen.

  Reply to this comment
 12. perkthyesi October 27, 17:56

  Per mua ngelet nje shtatore turpi dhe katrani me boje!

  Reply to this comment
 13. Edi October 27, 19:26

  Po ti qenke kokrra i rosakut3or pothuajse gazetar

  Reply to this comment
 14. Jimi October 27, 20:23

  Ja, ja grushti do te bjeri permbi krye te zuzareve,
  koha eshte e maskarenjeve, po atedheu i shqiptareve

  Ali Asllani

  Reply to this comment
 15. gjermani i fundit October 27, 22:32

  Tropoja e Bajram Currit paska vene ne shesh kete koqen e kandarit, mercenari i Demokracise.

  Reply to this comment
 16. prizem October 28, 00:00

  Duket si burri i Lezes traktoriste tek filmi “Brazdat”…

  Reply to this comment
 17. tropojan forever October 28, 02:13

  shqiptarët ja u dine vleren ketyre shtatoreve….. i kthejne ne shurrtore

  Reply to this comment
 18. tropojan forever October 28, 02:15

  nje shurrtore ma shume për Tropojen!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim