Ndërrimi i pushteteve, Berisha nuk do të jetë në zyrë kur Rama të nisë punën si kryeministër

September 3, 2013 08:50

Ndërrimi i pushteteve, Berisha nuk do të jetë në zyrë kur Rama të nisë punën si kryeministër

Në 9 shtator nuk do të ketë një ceremoni të dorëzimit të pushteteve mes dy kryeministrave. Edi Rama do ta nisë punën si kryeministër i vendit me betimin mbi Kushtetutë dhe më pas do të ulet në karrigen e kreut të qeverisë. Mësohet se i gjithë dokumentacioni është bërë gati nga kabineti paraardhës dhe do t’i dorëzohet Ramës nga Sekretari i Përgjithshëm i Kryeministrisë, Gjergj Lezhja.

Ditën që do të marrë detyrën e re, Edi Rama do të pritet në Kryeministri nga Sekretari i Përgjithshëm dhe shefja e Protokollit, Nadia Qesja. Burimet nga kryeministria bëjnë me dije për “GSH”-në se Berisha nuk e ka të detyrueshme që të zhvillojë një ceremonial të posaçëm për pasardhësin Edi Rama dhe as ta presë në zyrë atë që t’i dorëzojë punën dhe ta urojë për detyrën e re. Ndaj Berisha nuk do të jetë në zyrë ditën që do të vijë Edi Rama.

 

September 3, 2013 08:50
Komento

8 Komente

 1. shqiptar September 3, 08:45

  ANAKRONIK MBETI KY GJYNAHQARI I SHKRETE………………………

  Reply to this comment
 2. Tushi September 3, 09:39

  Po pse o berish ti the sme rrezon kush per 30 vjet por harrove se populli ta shkerdhen familjen dhe farefisin .Dhe mos ti shkoj mendja asnje polititikanit ma ne Shqipni se rrin ne pushtet pa ba per popullin gja se populli ja shkerdhen ropt me vote
  Dhe me falni per shkrimi imoral qe po shkruaj se nuk asht ne personalitetin tim por me ka ardh shpirti me dal tesh e 22 vjet ” demokraci ” vicidolit te tropojes nuk ban ma kosi uje .

  Reply to this comment
 3. Dorina September 3, 09:51

  Eshte vecse nje idiot mjeran, i lindur dhe i rritur ne nje fshat me emrin vicidol.

  Reply to this comment
 4. Kostandin September 3, 12:22

  Edhe sikur Ligji te mos e permbaje ta dorezoje detyren, mire eshte qe perpara opinionit puplik te pakten te tregohemi te njerezishem.

  Reply to this comment
 5. sazan September 3, 14:51

  Shume sakte Tushi

  Reply to this comment
 6. Luan September 3, 15:12

  Plaku ka ikur per lesh.

  Reply to this comment
 7. shqipfolësi September 3, 16:19

  Ku ka fytyrë mafjozi të dorëzojë zyrtarisht pushtetin? Ai di vetëm të vrasë pas shpine!
  Gjithë të zezat që i ka bërë këtij populli e vendi, iu kthefshin mbi kokën e tij!!!

  Reply to this comment
 8. Gramoz September 3, 16:50

  kuuuuuuuure mos ta befte zoti kismet te te takohesh as me ramen e as me nje per ramen eshte nder qe te mos takohet se ti te ngjit murtajen ,ti je semundje kombetare dhe poshtersine qe iu ke ber mjekeve te nderuar ,hija e tyre do te ndjeke edhe ne varr o kriminel rama do ta pesosh shume keq nese kete nuk e nxjer para drejtesise …kure nuk do teta falin dy te tretat e shqipetareve..femije qe kane mbetur jetime ne ngjarjet makabre qe ka shkaktuar ky perbindesh nuk do te ndahen derisa t,ua qetesosh ti shpirtrat e tyre te lenduar e te vrare te tyre nga ky monster i koheve moderne ,,mblidhe mendjen z rama ,,,suksese

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*