Ndërrimi i viteve, ja imazhet më të bukura në gjithë botën

January 1, 2019 14:53

Ndërrimi i viteve, ja imazhet më të bukura në gjithë botën

Viti i Ri 2019 mbërriti në të gjithë globin! Bota ka pritur me fishekzjarre dhe mijera urime për nje vit të mbarë.  Ashtu sikurse tashme është bërë tradite, në sheshet kryesore njerezit janë mledhur për të ndjere edhe me të zjarrtë atmosferen. Një seri fotosh të publikuara nga agjencitë më të rëndësishme tregojnë se si fishekzjarret kanë dhuruar spektakel nga Berlini, në Moskë, Paris e Nju Jork, por edhe Kenia apo Indi.

 

New York

 

Londër

 

Paris

 

Berlin

 

Moskë

 

Kenia

 

Indi

 

Koreja e Veriut

 

Koreja e Jugut

 

Dubai

 

Filipine

 

Tajvan

 

Kinë

 

Singapor

 

Australi

v.l/ Dita

January 1, 2019 14:53
Komento

2 Komente

 1. Gezuar January 3, 00:06

  Un, isha ata kto dit,
  duke e nderuar,duke deshiruar ,
  ate perqafim fatal .
  Shetita i pashpres gjithe rrugeve rrugicave te tiranes, me ate deshire te cmendur er mund te shikoja ate.
  Por me kot . Atij gezimi i te qenit ne atdhe, ju ngjit e shoqeroj ne cdo hap,ai zhgenjim,ai trishtim, qe largoj cdo ate cast ate perqafim . Tirana , ti shkelqim i rrem ,e ftohte si ditet e fundvitit.. Gezuar

  Reply to this comment
 2. Gezuar January 3, 00:07

  Un, isha aty kto dit,
  duke e nderuar,duke deshiruar ,
  ate perqafim fatal .
  Shetita i pashpres gjithe rrugeve rrugicave te tiranes, me ate deshire te cmendur er mund te shikoja ate.
  Por me kot . Atij gezimi i te qenit ne atdhe, ju ngjit e shoqeroj ne cdo hap,ai zhgenjim,ai trishtim, qe largoj cdo ate cast ate perqafim . Tirana , ti shkelqim i rrem ,e ftohte si ditet e fundvitit.. Gezuar

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*