Ndërron jetë ish-guvernatori Ilir Hoti

March 1, 2016 20:11

Ndërron jetë ish-guvernatori Ilir Hoti

Ilir Hoti ish-guvernator i Bankës së Shqipërisë ka ndërruar jetë sot – njoftojnë burime të afërta me familjen.

Hoti, ka qenë një nga ish-të burgosurit e çështjes Arsidi bashkë me ish-kryeministrin Vilson Ahmeti.

I lindur në 1957 në Durrës, Hoti mbante gradën shkencore të profesorit të asociuar. / Dita /

 

 

March 1, 2016 20:11
Komento

2 Komente

 1. illo March 1, 21:45

  Njerzit vdesin ose nderpresin jeten . Nuk shkruan gazeta “nderroi jete ” , sepse nuk ka siguri ne se ekziston nje jete tjeter . Gazeta shkruan fakte te provuara ne dy burime . ky nuk mbeshtetet ne asnje .
  I. Foto

  Reply to this comment
 2. fredi March 2, 09:17

  bir i nje familje te nderuar, nje njeri i lindur per librat,profesionist i ralle ne fushen e bankes por edhe ne finance e sigurime;nje shok me shume vlera dhe nje mik i mire,edhe semundjen e rende edhe vdekjen e mori me humor…gjithkush qe e njohu do ti mungoj

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*