Ndërtimi i Bulevardit të ri në Kashar, shemben 4 banesa

July 15, 2019 10:16

Ndërtimi i Bulevardit të ri në Kashar, shemben 4 banesa

Ditën e sotme po shemben katër banesa private që preken nga ndërtimi i bulevardit të ri që lidh Yzberishtin me Unazën e re.

Në vendin e ngjarjes për të shmangur incidentet ndodhen policie bashkiake, e rendit, FNSH dhe ‘Shqiponja’, por mes pronarëve dhe institucioneve është gjetur gjuha e përbashkët duke u arritur marrëveshja për shembjet.

Aksioni për shembjet nisi në orët e para të mëngjesit, ndërsa pritet që të vijojë deri në shembjen e të katër objekteve që janë planifikuar.

e.t./dita

July 15, 2019 10:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim