Ndërtimi i HEC-it të Banjës, IKMT nis prishjen e objekteve

May 27, 2016 13:49

Ndërtimi i HEC-it të Banjës, IKMT nis prishjen e objekteve

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot një operacion në zonën e HEC-it të Banjës.

Nga ky operacion mësohet se do të prishen 6 banesa një dhe dykatëshe. Ky operacion i IKMT po zhvillohet në kuadër të zbatimit të projektit për ndërtimin e Hidrocentralit të Banjës. Prishja e këtyre objekteve i hap rrugë ndërtimit të rezervuarit të këtij HEC-i.

Ndërkohë IKMT ka vijuar edhe ditën e sotme operacionin në Vlorë me prishjen e disa objekteve, në kuadër të projektit të Transballkanikes

May 27, 2016 13:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*