Ndërtohet në Romë një kishë për nder të Nënë Terezës

January 11, 2016 22:26

Ndërtohet në Romë një kishë për nder të Nënë Terezës

Ditën e shenjtërimit të Nënë Terezës në Romë do të hapet edhe një kishë me emrin e saj. Lajmin e bukur e bën të ditur ambasada shqiptare në Romës, e cila përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shkruan se, Në Romë do të hapet një kishë kushtuar Nënë Terezës së Kalkutës.

Ky projekt do të ndiqet nga arkitekti italian Marco Petreschi dhe zona ku do të ndërtohet Kisha është në periferi të Romës, dhe do të inaugurohet në të njëjtën datë të shenjtërimit”. Aprovimi i Papës erdhi në ditën e ditëlindjes së tij.

Françesku miratoi shenjtërimin të enjten e 17 dhjetorit duke njohur mrekullinë që i kushtohet Nënë Terezës së Kalkutës dhe ka dhënë dispozitat që të shpallet dekreti.

January 11, 2016 22:26
Komento

3 Komente

 1. Besimtari January 12, 01:11

  KOMUNISTET NJERES FALLCO.

  Komunistet alla shqiptare,renuan ZOTIN, dhe besimin fetar, tani sikur s’kane bere gje,s’dijne si te perkedhelin Terezen, e te dalin mbrojtes te saj, fallcitet i paster.

  Reply to this comment
 2. Historia January 12, 06:54

  Komunistet qe shkateruan besimin tek ZOTI, tani levdojne Nene Terezen, vertet pa karakter.

  Reply to this comment
 3. jul cesare January 12, 11:43

  ..sh.bukur!-..nje e atille Idem, duhet ndertuar edhe ne Tirane.,perbri ne te majte te Universitetit , aty ku Shesh mban te Njejtin emer te Nderuar

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim