Ndërtuesi u shet një apartament 30 vetave, gjykata i sekuestron pasuritë

August 9, 2014 10:50

Ndërtuesi u shet një apartament 30 vetave, gjykata i sekuestron pasuritë

Të blesh një apartament dhe të zbulosh se je pronar i tij bashkë me 29 të tjerë. Kjo u ka ndodhur disa qytetarëve, të cilët pasi kishin paguar paratë për shtëpinë e re, kanë zbuluar mashtrimin.

Fjala është për kompaninë e ndërtimit “Dini”, me pronar Hajdin Zyberaj.

Zyberaj është denoncuar nga 30 qytetarët e mashtruar, çka ka sjellë edhe vendimin e Gjykatës së Tiranës për sekuestrimin e të gjitha llogarive të tij bankare.

Zyberaj rezulton person i shpallur në kërkim, dhe sipas sistemit TIMS ka lënë Shqipërinë me tetor të 2013 dhe është larguar drejt Maqedonisë.

August 9, 2014 10:50
Komento

1 Koment

  1. tomsojeri August 9, 13:05

    Kur hyn derri e dosa ne Shqipri e pa i njohur mir ju japin edhe licensa si pun e atij tjetrit qe mashtronte me vizat amerikane, cfar do presesh ! U be deti kos ktu, vidh te vjedhim , te mdhej e te vegjel e mjer shqiptari shkret qe nga te ruhet perpara ! Pa provoi te shkoni atje e te shifni qe as shqip nuk “din” te flasin po ju shtrive doren… Nuk kuptoj si mund te shitet nje apartament 30 her?? Hajde shtet hajde Rempall kacakesh qe zbresin nga malet !Ku je katandis o Shqipri……………..

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*