Ndeshja me Serbinë, Rama takohet me Ajazin, Tahirin, Kodhelin e Dukën

July 28, 2015 14:19

Ndeshja me Serbinë, Rama takohet me Ajazin, Tahirin, Kodhelin e Dukën

Ndeshja me Serbinë në 8 tetor në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës ka bërë që të mblidhen drejtuesit e lartë të shtetit për të diskutuar për planin e masave që do të marrin.

Mësohet se në takimin në Kryeministri, janë edhe Tahiri, Kodheli, kreu i SHISH Visho Ajazi Lika dhe kreu i FSHF-së Duka. Një nga temat e takimit ka qenë shitja e biletave të shoqëruara me karta identiteti.

Federata Shqiptare e Futbollit kërkon mbështetjen e Qeverisë për të organizuar ndeshjen më të rrezikshme të historisë së futbollit tonë.

Kjo ndeshje do të tregojë aftësitë e Federatës sonë dhe Shtetit shqiptar për organizimin e një ndeshjeje me risk të lartë.

Prezencën në këtë ndeshje e ka konfirmuar edhe Kryeministri serb Vuçiç.

July 28, 2015 14:19
Komento

26 Komente

 1. Arben July 28, 14:27

  I ZGJIDHE PROBLEMET E EKONOMISE, PO MERRESH ME SIGURINE.

  HAJDE DEBIL, HAJDE.

  Reply to this comment
  • albert July 28, 17:41

   O ku je ti o i zgjuari Arben X ?

   Reply to this comment
  • Edi July 29, 06:27

   Nje ndeshje e rrezikshmerise se larte kerkon organizim te persosur/edhe ne qofte se shteti shqiptar e manaxhon ashtu sic duhet do te thote me shume siguri edhe besim nga qeveria edhe shteti shqiptar/ edhe kur ka besim ka afrim/qasje/me shume investitore edhe turiste/
   Keshtu behen gjerat more arben trimi jo si ju shpellaret me shpaten ne dore.Fatkeqsi qe pesona si ty kane te drejte te komentojne.

   Reply to this comment
 2. Monika Kryezeza July 28, 14:57

  ‘Burrat e shtetit’ apo te shurres!?
  ‘Stambolli digjet putana krifet’,keta kane nevoje per psikoterapi dhe rishikim te terapise me psikofarmaçi.Kujt i duhet nje ndeshje qe as gjysma e lojtareve nuk dine ku bije Shqiperija,kujt i duhen investime stadjumesh e muzeumesh si keshtjella ne rere,kujt i duhen shpenzime òdo polic nje tifoz kur nje popull mjeran ka 25 vjet PA BUKE?
  Kush eshte ky kryeminister qe ne mes te vapes kur populli eshte pa uje ai i thote shiko sport te te iki etja.Kush eshte kjo ministre mbrojtje pa ushteri e katandi qe edhe nje anije bregdetare i ben shurren nje deputete per tu tallur me shqipetaret,kush eshte ky sherbim informativ kur ky vend eshte 25 vjet koloni e tere shteteve e bordello e tere imameve dhe prifterinjve te botes qe gjysma jane agjente e gjysma FEVZINJ E ARVIZINJ?

  Reply to this comment
  • Gjergj July 28, 16:35

   PUTANA, jane ato qenie te ndyra, qe pervec shqipes se cale qe derdellisin, nuk kane asgje te perbashket me kete komb. Atyre PUTANAVE, u dhemb dhe e kane hale ne sy, kur shohin Shqiperine dhe shqiptaret te ecin perpara. U dhemb ne shpirt, te shohin se si flamuri me shqipen dykrenare, i bashkon trojet shqiptare, ne nje kombetare te suksesshme.
   U dhemb, kur shohin se infrastruktura sportive ne kete vend, permiresohet, edhe pse me ritme te ngadalta.
   U dhemb, kur shohin se qeveria merr masa, qe nje ndeshje kaq delikate si ajo kunder Serbise, te kaloje pa skena te turpshme qe mund te demtonin reputacionin e vendit tone ne syte e botes se civilizuar.
   Jetojme ne demokraci sot. Ndaj na duhet te durojme edhe komentet e PUTANAVE.
   Qente lehin, karavani ecen perpara. SHQIPERI ETNIKE.

   Reply to this comment
 3. Duka Dako Droni July 28, 15:00

  NDESHJA DUHET TE ZHVILLOHET NE NJE VEND TE BALLKANIT KU KA SHTET SI MALI I ZI,BOSNJA,MAQEDONIJA,SLLOVENIJA,KROACIJA…

  Reply to this comment
 4. laska July 28, 15:04

  “Arben”, e ke gabim. Pse si thua ti, te ndodhe si ne Serbiiiiii?

  Reply to this comment
  • Arben July 28, 16:22

   PO NE NUK BEJME ASHTU OR MIK,

   ATA BEJNE ASHTU SEPSE KANE CFARE TE HUMBASIN.

   SOT QE FLASIM 2 MILION SERBE JANE ME PREJARDHJE SHQIPETAR.

   KETA NJEREZ, SERBIA KA 150 VITE QE PERPIQET TI ASIMILOJE ME LLOJ LLOJ PROGRAMESH, ME MBESHTETJEN E RUSISE.

   SERBIA NUK E DO AFRIMIN E DY SHTETEVE TE SERBISE DHE SHQIPERISE, PASI NUK I SHKON NE MASE.

   NE SI SHQIPETAR DHE SI “VENDALLINJ” NE BALLKAN NA SHKON NE MASE.

   MOS HARRO SE SLLAVET KANE ARDHUR PAS SHEKULLIT 5 TE ERES SONE, KUR ILIRET KISHIN NDERTUAR QYTETERIMET E TYRE KETU, ISHIN PUSHTUAR E KISHIN HISTORI TE STERGJATE.

   Reply to this comment
 5. Ilir July 28, 15:17

  Per mendimin tim, nuk duhet te lejohen tifozat ultras kuq e zi, nacionalistet dhe njerez me rekorde te rrezikshme. Duhet ti shperndahen bileta vetem njerezve te civilizuar dhe te kulturuar, ne menyre qe te perfaqesojme veten tone ate dite ne sy te gjithe botes sa me denjesisht

  Reply to this comment
 6. Emri July 28, 15:49

  Po ne jemi plot me rekorde kriminele qe ne parlament. Ik o Ram futi nje te gjate se na e drodhe dhe ti sic e kane dredhe te tjeret. Ska me vota per ty e per batutat e tua qe kenaqin vetem ty e floririn.
  Je kot. ….

  Reply to this comment
 7. Mark uk July 28, 18:34

  Ala nuk e ka marr vesh ky gomari i qeveris se edhe po te ishte gati stadiumi,nuk e lejon UEFA.Ka nje pike te rregullores qe thote: Gjashtdhjet dite perpara ndeshjes duhet te merret ne dorzim nga UEFA.Nuk i mbushet mendja si gomarit qe dikur u mundue tan Shkodra me i dhane uje,po nuk munden.Ne fund shkoj gomari vete e piu uje.

  Reply to this comment
 8. KingBardhyl July 28, 19:34

  Ndeshjen ne Shqiperi beje ne stadium bosh se serbo-shpellaret me ne krye Berishen dhe drejtuar nga Ajazi do bejne gjemen ate dite.

  Reply to this comment
 9. Dardhari July 28, 19:35

  It Mrk uku duket qe je i deshtuar qe kur ke lindur
  Ndeshja do behet do apo jo ti leqe ste pjerdh kush dhe ai Rama do dije ti jape publikut nje ndeshje korekte / flas per tifozet qe mund te hyjne ca SI puna jote po Rama e ka planin gati SI do sillet edhe me ju

  Reply to this comment
 10. Skifter Mergimi July 28, 19:44

  Mark uk,
  kam kohe qe kur lexoj ndonje artikull shoh shpesh komentet tuaja, ashtu ftohte pa ndonje interes te vecante, por sot me ke mbushur mendjen se njeh vetem gomeret dhe bemat e tyre.

  Reply to this comment
 11. luani July 28, 20:06

  Mark muti ne vend qe te gezohet qe shkodres ai i gjati po i ben nje stadium modern ngaqe baba sala e nene gjozi e lane si stalle derrash na tregon si ekspert do luhet apo jo. Po nuk thone kot derri do lluc me fal do mut

  Reply to this comment
  • Miku July 28, 20:16

   Hahaha “Nene Gjozi”. Ajo mund ta ket len Shkodren si stalle derrash por Bunkerat dhe Ferrat i ka “njohur” mire kur ishte e re dhe vlonte gjaku… Ato vende i ka kthyer ne monumente kulture dhe historike.

   Reply to this comment
 12. faro July 28, 20:13

  Kryeministri ka marre persiper nje sfidete madhe, jo vetem kombetare por edhe nderkombetare. vetem fakti qe ky njeri perballet me rreziqe te tilla, flet shume. BBota paguan pare te madhe per te rreklamuar vlerat e vendit te vet. Shif reklamat qe jepen ne cnn, euronews, bbc,dw etj per Kazakistanin, Armenine, Maqedonine, kroacine, ku keto vende paguajn pare te madhe.
  Shqiperia ka nevoje urgjente per te reklamuar veten si vend i sigurt europian!

  Reply to this comment
 13. Mark uk July 28, 20:28

  Skifter Mergimi:Ne fakt njof edhe ju dhe te tjer si puna jote qe jan zogj gomari.

  Reply to this comment
 14. Kopaçe July 28, 20:34

  Mark.uk si ke thite.. a u ke dhene hirre..e lapusha.. ?

  Reply to this comment
 15. Mark uk July 28, 20:35

  luani:Pse fyen o turku i mutit.Mut tu baft ai qe ju vesh rrobat ne nadje.Natyrisht qe Stadiumin e duan te gjith shkodranet.Si turk si jeni ata derrat qe thuani ju i hangersh jo vetem mishin po edhe jashtqitjet o turku i flliqur.

  Reply to this comment
 16. mali July 28, 20:55

  Ne vend qe te pergezohet nga çdo shkodran e çdo shqiptar vendosmeria e Rames per këte veper, stadiumin Vojo Kushi te Shkodres , qe mbas 25 vitesh shqiptaret po shofin se mund te shikosh nje veper te bukur te behet nga qeveria shqiptare per sportin per rininë per ta larguar nga veset e rruges kafenete e droga e per ta afruar te deshira per sport , , ka injorante qe mendojne te kunderten . Rinia ka nevoje per shpresen se ne Shqipri munde te jetohet me pune me kulture e me sporte . Ndeshja me Serbine do te luhet ne djepin e futbollit shqiptar ne Shkodren e kultures dhe futbollit me tifoze te kulturuar dhe mikprites nga te gjitha trevat shqiptare qe do te tregojne se jemi nder popujt me te vjeter dhe me mikprites e te kulturuar dhe dijme te respektojme fqinjet .

  Reply to this comment
 17. Skifter Mergimi July 28, 21:45

  Mark uk,
  kam 20 vjet qe jam ne mergim pikerisht per te qene sa me larg atyre zogjve qe njeh dhe kujdesesh ti si vellai i madh i tyre.

  Reply to this comment
 18. koco July 28, 21:57

  Kjo ndeshje eshte shume e rendesishme, mbase dhe me shume se fitorja vlen paraqitja ndryshe , kjo ndeshje eshte jashtezakonisht e rendesishme per imazhin e Shqiperise dhe Shqiptareve ne gjithe opinjonin nderkombetar , kjo ndeshje eshte shans per tu prezantuar ne bote me imazh shume pozitiv qe do ti vleje shume Shqiperise per te deshmuar qytetari , integritet dhe per te treguar se eshte faktor paqeje , vllazerimi , stabiliteti ne rajon e me gjere. Zoti Kryeminister eshte perballe nje ” beteje ” politike, fitoria e kesaj beteje eshte fitore ndaj te keqes , urejties , keq dashjes , injorances e nacionalizmit destamilizues te ketij vendi . Me besim te plote se gjithcka do shkoje si jo me mire edhe per kulturen e qytetarine e Shkodres.Shume e rendesishme vleresim dhe vizioni i qeverise per te mare masa e duhura tekniko -organizative per te siguruar mbarvajtien e zhvillimin e kesaj ndeshje Spektakulare.

  Reply to this comment
 19. Visho Vucidoli July 28, 22:23

  Patjeter, meqe ka ftuar edhe Vishon cdo gje do te jete e sigurt, eshte i forte shume Vishua se punon per Rusine e rjedhimisht edhe per UDB. Te dhjefsha shtetin e pjedhur qe keni bere e mbani.

  Reply to this comment
 20. Mark uk July 29, 08:25

  mali:Jeni shum mbrapa.Nuk e ka Vojo Kushi,po Loro Borici.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*