“Ndihem në faj që nuk munda t’ju ndihmoj”, Lefter Koka shpreh dhimbjen për vdekjen e të riut në Marsejë

December 24, 2017 09:25

“Ndihem në faj që nuk munda t’ju ndihmoj”, Lefter Koka shpreh dhimbjen për vdekjen e të riut në Marsejë

 

Vdekja e shqiptarit nga Shkodra në lule të rinisë, në një spital të Marsejës pasi ra në koma për një motiv që ende nuk dihet saktë në burg, ka prekur këdo.

Në një status në Facebook, ka reaguar edhe ish ministri Lefter Koka i cili i shpreh ngushëllime familjes, duke theksuar se ndihet fajtor që nuk mund ti ndihmojë.

Postimi i plotë:

Shuhet nje bir nene ne lule te moshes! U prehsh me engjejt Florenc!

Nuk gjej fjale t’ju ngushelloj per birin tuaj Gezim dhe Laureta!

Ndihem ne faj, qe nuk munda t’ju ndihmoj! Ndihem ne faj qe shteti nuk ishte aty per birin tuaj!

Qe shteti shqiptar hesht per fatin e mijerave shqiptareve te dhunuar, humbur e zhdukur rrugeve te Europes.

Humbja e birit tuaj te shtrenjte do te jete nje dhimbje, qe nuk do t’ju sherohet kurre e une jam ndjere thellesisht i prekur per ikjen e tij!

Te qofte dheu i lehte Florenc!

 

December 24, 2017 09:25
Komento

5 Komente

 1. Kris 1 December 24, 11:30

  Hipokrizi.Nga vrarja e ndergjegjes shton dhjame e pasuri.

  Reply to this comment
 2. Drejtesia do te behet, doni apo nuke doni ju o mije kenetash. December 24, 11:38

  O lefterovic,te ndjehesh me faj me e pakta eshte ti kthejshe arkes se shtetit pasurine e grabitur me fuqine e pushteteve ne rruge sa krimnale aqe dhe korruptive ne dite e vite deri me sot, dhe jo te derdhesh lot krokodili per te mashtruar e shqyer viktimen e rradhes, nje tjeter Florenc fatkeq qe kerkon siguri dhe nje jete me te mire, pasoje e pandeshkueshmerise se riciklimit te botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tre pushtetet, plus opozite ku ben pjese dhe ti. O te pabreke qe ju la dita dhe mljonere ju ngysi NATA.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza, si dhe mijra femije te mbetur jetim, dhe nje pasuri kombetare e private e grabitur nga pandeshkueshmeria e peshkaqenerve te politikes shqiptare. Doni apo nuke doni ju, drejtesia do te behet se e ka kerkuar me force SOVRANI USA dhe BE-ja. Besoni dhe binduni nje here te vetme ne jete qe ZOTI t’u meshiroj

  Reply to this comment
 3. I.Troplini December 24, 11:44

  Njè djalè i ri shqiptar, u nda nga jeta nè lulen e rinisè,

  njè tragjedi tjetèr familjare, kètè radhè nè Shkodèr. Rruga shqiptare pèr nè Europè, ka njè kob dhe njè arkivol mè tepèr nè listèn e saj tè pafund.
  Shqiptarèt kèrkojnè azil. Kèrkojnè mbrojtjen e njè shteti funksional, e njè shoqèrie qè mbron dinjitetin personal. Pèr kètè, janè tè gatshèm tè shtegtojnè nè çdo step tè botès, edhe pse tè ndèrgjegjshèm se askush nuk i pret krahèhapur, edhe pse dègjojnè pèr humbje jetèsh tè bashkèkombasve tè tyre.
  Tragjedia familjare personale, èshtè kthyer nè tragjedi kombètare.
  Shqipèrinè tonè, kètè herè, nuk e mori turku dhe i vu zjarrè,,,, siç shkruante Çajupi. Tè sotmen dhe tè ardhmen, rinisè shqiptare, ia morèn halabakèt dhe tutorèt nga radhèt e veta, ata qè dinè tè ngrejnè vetèm punishte pèr ripaketim municionesh ushtarake nè mes tè fshatit dhe tè hedhin nè erè gra e fèmijè. Ata, djemtè e tè cilève, u shesin karshillèk shqiptarève, me postimet nè facebook, duke shijuar milionat e vjedhura me dashnoret e radhès.
  Ata, qè u bènè miliarderè, me bllokun e famshèm nè dorè.
  Nè fund, janè edhe kèta mashtrues rilindjotè, qè premtojnè drejtèsi pèr gjakun e derdhur por qè pasi marrin votèn, flejnè me Ilirin e Monikès, asaj me çizme,,,, apo bèjnè pazare me Lulin e 21 janarit.
  Me njerèz tè tillè, mund tè krijosh njè bandè keqbèrèsish, apo tè menaxhosh njè shtèpi gjigande publike por kurrsesi njè shtet europian qè siguron tè tashmen, dhe projekton tè ardhmen e qytetarève tè tij.
  Shqiptarèt, nuk kanè nevojè pèr armiq tè jashtèm, pèr tu shkatèrruar pèrbrenda, deri nè qelizèn e fundit. Kanè nè radhèt e tyre, bollshèm dallkaukè. Jepu atyre para dhe pushtet, dhe ata e djegin kètè vend, ashtu siç e ka bèrè as turk e as grek, as italian dhe as gjerman.
  Kur ta kuptojmè kètè, do dimè edhe autorèt e vèrtetè tè tragjedive tona mortore.

  Reply to this comment
 4. Jimi December 24, 13:13

  Tefter nese vertet do qe ne te besojme se ke brerje te ndergjegjes dhe nese do te shlyesh nje pjese te “fajit” mer persiper sjelljen e trupit nga Franc!

  Reply to this comment
 5. Mato Gjini nga Peqini December 24, 20:33

  Nuk nxirret dhjame nga pleshti o ter ti e partia jote ne opozite. Qofshi ju qe jeni. Na gajaset tani ne pragun e vitit te ri…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*