Ndihmat për tërmetin, Meta falenderon ministrin kosovar

September 30, 2019 10:50

Ndihmat për tërmetin, Meta falenderon ministrin kosovar

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me ministrin e Brendshëm të Kosovës, Ekrem Mustafa. Meta i ka shprehur Mustafës mirënjohjen për ndihmën që Qeveria kosovare i ka dhënë Shqipërisë për të tejkaluar pasojat e tërmetit.

“I lumtur t’i shprehja sot ministrit të Brendshëm të Kosovës, z.Ekrem Mustafa, mirënjohjen për bashkëpunimin dhe ndihmën e qeverisë së Kosovës, për tejkalimin e pasojave të tërmetit. Shqipëria dhe Kosova çdo herë të parat në krah të njëra-tjetrës”, shkruan Meta në faqen e tij zyrtare në Facebook.

o.j/dita

September 30, 2019 10:50
Komento

1 Koment

  1. Kasemi September 30, 16:31

    Nga ana diplomatike, ky lloj falenderimi eshte korrekt. Nga ana morale calon, sepse ndihmen shqiptaret e Shqiperise dhe ata te Kosoves, ia japin njeri – tjetrit, pasi jane “e njejta gje”, thjesht jetojne ne dy shtete.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim