Ndihmë ekonomike, apo punësim? Rama sjell një shembull shpjegues

March 17, 2018 09:55

Ndihmë ekonomike, apo punësim? Rama sjell një shembull shpjegues

Ashtu siç bën çdo ditë edhe mëngjesin e kësaj të shtune kryeministri Rama ka përshëndetur të gjithë ndjekësit e tij në Facebook. Teksa u ka uruar një ditë të mbarë Rama ka zgjedhur të publikojë një video nga ambientet e një fabrike ku punojnë gra.

Kryeministri bën të ditur se si gruaja në video, e cila merrte 48 mijë lekë të vjetra ndihmë ekonomike në muaj, tashmë është punësuar.

‘MIRËMËNGJES dhe me thjeshtësinë e kësaj gruaje që e shpjegon më mirë se kushdo ndryshimin mes ndihmës ekonomike dhe punësimit, ju uroj një fundjavë të qetë’, shkruan Rama.

o.j/dita

March 17, 2018 09:55
Komento

4 Komente

 1. Zzzzzz March 17, 10:14

  SA DHE DO HAPESH VENDE PUNE KU JANE INVESTITORET ME PROJEKTE PER INDUSTRINE E MESME E TE VOGEL ET…ETJ…. APO ME FJALE VETEM FJALE ….!!?

  Reply to this comment
 2. Propaganda e punesimit. March 17, 12:44

  Zoti Rama mos beni propagande sepse ju keni nje sistem punesimi qe nuk I pergjigjet realitetit! Ekonomia shqiptare eshte e bazuar ne nje informalitet shume te larte ! Punemarsit fshehin t punesuarit ose mashtrojne me oret e punes ! Ju nuk keni kontroll te plote te ekonomise informale ne Shqiperi qe te rrisni punesimin real !

  Reply to this comment
 3. MH March 17, 12:54

  Ndihma ekonomike asht si bekimi i letrave te Migjenit “Zoti te dhasht”.
  Pune ore ne pune futni njerzit qe ta ndijne veten te zot per te jetue me shpatulla te veta e me mund e djers.
  Lemosha i tkurre njerezit,i infekton me virusin e pesimizmit.Me nji vetebindje inferior para botes tjeter.E kur bahen shume turren e krijojne urogan e cunam.Po kjo don kohe shume dhe vorfeni te shumte.

  Reply to this comment
 4. Bushi March 17, 13:27

  MH ! Jame shume dakord me komentin tende.Arsyetim i drejte.Puna dhe vetem puna eshte ajo qe te sjell te mira materjale,mjete jetese.Eshte e vertete aj qe toht Komentuesi MH,se ” Lemosha i tekurre njerzit,i infekton me virusin e pesimizmit”,Bravo.Peshendetje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim