Ndihmë për fëmijët në nevojë

November 16, 2019 13:51

Ndihmë për fëmijët në nevojë

Kompania e teknologjisë  “Huawei Albania” në bashkëpunim me organizatën “Fundjavë Ndryshe”, u kanë ardhur në ndihmë fëmijëve që jetojnë dhe studiojnë ne zonat periferike të Tiranës. Kompania shpërndau çanta dhe mjete shkollore për fëmijët e shkollave 9-vjecare ne Kamëz, Zall- Herr dhe fshatrat përreth.

“Ne besojmë që edukimi është arma më e fuqishme për të ndryshuar botën. Ndaj, objektiv i fushatës ishin arsimi i fëmijëve me kushte të vështira socialo-ekonomike”, tha Drejtuesi i kompanisë në Shqipëri, Kobe Cui.

Kjo nismë bamirësie i hap rrugën veprimtarive të tjera humanitare që kompania “Huawei” ka vendosur të kryeje në të ardhmen.

November 16, 2019 13:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim