Molotov e gaz lotsjellës, protestuesit ndezin edhe Parlamentin

May 11, 2019 21:25

Molotov e gaz lotsjellës, protestuesit ndezin edhe Parlamentin

Është zhvendosur protesta e opozitës nga kryeministri tek Kuvendi.

Pas demit të madh që shkaktuan me flakë dhe policë të plagosur duket se protestuesit nuk u mjaftuan dhe të njëjtën gjë po bënë edhe  tek Kuvendi.

Turma e protestuesve ka rrethuar parlamentin dhe protestuesit po hedhin vazhdimisht mjete piroteknike drejt godinës dhe policisë.

I gjithë oborri i parlamentit duket në flakë dhe i mbuluar nga tymi.  Policia ka hedhur gaz lotsjellës por në sasi më të pakët.

Mes protestuesve janë edhe kreu i PD-së Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryetarja e LSI Monika Kryemadhi.

 

b.b/dita

May 11, 2019 21:25
Komento

4 Komente

 1. Adih May 11, 21:48

  Merini dhe rrasini ne burg…Nuk me vjen keq per PS se e ka dhjere Edi Rama ,por pengon inkuadrimin ne BE .Ku ne popullir te ndershem na intereson ..Dhe me hyrjen ne BE , fillon diktati i transparences dhe i ligjit te BE dhe konkretisht per ceshtjen e pronave dhe te shkeljes se te drejtave te njeriut.dhe te zhdukjes se korrupsionit ,qe po na dermon si xhepat ,por edhe dinjitetin.,e deri i zdukjes se monopoleve te mafjes mbare politikane ne shumes, per te pasur nje treg te lire , sic e ka perendimi ,qe ne ketu ne shqiperi nuk e njohim e na pengojne brutalish .

  Reply to this comment
 2. Ergys May 11, 21:54

  Sherbimi Informativ Kombetar te hapi syte.Se jemi i vetmi vend ne Ballkan ku sherbetoret e sllaveve organizojne protesta rresht prej shume muajsh ne syte e te gjithe opinionit publik.As ne Kosove qe ka qene e pushtuar qe 100 vite nga Serbia,sherbetoret e sllaveve nuk munden te bejne keto qe bejne ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 3. Lili May 12, 05:51

  Ergys,a nuk te çudit ty pse ndodhin nen komanden e gramozit,e ps keto?
  Rama do deshtimet e tij ekonomike e arken bosh me kalluarme keto rremujesikur berisha dje..
  Faktura eshte per ne populli ,millionat per ta. Cdo here,pra mos u beni budallenj po shikoni pak ma larg lojen e tyre.

  Reply to this comment
 4. Genti May 12, 06:52

  Nuk ka pluralizem pa opozite e pak dhune. Ky eshte shpirti i demokracise. Ne te kundert delet duhet te duartrokasin liderin Diktator e te mos bejne gek me fjalen Demokraci.

  Ju qi…fsha cu permban pregu komunista te qelbur e te tredhur. Doni edhe te beheni pjese e Europes ju morra. Shkoni te Kim Jongu e futuni ne rresht qe ta durtrokisni, se ne Europen e vertete gjithmone protestohet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim