Ndjekjet penale, SHBA: Presim shumë nga prokuroria, reforma s’ndalet

April 2, 2019 12:35

Ndjekjet penale, SHBA: Presim shumë nga prokuroria, reforma s’ndalet

E Ngarkuara me punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, Leyla Moses Ones, në takimin që u mbajt në ministrinë e Brendshme për “Menaxhimin e çështjes” u shpreh se SHBA  pret më shumë sa i takon ndjekjeve penale.

“SHBA mbështet institucionet e reja të Shqipërisë, si këshillat, SPAK, institucionet ekzistuese që janë të gatshme të luftojnë kundër krimit të organizuar. 

Zyrtarët po këshillojnë popullin shqiptar që po sjellin ndjekje penale të dukshme dhe ne presim më shumë. Shkurtazi reforma për drejtësi po ecën para, dhe nuk do të ndalet”, u shpreh Leyla Moses-Ones.

Duke folur për policinë shqiptare, përfaqësuesja e ambasadës amerikane nënvizoi se SHBA do të ndihmojë në modernizimin e mëtejshëm të uniformave blu.

“SHBA do të asistojë në modernizimin e policisë shqiptare. Modernizimi i policisë në Shqipëri bën që krimi të luftohet më lehtë”, tha Moses Ones.

Gjithashtu ajo nënvizoi se SHBA do të vazhdojë të mbështesë të gjitha institucionet e reja shqiptare, si këshillat dhe SPAK si dhe institucionet ekzistuese që janë të dedikuara për të luftuar krimin dhe korrupsionin.

 

 

b.b/dita

April 2, 2019 12:35
Komento

6 Komente

 1. FUCK PD , LSI , PS , Fatmir HALE Mediu April 2, 12:53

  STOP KORRUPSONI SHTETËROR !!! STOP CORRUPTION !! STOP CORRUPTION !! STOP CORRUPTION !! STOP CORRUPTION !!! THANK YOU USA !!! THANK You Leyla Moses Ones

  Reply to this comment
 2. Koli April 2, 12:56

  Kur te coni ne banken e te akuzuarve spiunin e Udb dhe argatin e Cia besueshemte oerballet me te gjitha akakuzae ngjarjeve nga 2 prilli 1991 e deri me sot atehere do te jeni te besueshem ne te kundert eshte drejtesi gjysmake.Po nuk ma merr mendja se mund te beni mea-kulpa.Pranojeni qe Berisha i sherbeu edhe Cia-s por vetem e vetem qe te realizonte synimet e Udb-se sepse kjo ishte ne te vertete detyra e tij.Kur e kuptuat qe ishte eksluzivisht agjent i Udb-se dhe ju kishte perdorur, ne nje fare menyre e shkarkuat.

  Reply to this comment
 3. tori April 2, 13:05

  Bahuni gadi hajdutat e vrasesit e PD.Burgu I Recit po bahet gadi per te ju pritur.

  Reply to this comment
 4. Adih April 2, 14:51

  tori @……. Mos harro
  tori , ke hajdute dhe nga PS .Jane te tria partite pjella e PPSH . Shikoi programin e kane te tria keto parti njelloj . .Nuk e menduan qe do vinte kjo dite ,menduan se do ishin PASHALLARET e perhershem te shqiperise ,duke u nderuar cdo kater a tete vite me njeri tjetrin duke luajtur teater majmunash me njeri tjetrin, si deri me sot e 28 vite te shkuara me pjesen derrmuse te popullit shqiptar ?. Per fat te mire ,te popullit tone te mjere , jane kapur me preshe ne dore te pa pregatitur . Por me kryesorja eshe , se pa ndihmen e Amerikes , ne , nuk do shikonim as edhe nje dite me diell , por vetem erresire .Mar mundimin me gjithe shpirt te falenderoj nga zemra Ameriken ,dhe popullin dhe politikanet e saj Amerikane ,per ndihmen e madhe qe po na jep .Se te ishte per ne shqiptaret ,sdo benim as edhe nje gje ,vetem do iknim nga shqiperia nga syte kembet. .

  Reply to this comment
 5. fteri April 2, 15:04

  plehraaaaaaaa,plehraaaaaaaaa ,vendi më i mirë për të korruptuarit është burguuuu ,burguuuu.Korrupsioni është sëmundje që vret njerzit i qon në burg ,ose jetojnë si sheik po nuk u kapën.
  Korrupsion=burg=burg=korrupsion=burgë …

  Reply to this comment
 6. J April 3, 11:06

  Pse nxirrni të bijën e kriminelit kontrabandist në foto ? Apo këta bëjnë edhe kriminelin edhe gjykatësin dhe nxjerrin veten të pafajshëm ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim