Ndocaj ndihmon nënë Barbullën 100-vjeçare dhe ka një thirrje për kolegët

November 1, 2015 20:51

Ndocaj ndihmon nënë Barbullën 100-vjeçare dhe ka një thirrje për kolegët

Vetëm 3 ditë pasi mori mandatin e Deputetit, kaubojsi lezhjanë Eduart Ndocaj u kthye në zonen e tijë elektorale për të nisur një komunikim me banoret.

Nënë Barbulla nga Fangu i Mirdites, e moshuara 100-vjeçare e cila u bë përsonazh pak ditë më parë përshkak të problemeve të sajë, moren edhe vemendjen e Deputetit Ndocaj.

Ai ngarkoi makinen e tijë me disa ushqime dhe behu në deren e të moshuares e cila jeton e braktisur prej disa kohesh.

Ai ja dorëzoj ushqimet 100-vjeçares duke e siguruar se do vazhdojë ta ndihmojë atë edhe në të ardhmen, raporton Mapo.

Brenda shtëpisë gjysëm të rrënuar dhe të pajisur me disa sende të vjetra Ndocaj dhe nënë Barbulla pinë një kafe bashkarisht dhe sigurisht ajo u ndje mirë. Ndocaj kishte një apel për shumicen e kolegëve të tijë deputetë. Ai u kërkoj që të hiqnin dorë nga një pjesë e pagave të tyre dhe ti dhuronin për bamirësi, pasi bizneset dhe milionat që disponojne u mjaftonin.

November 1, 2015 20:51
Komento

3 Komente

 1. Darius November 1, 21:44

  Kaubojs kaubojs po deputeteteve u futi nje LLOZ….!!!

  Reply to this comment
 2. Z/Kallami November 2, 01:56

  Kjo asht nji ndihme qe nuk zgjidhe problemin social as edhe mbijetesen e nane Barbullen.
  Kjo ndihme asht nji publicite politik nga ma banalet e sistemit te kesaj shoqrie demokratike.
  Per rastin falenderohet cowboy-si.
  Duhet qe qeveria te zgjidhin tansisht vorfnin qe ka plakosun sistemi demokratik shume me mizerabile se ai sistemi qe lame pas.
  Jane premtue hapje vende pune,sa me te thane mendje ne kohen e fushates populli arriti lumturine.O burra nji milion shpulla rregjimit te korruptuar te Berishes.Sot Kuuuuuuu!Askund!Fukarallek mizerabile me pakenaqesi totale.Dhe mbi te gjitha qe kjo qeveri ia ven poshtersin vetvetes.Denimin me burge nese fukaraja del per te lypur per te mos lane barkun bosh.Se plot jo e jo.Plota kane te drejt autoret karizmatike te premtimeve banale te fushates.
  Ne kohen e Zugut nuk pyeste kush per fukaran.Nuk donin te dini as hiq per to.Po ama nuk shpiknin ligje per ti vrare.Se ma te vrare se fukaralleku nuk gjen kund mbi ftyre te tokes.
  Ne sistmin qe lame pas te denonin nese nuk ingranohesh ne pune.Fukaran e eleminoj.te gjithe te barabart ne mbijetes.
  Sistemi demokratik i ka shpullr me ligj.Denim me burg.
  Ne fund nuk mbetet asgje vetem falenderimin:Rroft Demokracia qe nuk na len me vdek po na siguron burgun.

  Reply to this comment
 3. Z/Kallami November 2, 12:32

  Rrofte demokracia qe na garanton klub burgun e mbijeteses se “kendeshme”.Sa te vdesim nga nji pushtet tjeter si fjala vjen nga ai qe u denue me 1 miljon shpulla surratit,ma mire i japim edhe 1 miljon shpulla trohe keti te gjatit sepse i merr koka ere,fresk ndoshta i jep koloritet bukurie burgut e na duket se jetojm ne perralla hiq perralle por vertetesisht po fukara te keputun ne kryq nen “kujdesin” qeveritar.
  Nuk di si tambyll!!!
  Rrofte sistemi e posht ligji.Apo,rroft ligji e poshte sistemi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin