Ndodh pas 6 muajsh…

April 25, 2019 00:04

Ndodh pas 6 muajsh…

Gjashtë muajt e parë të lidhjes mund të cilësohen si periudhë kur çifti “mësohet” me jetën seksuale, tregon një studim i ri.

Kjo është koha për të mësuar se çfarë i pëlqen partnerit dhe për të fituar qetësinë dhe sigurinë që sjell performancën e dëshiruar në shtrat.

Gjashtë muajt e tjerë të lidhjes janë muajt kryesorë të lidhjes dhe çiftet në këtë studim raportuan për kënaqësi të lartë në jetën e tyre seksuale gjatë kësaj kohe.

Por, pas një viti, kënaqësia seksuale fillon të zvogëlohet.

Rezultatet e këtij studimi ishin të njëjta si për çiftet e martuara, ashtu edhe për ato të pamartuara.

Hulumtuesit nuk zbuluan ndonjë dallim mes kënaqësisë së meshkujve dhe femrave.

Çdo gjini duket se e arrin majën e kënaqësisë pas gjashtë muajve të lidhjes.

a.d./ dita

April 25, 2019 00:04
Komento

4 Komente

 1. lala October 3, 12:31

  napolon bonoparti kur e futen ne burg atehere ishte ligji qe per te ngren do zgjidhje nje ushqim dhe ate do ta haje gjithmon kjo metod te con ne vdekje…napoloni zgjodhi kok vici te pjekur nje dit hante trut nje dit hante gjuhen nje dit hante syt nje dit hante mishin dhe sishte i njejti ushqim..keshtu edhe ne cift duhen varacione qe mos te behet monoton duhet te jene te dy sulmusa

  Reply to this comment
  • aldi October 4, 12:07

   i ka ndodh Ezopit jo Bonapartit.

   Reply to this comment
   • albamich April 25, 16:39

    nuk i ka ndodh as napolonit dhe as Ezopit, por I ka ndodh Shqiptarit. Sulltani futi ne burg nje Italjon, nje Gjermon dhe nje Shqiptar dhe I tha ate ushqim qe do te deshironi do te hani , nuk do jua ndryshojme , Gjermoni kerkoi, Derr , Italjoni, Makarona dhe Shqiptari Koke Vici, keshtu qe mbijtoi Shqiptari.

    Reply to this comment
 2. Taraboshi April 25, 12:31

  Ja keni keputur kot se ato ishin dy te denuar dhe ju thane se cfare ushqimi do te merrni ai ushqim do te jete i perditeshem.Njeri kerkoj bakllava dhe tjetri koke vici te pjekur.Ai i bakllaves nuk vonoj dhe vdic i i kokes eshte vazhdimi i komentuesit te pare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*