Ndodhi sërish! Ramsey shënoi, vdiq një i famshëm. Ja 16 rastet

December 1, 2018 15:48

Ndodhi sërish! Ramsey shënoi, vdiq një i famshëm. Ja 16 rastet

Nga një legjendë, po kthehet në një fenomen të frikshëm. Kur mesfushori skocez i Arsenal shënon gol, një i famshëm në të gjithë botën ndërron jetë. Janë numëruar të paktën 16 personazhe të famshëm që kanë ndërruar jetë dhe mediet britanike i kanë listuar.

Duke filluar nga politikanë, artistë, sportistë dhe njerëz të televizionit, nuk kanë mundur dot t’i shpëtojnë “mallkimit” të golave të Aron Ramsey.

Rasti më i fundit që ka rikthyer në vëmendje këtë çështje është ajo e ish-presidentit të SHBA-ve, Xhorxh Bush i parë, shkruan gazeta “Si”. Mesfushori i “topçinjve” shënoi me penallti në sfidën e Europa League kundër Vorskla Portava dhe nuk vonoi shumë, por vetëm 2 ditë më pas u nda nga jeta ish-presidenti Amerikan.

Më poshtë lista e 16 rasteve:

25 gusht 2009 Ramsey shënon gol për Arsenal kundër Portsmuth, 3 ditë më vonë ndërron jetë ish-senatori amerikan Ted Kenedy.

1 janar 2011 Ramsey shënon për Arsenal kundër Manchester United katër orë më vonë ndërron jetë Osama Bin Laden.

2 tetor 2011 Ramsey shënon gol për Arsenal kundër Totenham tre ditë më vonë ndërron jetë themeluesi i Apple, Steve Jobs.

19 tetor 2011 Ramsey shënon gol për Arsenal kundër Portsmuth, 12 orë më vonë ndërron jetë ish-lideri i Libisë, Muammar Gaddafi.

11 shkurt 2012 Ramsey shënon gol për Arsenal kundër Sunderland, pak orë më vonë ndërron jetë këngëtarja Whitney Houston

22 mars 2013 Ramsey shënon gol për Arsenal, 7 orë më vonë ndërron jetë basketbollisti Ray Williams.

30 nëntor 2013 Ramsey shënon gol për Arsenal kundër Cardiff, 5 orë më vonë ndërron jetë aktori Paul Walker.

10 gusht 2014 Ramsey shënon gol për Arsenal kundër Manchester City, një ditë më vonë ndërron jetë aktori Robbin William.

9 Janar 2016 Ramsey shënon gol për Arsenal, një ditë më vonë ndërron jetë këngëtar David Bowie.

13 janar 2016 Ramsey shënon gol për Arsenal kundër Liverpool, një ditë më vonë ndërron jetë aktori Alan Rickman.

5 mars 2016 Ramsey shënon gol për Arsenal kundër Totenham, një ditë më vonë ndërron jetë ish-zonja e parë Nancy Reagan.

27 maj 2017 Ramsey shënon gol për Arsenal, pak orë më vonë ndërron jetë këngëtari Gregg Allmann.

18 gusht 2017 Ramsey shënon gol për Arsenal, disa orë më vonë ndërron jetë komediani Bruce Forsyth.

8 mars 2018 Ramsey shënon gol për Arsenal kundër Milan, një ditë më vonë ndërron jetë komediani Sir Ken Dod.

5 prill 2018 Ramsey shënon gol për Arsenal, 7 orë më vonë ndërron jetë sportisti Eric Bristow.

30 nëntor 2018 Ramsey shënon gol për Arsenal kundër Vorskla Portava, dy ditë më vonë ndërron jetë ish-presidenti i SHBA-ve, Xhorxh Bush.

 

o.j/dita

December 1, 2018 15:48
Komento

3 Komente

 1. Vasiliki December 1, 17:15

  Kur do te shenoje golin pasardhes ?
  Ndoshta nderron jete Sali Berisha !
  Kemben e mbare more djale n.q.s. ndodh [email protected]

  Reply to this comment
 2. Lili December 1, 22:49

  T’i lutemi per shume gola pra qe te na i merr disa neve

  Reply to this comment
 3. Plaku Xhuxhumaku December 2, 22:48

  Perse ia beni mendjen pordhe ketij mileti me kesoj budallalleqesh. Pak bestytni ushqen ky milet qe t’i shtoni edhe kete trapllikun me golat e Ramsey-t?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim