Ndoka thotë se ndihet mirë në opozitën e së djathtës

Redaksia Online October 1, 2013 13:57

Ndoka thotë se ndihet mirë në opozitën e së djathtës

Nard Ndoka ka komentuar të qenët në opozitë, duke bërë krahasime mes opozitës së djathtë, pjesë e së cilës është, dhe asaj të majtë. “Opozita e re përpiqet të jetë një alternativë ndryshe. Kjo sepse kemi parë vetëm një opozitë bllokuese në parlament që bllokuan dhe integrimin me disa ligje, kurse opozita sot është e prirur për konsensus. Jam ndier më mirë në opozitën e djathtë, ka pasur aksion politike, por më e organizuar më e fortë, më e vendosur. Opozita e majtë, lidershipi shpërfillte aleatët. Dhe sot po ta vini re ka vetëm një aleat, LSI-në. Aleatët e tjerë u nxorën nga loja”, shprehet Ndoka.

Ndoka thotë se demokristianët synojnë të mblidhen të gjithë nën siglën e partisë së tij, PDK. Ai shprehet se pjesë e kësaj partie do të bëhet edhe partia e Mark Frrokut, e cila përfaqësohet në Parlament me mandatin e këtij të fundit, por është pjesë e maxhorancës.

Por sipas tij, ky është një “proces demokristian që i takon së ardhmes, ku si proces mund të përfundojë me një jetëgjatësi prej 3-4 vjetësh”.

“Është ideja për krijimin e një unioni që të mbajmë profilin politik. Ajo parti të mbajë qëndrimet e saj, por qëndrimet e përbashkëta të jenë të unifikuara nën një sigël. Nuk mendoj se
mazhoranca e majtë me bashkimin e votave e votave tona shkon në 85 vota. Jo, ky është një proces demokristian madje i tillë sa mazhoranca të mos ketë nevojë për kompromise të tilla”, tha ai sot për News 24.

 

Redaksia Online October 1, 2013 13:57
Komento

8 Komente

 1. KJO COPE MISHI ... October 1, 15:10

  Gjithcka duhet filluar nga e para, tani fillon “Tranzicioni i Vertete”.
  Nuk do punohet me “ligjet kanunore veriore” – MASHTRO, VIDH, VRIT DHE MOS TREGO.
  Sot jemi ne epoken e re te Europes Moderne …
  “Rregjimi Verior Barbar” u shkaterrua perfundimisht dhe e presin “prangat”.

  Reply to this comment
 2. galaxy October 1, 15:14

  S’i duhesh as dreqit!

  Reply to this comment
 3. saaaaaaaaaaaali October 1, 15:26

  qenke me te vertete kokpalare

  Reply to this comment
 4. Emigrant SHBA October 1, 15:52

  Nuk besoj se i duhesh kesaj mazhorance ti Je nje idiot ne politike ne nivelin intelektual zero

  Reply to this comment
 5. elio October 1, 17:03

  Rama do fyente vetevehten dhe votuesit e tij po qe se te ofron vend ne qeveri apo ne shumicen e tij parlamentare…

  Reply to this comment
 6. Diaspora October 1, 20:40

  Ta kaloi Luan Duzha- o Ndoka,-cau ferren te LSI-ja-rri, ri ti rri te SALIJA—-ahahahhahaa-po ike hap ndonje autobody shop-ndreq makinat ate bej…si per tjeter gje nuk je ti-…..

  Reply to this comment
 7. Kopani October 1, 21:22

  O Ndok populli thote nje fjale, o Zot beme me fat e hidhme ne pleh , dhe ti nje i tille je . Dhe ju besoj se thua te verteten kur thua se ” ndjehesh mire ne ate opozite ” kini shume te drejte ajo e qojtur me nder parti qe ka per lider de fakto , nje gjarper helmues qe e mban ne gji , vetem ate pune mundet te beje ai , te lehe si nje qen zarbe dhe te percaje e vrase pabesisht , ku tashme i damkosur Juda i shqiptareve , e vetmja mundesi eshte litari vete zgjedhje per ate. eshte fatmires e ketij populli tashme qe ne zgjedhjet e ardheshme te mos kete debila me deputete te dale nga guzhina partish te cilat mbajne ere te keqe, dredhish e poshtersish .

  Reply to this comment
 8. rc October 1, 22:00

  Ti je kaq idiot sa nuk ben as per te ruajtur derrat ne Laç-Vaudejes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*