Këto 7 gjëra ata i mendojnë, por nuk i thonë

July 2, 2018 07:57

Këto 7 gjëra ata i mendojnë, por nuk i thonë

Ata duken aq të fortë dhe të vendosur!  Por… Ndoshta ju nuk mund ta besoni, por edhe meshkujt vuajnë nga disa frikëra që juve mund t’ju duken të çuditshme.

Sot do t’ju vijmë në ndihmë duke ju treguar 8 gjëra për të cilat meshkujt e vrasin më shumë mendjen.

Hidhini një sy listës së mëposhtme:

1-Paratë

Paratë janë gjëja për të cilën shqetësohen më shumë meshkujt. Gjenetikisht ata merakosen për të ardhmen e tyre dhe të atyre që ndjejnë nën përgjegjësi. Ata i frikëson vazhdimisht ideja e të mos paturit para mjaftueshëm.

2-Gjendja fizike

Një grua në dietë është diçka e zakonshme, por djemtë duan gjithashtu të mbajnë trupin në formë, vetëm se ata nuk kanë dëshirë të flasin rreth kësaj sepse u duket sikur rrezatojnë dobësi ose mungesë maskiliteti. Duhet ta nxisni partnerin tuaj të flasë rreth dietës, edhe pse mund të ndihet në siklet. Por kujdes. Mos i nxisni vazhdimisht të mbajnë trupin në formë sepse do mendojnë që nuk ua pëlqen trupin.

3-Flokët

Një mashkull me shumë flokë apo me pak flokë? Si e doni realisht dhe a thoni të vërtetën rreth tullës së tij? Kjo pyetje i mundon meshkujt, pasi duan të dinë sesi i pëlqen meshkujt vajza me të cilën po del.

4-Gjatësia

Si një djalë nuk mund të mos shqetësohet, kur meshkujt ideal të vajzave janë të gjatë?

5-Meshkujt e tjerë

Pavarësisht si sillen, prania e një mashkulli në jetën tuaj, qoftë edhe e një shoku, i lëndon ata. Meshkujt çdo djalë tjetër rreth jush e shohin si një kërcënim, ndonëse nuk e thonë këtë.

6-Sa partnerë ke patur më parë

Pyetja që i mundon meshkujt kur sapo fillojnë të dalin me një vajzë është sa partnerë ka pasur përpara se të niste këtë lidhje të re. Ndaheni të dy që në fillim nëse doni të flisni për këtë pikë. Nëse ju doni ti mbani për vete, historitë tuaja, ndërsa ai është tipi që kërkon t’i di, nuk jeni për njëri tjetrin. Herët a vonë, do bëhet temë e papërballueshme.

7-Eksperiencat e shkurtra me vajzat

Ata mund të tregojnë histori të mëparshme, por ata do hezitojnë t’ju tregojnë të vërtetën për eksperiencat e shkurtra me vajzat. Kur një djalë i tregon një vajze që ka pasur shumë lidhje të shkurtra në të kaluarën, kjo gjë tregon se ai nuk është i qëndrueshëm, dhe kësai ai i ruhet  instiktivisht.

b.m. / dita

 

July 2, 2018 07:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*