FOTO / Ndotet bregdeti i Durrësit, policia nis hetimet

November 7, 2015 14:31

FOTO / Ndotet bregdeti i Durrësit, policia nis hetimet

Bregdeti i Durrësit është ndotur mesditën e sotme.

Alarmi është dhënë nga banorët e zonës të cilët kanë denoncuar edhe rastin.

Policia nisi menjëherë hetimet, duke ngritur një grup hetimi.

Pjesë e grupit të posaçëm hetimor janë ekspertë të laboratorit kriminalistik dhe inspektorë të mjedisit që do të marrin mostra për ekspertim.

Gjithashtu, do të bëhet verifikimi i të gjitha anijeve në radën e Portit të Durrësit, dhe çdo mjet lundrues që ka lëvizur në hapësirën e ndotur detare përgjatë 24 orëve të fundit.

Krahas kësaj, mjetet e policisë kufitare kanë dalë në det në patrullim për të verifikuar të gjitha lëvizjet në ujërat tona territoriale.

durrsi1

durrsi2 durrsi3

November 7, 2015 14:31
Komento

11 Komente

 1. Tironci November 7, 15:22

  Ju q..sha rilindjen, moderator mos ma fshi komentin, se nuk mban me pilafi uje.

  Reply to this comment
  • askushi November 7, 17:39

   Ke te drejte. Keta pisat e rilindjes duhet ti kishin arrestuar personat para se ta benin kete gje te shpifur. Te arrestojme policet e kriminalistikes qe s ishin aty sa po ndodhi te arrestojme Tahirin qe mbajne keta police te arrestojme dhe banoret e zones qe denoncuan te arrestojme dhe peshqit qe kaluan ne ate moment ne vend ngjarje dhe ti marrin ne pytje duke i kercenuar se do i pjekin ne furre te gjalle me cik kripe dhe vaj ulliri. Jam shume dakort me ty Taronso.

   Reply to this comment
 2. Mark uk November 7, 15:48

  Si cdo gje per policin,keqbersi ka ikur ne drejtim te pa ditur.Pse edhe kjo nuk ka autor.Me siguri do jet pune armiqsore per te dhier punen e rilindjes

  Reply to this comment
 3. kanan tafili November 7, 16:25

  Shkoni o analfabete te laboratorit krminalistikes dhe merrini mostra te vaji te gjatha anijeve qe ndodhen ne portin e durresit , gjithashtu edhe listen e anjeve qe Kane kaluar 24 oret e fundit neper bregdetin e durresit beni analizat e vajit dhe gjendet kush e ka derdhur, gjoba per keto shkelje i kjalon milionat euro sipas rregullave nderkombetare.

  Reply to this comment
 4. spartaku November 7, 17:48

  More,eshte e çuditeshme me gazetaret.Ne artikull shkruhet eshte ndotur,por me çfare eshte ndotur nuk thuhet.Ku ta marre vesh une qe e lexoje se me se eshte ndotur?Mos shkruani per vehten tuaj,por edhe per ne qe i lexojme.

  Reply to this comment
 5. demo November 7, 18:01

  Ka mbetur kjo qeveri ta mesojne komentuesit e nderuar,qe u dhimbet vendi.

  Reply to this comment
 6. Beni November 7, 18:20

  Teri dhe Panariti te kishin ikur tashme

  Reply to this comment
 7. Lloji November 7, 18:38

  Ujrat Shqipetare konsiderohen si WC-te e anijeve qe kalojne tranzit, zbrazin ZORET dhe te gjith pislliqet qe mbarsin me vete. Turp dhe krim i tmerrshem, perulje dhe inferjoritet ndaj nesh qe skemi pasur KURRE SHTET!!!

  Reply to this comment
 8. X November 7, 19:50

  Mos ta marre vesh Saliu se e shet tek serbet,jane ohe te rrezikeshme.

  Reply to this comment
 9. info-analitike November 8, 03:45

  Hetimet do te jepen me koncesion sepse ne nuk kemi pajisjet e nevojshme. Keshtuqe do te dale fituese ndonje kompani me emer fantastiko-shkencor me seli ne ndonje kioske buze detit.

  Reply to this comment
 10. vlora.al November 8, 11:06

  Znj.Kodheli per cfare arsye sherbejne anijet e reja qe prodhuat ,kur ato jane te pa afta te mbrojne dhe ruajne bregdetin tone ,turp tu vije ,sidomos ketij ministrit Koka qe thote s kam fuqi .Atehere bej nje gje te drejte dhe jep doreheqjen i pa afte

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*