Ndrenika, analistit: Kanalist, je zotëri a zonjë? S’të dalloj dot! 

August 2, 2018 19:17

Ndrenika, analistit: Kanalist, je zotëri a zonjë? S’të dalloj dot! 

 

Aktori i njohur, Robert Ndrenika, përmes një statusi në rrjetet sociale i ka dhënë një përgjigje me nota të forta ironie, opinionistit Andi Bushati, pas shkrimeve të këtij të fundit lidhur me Teatrin Kombëtar ku ai përmend vazhdimisht aktorin.

Ndrenika thotë se Bushati ka shpifur për të dhe e paralajmëron të mos i dalë përballë “deri në 7 metra”.

“PARALAJMËRIM!!! O “TI” And…Bushati (je Zotëri apo Zonjë? Nuk të dalloj dot gjininë!!!) MOS u merr me SHPIFJE kundra meje. Mos më dil përballë deri në 7 metra (se më tutje nuk shikoj mirë) Të intereson më shumë si k analist i ccquar që je të vazhdosh luftën intransigjente kundër komunizmit! Të bëj me dije se po të ndesha gjej vrimë ku të futesh! Se tashmë je rritur dhe nuk të nxë as “vend lindja”!!! Robert Ndrenika…dhe vazhdim…”, shkruan në Facebook aktori i njohur Robert Ndrenika.

a.s/dita

August 2, 2018 19:17
Komento

6 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku August 2, 20:19

  O Berto, po pse mer lal e ul nivelin?

  Reply to this comment
 2. MH August 2, 20:59

  Jo se nuk e meriton Bushatliu.
  Por ti o burre i ke ra pleqnimit me spat te kanunit per te bindur Bushatliun ne deri 7 metra.Cfare don me ba do nxjerresh koburen.Sepse grusht per grusht Bushatliu te ha te gjalle.
  Nda te keshilloj me ate mentalitetin e humorit shkodran: Ul mushak,ul.Nuk je per kete pune.Struku brenda rrethit tand e mos derdellit trimeri qe nuk ta kena pa as edhe njiher se kush na qenke ore zotrrote.
  Njihe veten.Ashti sic nuk shikon mire mbi 7 metra.Edhe me mend nuk qenke fort ne terezi per deri nen 7 metra.
  Je aktor e te duratrokasim.Por me mend je ligesht sa nji adoleshent.
  A nuk u mburre me trimeri si Don Kishoti.Qe nuk do shembet teatri i vjeter tue paraqit dhjetra arsyetime e tashti kthehesh ndryshe te shembet e te ndertohet i Riu ku dhe ketu tregon dhjetra e dhjetra arsyetime.Ndaj ma imponon te di prej Teje.Kur ishe cefull(fresket me mend) me shembjen apo me ndertimin e teatrit te ri.
  E di si asht ajo fjala popullorshe: Te rujet Zoti naten se diten shef vete.
  Per ty si i vecant duhet me iu lut Zotit te teruaj edhe diten se nuk shikon pertej 7 metrave.

  Reply to this comment
 3. intelektuali August 2, 22:41

  Karagjozi i Realizmit Enverist, Robert Ndrenika qe i shiti BYTHEN Lali Erit te Edvin Droges per dy aspra tani shan me kercenime halabaku nipin e Vites dhe Hysniut qe ka treguar vetem te VERTETEN

  PO CFARE MUND TE PRESESH NGA KETA ARTISTA KARAGJOZA QE DINE TE LUAJNE VETEM TEATRO ME GJERMANE DHE BALLISTE?

  dhe:

  Qe e shesin nderin dhe BYTHEN e Artistit te Realizmit Enverist atij qe i ofron me shume?

  MEDET ME KETA ARTISTA TE SIGURIMIT QE DINE VETEM TE KERCENOJNE KUNDERSHTARET E TYRE KUR JA PERPLASIN TE VERTETEN NE SY!

  Reply to this comment
 4. Cepanlliu August 3, 05:01

  MH == ma ha …te sabaut…per mendjen qe me paske.
  Apo je ti ai and-miu ,qe i madhi artist Robert Ndrenika je ka pershtatur bukur emrin Kanalist….se aq e ka kapacitetin…..c’te beje i shkreti,se mos e ka zgjedhur vete gjatesine e trupit…xhuxhi Bushatlliu.

  Reply to this comment
 5. Martini August 3, 08:06

  BRAVO Berti.shyqyr qe u bere bure Ju vuniotesit historikisht ini me te forte dhe ja kini bere rup sup Lumit te Vlores.

  Reply to this comment
 6. MH August 3, 12:58

  Cepanlliu
  Robert Ndrenika, i madh i madh po jo sa ta do mendja e yte.Madheshtin e arriti me komedin Prefekti.Por ku rane puplat dhe njohu vertet kush ishte Prefekti Mulleti.Iku si dhia e vrap e vrap i kerkoi te falun trashigimtarve te Mulletit.Kjo dobesi mendore,sepse nuk kishte kryer krim as ofendim.Ky vetem luante ate qe kishin thurur te tjeret,e besoj qe ishte ne shend per ate arritje te sukseseshme te lojes si aktor.Qe nga momenti i duartrokitjeve nga spektatoret.Kur ne fakt trashigimtarve te Mulletit duhesh ti kerkonte te falun bukeshkali i krijimtaris se komedis.Besim Levonja.Ndersa ky si aktor ka kryer detyren si interpretues i nji subjekti.Edhe per kaq,hajtma,te falnderohet qe te mos e ngacmojne “mizat” sot,per kete aktrim dje.Sepse ky asht mentaliteti i intelektit mendor si puna yte sot.Te pelqen shprehja Kanalis(mesjete) dhe mbi kete fjale nderton filozofina si te ishe me presh ne bythe.Ky koment asht vetem per tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.Ndersa per komentin ne adrese te aktorit Ndrenika nuk i luaj as pike as presje.Sepse asht tregue mesjetar me shkarravinat ne adrese te Bushtaliut.Sepse ne vend te urtis me edukate ka zgjedhur trimerin mejetare kanunore.Bushatliu, vertet asht nji analist ma shume se rroskop i neveritshem.Mjer kush e ndjek dhe e mbeshtet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim