Ndryshime në kupolën e Partisë Socialiste, emrat që ikin dhe vijnë

September 7, 2018 19:59

Ndryshime në kupolën e Partisë Socialiste, emrat që ikin dhe vijnë

Asambleja e Partisë Socialiste zgjodhi si nënkryetar të saj Bashkim Finon, ndërsa kooptoi në kryesinë e kësaj force politike deputetët Ulsi Manja dhe Ermonela Felajn.

Asambleja bëri edhe disa ndryshime në Sekretariatin e Partisë Socialiste, duke caktuar Senida Mesin te Burimet Njerëzore, Arben Pëllumbin Sekretar për Organizimin, Blerina Gjylameti konfirmohet si Sekretare për Koordinimin Elektoral, Ilir Beqja kalon nga koordinator për programin në Sekretar Digjital, Laert Dura Sekretar për Diasporën, Elisa Spiropali për Bashkëqeverisjen dhe Aleancat, Teuta Vodo konfirmohet si Sekretare për Marrëdhëniet Ndërkombëtare, Alfred Peza kalon nga Sekretar Digjital te Shoqëria Civile dhe Mediat, ndërsa Bledi Çuçi konfirmohet Sekretar për Çështjet Zgjedhore.

Disa prej emrave që përbëjnë sekretariatin e ri të Partisë Socialiste ishin edhe më parë pjesë e kësaj strukture, ndonëse me detyra të tjera apo të ngjashme.

Me ndryshimet e fundit, dy anëtarë të Sekretariatit të vjetër largohen nga ky forum i PS-së: bëhet fjalë për Musa Ulqinin, që mbante funksionin e Sekretarit për Organizimin e Burimeve Njerëzore dhe Marrëdhëniet me Koalicionin. Detyrat e tij janë ndarë mes Senida Mesit dhe Elisa Spiropalit.

Gjithashtu, largohet edhe Sekretari për Emigracionin, Stefan Cipa, detyrat e të cilit merren nga Sekretari i ri për Diasporën, Laert Dura.

o.j/dita

September 7, 2018 19:59
Komento

10 Komente

 1. mirel September 7, 20:12

  Rama te largohet vete nga partia socialiste. Eshte zog kurve i zogut dhe Berishes qe ka uzurpuar elektoratin e Enver Hoxhes.
  Me kete elektorat po i ngre monument krimineleve te kombit shqiptar.
  Tepelena, tregojini drurin ketij qeni.

  Reply to this comment
 2. xhevahire social-rilindase September 7, 20:18

  Ahahaha paskan ardhur zhelet e vjetra ne Asamble, Bac barkderri qe dha dorheqje se donte te drejtonte FSHF.
  Por ka afruar dy kapacitete te larte si maloku Ulluk Manja dhe shoqe katunare Fela. Nuk ka harruar as Spiropalen qe e ka merituar ate vend se deklaroi si shqiponje mali “Eshte Shqiperia qe ideoi ky burri ketu, Skenderbeu’…e kish fjalen per Ramen. (mos qeshni, po mundet). Asambleja kryesohet nga simboli i kapacitetit intelektual te ketij pushteti, shoku Tao-Tao Balla qe nuk i gjendet fshati ne harte…

  Reply to this comment
 3. Arben September 7, 20:36

  Ndonje.bombe te shpetojme njehere e mire nga hajdutet.

  Reply to this comment
 4. info analitike September 7, 23:29

  Rrofte uniteti i celnikte i partise. Te spastrojme nga radhet e saj te gjithe armiqte qe nuk jane marre me trafik droge, prostitucion,banda kriminale, vjedhje e plackitje.

  Reply to this comment
 5. antiharresa September 7, 23:51

  Futuni shpejt n qader or komentus te pjerdhur nga sali luli,se dihet qe Rama nuk ju pjerdh.

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic September 8, 01:41

  Organizim per nje mandate te metejshem ne pushtetin vendore.!
  Kundershtar politik kete pune kan me ofendu ndesa keta me punu e me rregullu shqiperine.!

  Reply to this comment
 7. fran September 8, 03:20

  u leshuan zagaret….(keta hajvanet me lart e kam llafin)

  Reply to this comment
 8. Plaku Xhuxhumaku September 8, 07:45

  …dhe shqiptaret rrine e veshtrojne…

  Reply to this comment
 9. Po September 8, 10:22

  Nuk ka kupole ne PS!
  Ajo eshte prone private e harbutit Rama,ndersa te tjeret sherbejne vetem si imazh gjoja demokrstiko-fashist!
  Nuk ka as PS e as PD!
  Te gjitha jane fasada!
  Shqiperine e komandojne mafia nderkombetare me perfaqesuesit e tyre Berisha e Rama!
  Te tjeret jane gure shahu te nivelit te ushtarit!
  Prandaj kane 28 vjet qe nuk gjejne fot arsye per t’u mburrur per mireqenien qe i kane krijuar popullit,por shajne socializmin,Enver Hoxhen etj!
  Shqip:Shtet muti!
  Prandsj ikin shqiptaret cdo dite e me shume nga ky vend!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*