Firmos Lleshaj: Cilët janë dy emrat e rinj në kupolën e Policisë së Shtetit

January 4, 2019 12:24

Firmos Lleshaj: Cilët janë dy emrat e rinj në kupolën e Policisë së Shtetit

Zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, gjatë një takimi paraditen e sotme me drejtuesit qendrorë të Policisë së Shtetit, kanë bërë të njohur dy urdhra të Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.

Në bazë të urdhrave të mësipërm, Tonin Vocaj emërohet Drejtor i Departamentit të Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit.

Eduart Merkaj emërohet Drejtor i Departamentit për Kufirin dhe Migracionin në Policinë e Shtetit.

l.h/ dita

January 4, 2019 12:24
Komento

11 Komente

 1. qytetar January 4, 12:39

  Po mire o ministri fringo po tek keta emra do ngelesh tere jeten edhe ti.Nuk ka cuna e goca te rinj gjithe ajo derr policie me e madhe ne numer se forcat e armatosura.Pse me tapi e kane keta legenet qe gdhihen e vdesin drejtore

  Reply to this comment
  • . January 4, 14:55

   KUJDES!!!

   EDI RAMA PO IA JEP POLICINE KULICAJT

   TONIN VOCAJ ESHTE I GRUPIT CFTELIA

   E MBANI MEND FOTON E FAMSHME TE KULICIT ME VOCAJN DHE ARBEN FRROKUN VRASESIN E KOMISARIT?

   KUJDES KUJDES KUJDES

   HAPNI GOOGLE, SHKRUANI GRUPI CIFTELIA DHE JU DEL FOTOGRAFIA QE DESHMON SE KULICAJ, KULISHI I SALIUT, PO MERR PRAPE FRENAT E POLICISE SE SHTETIT

   Reply to this comment
   • Luani January 4, 18:25

    Per mua ky eshte nje lajm i zi,,,
    eshte rikthim i sofres kriminale ”ciftelia”
    te policise se para 2013-es,,,pikerisht ne
    momentet e fillimit
    te implementimit te Reformes ne Drejtesi
    Titullari LLeshaj i Ministrise se Brendshme,
    po behet tejet i dyshimte.

    Reply to this comment
  • adri January 4, 18:54

   Ja cfare pritet dhe vjen kur emeron per minister nje askushin.
   Ja cfare korrim kur mbjellin nje minister qe as per te trembur sorrat nuk eshte. Shkon ministri emeron drejtor nje figure te aanatemuar nje te degjeneruar qe i ka lyer duart me gjakun e sa e sa kolegeve te tij te cilet i ka shitur ne duart e kriminelevbe. Ky eshte funderrina e grupit ciftelia tonin pleh Vocaj. Ky eshte lajme me i ndyre dhe i erret per shtetin dhe olicine shqipetare. Me kete emerim policia shqipetare mori fund.

   Reply to this comment
  • adri January 4, 18:55

   Ja cfare pritet dhe vjen kur emeron per minister nje askushin.
   Ja cfare korrim kur mbjellin nje minister qe as per te trembur sorrat nuk eshte. Shkon ministri emeron drejtor nje figure te anatemuar nje te degjeneruar qe i ka lyer duart me gjakun e sa e sa kolegeve te tij te cilet i ka shitur ne duart e krimineleve. Ky eshte funderrina e grupit ciftelia Tonin pleh Vocaj. Ky eshte lajme me i ndyre dhe i erret per shtetin dhe olicine shqipetare. Me kete emerim policia shqipetare mori fund.

   Reply to this comment
 2. Futja kot January 4, 13:34

  Hahahahaha!!! Zv.Ministri??? Po ky ç’kompetenca ka për firmosje? Komplet TALLAVA’ …

  Reply to this comment
 3. Vito Kermilli. January 4, 13:52

  Tonin Vocaj, polic i mire por e terheqin prej veshesh bashkefshataret e vet.
  Nuk ben sens te kthesh ne pune nje njeri vetem per faktin qe fshati i ministrit eshte ne sinor me fshatin e Toninit

  Reply to this comment
 4. Mashkullori January 4, 15:50

  Ky,Tonin Vocaj,mos eshte i perfshire ne “hetimin” e vdekjes “aksidentale” te Koste Trebickes?Po qe ai,mjere policia se si do zbuloje krimet me llogjiken e ketij drejtori…

  Reply to this comment
 5. fteri January 4, 18:50

  Kujdes !!!!!! Kujdesss- Edi Rama ! Po t’ a gërryen dheun nënë këmbë ore mavri ky Llesh përveshi që sakrifikove e vure në detyrë si ministër të brendëshëm po emron mafioz të krimit te krimet e rënda ju var ujkut mëlçitë në qafë. Kur ka plot djem të ri të ndershëm e të sakrificës të tjerë specialistë të devotshëm për ti emruar në polici të shtetit.

  Po me këto kuadro të krimit të zi do ta reformoi policinë e shtetit ky karafil mirditor.
  -TURP E KRIM ,ANULLOJE MENJËHER KËTË KANDITATURË .

  TONIN VOCI është emër i përlyer rëndë në krime të Sali Berishës ,ka fshehur e falsifikuar shumë vrasje e krime të zeza që kan ndodhur në shqipëri ky është i zgjedhur një pjestar të ngrehatës shqiptare të qiftelisë të Sali gazepit ,pjestar të mafjers së vizave false dhe grupit kriminal KULIÇAJ të vrasjes enigmatike të Kosta Trebickës së fishekve e municioneve të gërdecit të Shkelzen berishoviçit e F.Mediut etj.

  T.Voci ishë drejtor i krimit të zi në shqipëri,Lleshi të emroi edhe ishë drejtorin e krimit Filip Rrumbullakun Agron Kuliçajn dhe u mungon një çifteli të hidhni valle mbi gjakun e krimeve të shokve që kan i kan mbuluar me dhe . Kjo është shqipëria false e rilindjes që duan ministrat e sajë.

  Reply to this comment
 6. Martini January 4, 19:57

  Po ky.debil minister eshte apo hu.Tonin Vocaj nga oficerat me te vjeter dhe me deshtake ne policine shqiptare.I emeruar si specialist para 90 Servilizmi i te vllait sherbetor i Kadri Azbiut e H.Isait e shpetoi nga lirimi.I deshtuar nen Koplikun Shehun Bashen etj Mbulues i vrasjeve te kryera nga Sala deri ne fallsifikimet e akteve te.ekspertimit e kqyrjet e vendgjarjeve te ketyre vrasjeve.Konkretisht vrasja e Kosta Trebickes.dhe komisarit te policise etj.Violina ose ciftelia kryesore ne grupin e barkderreve.te policise ne.foton coftelia qe jane turpi i policise shqiptare.Asnje merite ne lufte kunder krimit
  Po kete Edi Ramen ku po e con mushka?Akoma se ka mesuar ky veteran qe ne polici nuk mban uje pilafi.Cfare debiliteto propozohet nje deshtak i pafte dhe inkriminuar vete se eshte katolik. Ky ministri sot le ta prpozoje per PAPE Vatikan.
  Vjen Tropojane ose Kuksiani ne krye mbledh me qiri dhe emeron ne vendet drejtuese ne polici gjithe majmunet skizofrenet debilat kriminelet e zones dhe i ve ne krye te MB dhe policise.Vjen Tepelenasi minister dhe ve gjithe te inkriminuarit xhuxhet hajdutet dhe budallenjte e zones se ti.Ata.dalin te fituar.se vjelin te dhjetat.E ha rendi populli shqiptar.Por me teper do ta haje Edi Rama se kur ti ndodhe skandali ska cte thote.Vetem te shkoje te fshihet me Helenen dhe Ismailin.Ne rast.se.ata e pranojne.

  Reply to this comment
 7. moshatari qe ka vuajtur e vuan January 5, 00:06

  Po ky ministri Lleshaj a tha vete se wshtw besnik i madh i Kryeministrit, prandaj e prani detyrwn? Kryeministri e vuri ngaqe vete Rama eshte nip ne Miredite, e tha vete gjate fushates se vitit 2017. Dhe te gjithe cka emerohen jane mireditore.Keshtu qe Lleshaj nuk ka si te veproi ndryshe porosive te rames. Lum ne.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim