Ndryshime në qeveri, emërohen 5 zv.ministra të rinj

March 2, 2016 12:05

Ndryshime në qeveri, emërohen 5 zv.ministra të rinj

Pas zëvendësimit të ministrave, këtë javë ndryshimet në qeveri janë bërë në nivel zv. ministrash.

Në mbledhjen e kësaj të mërkure qeveria ka miratuar emërimin e Eralda Methasanit zv. ministre të Integrimit, Redi Shtinon si zv. ministër në Arsim, Kledi Xhaxhiu si zv.ministër i Mjedisit dhe Eridian Salianji si zv.ministër i Drejtësisë.

Salianji do të zëvendësojë në këtë post Idlir Peçin, i cili do të kalojë si zv.ministër i Mbrojtjes.

Pothuaj një muaj më parë një tjetër rrokadë u bë në rang zv.ministrash, e më pas largimi nga qeveria i minsitrit të Financave Shkëlqim Cani.

March 2, 2016 12:05
Komento

3 Komente

 1. malcori March 2, 13:23

  me duket se shpetuam? dolem ne ujrat nderkombetare nga kjo aleance ose cete hajdutesh

  Reply to this comment
 2. socialSSalisti pe Blushi March 2, 15:37

  Ky kryeministri se ja harrova edhe emrin eshte ne gjendje tu thote shqipetareve:Ministrija e ‘integrimit’ ne Shishtufine 25 vjet nga Meksat tek Bregu nga ErMajlindat tek Gjoshat e me 3 ligjet e Bregut’ e ‘tre Loqet e Fules’ me 200 nepunes e 200 MILION çdo vit qe per 25 vjet ——-50 MILIARD NE SHERBIM TE SHPERBERJES!?
  Tradheti e larte ndaj popullit e atedheut!
  Nje çoban i pa skrupullt prej Blushi si ‘grevethyes’ meret me ‘statutin e parise’ te hajduterise!

  Reply to this comment
 3. duel i heshtur March 2, 16:30

  bravo Bepin dhe Islam ,e rrembyet anijen e rilindjes, qe na solli gjithe keto ndryshime, dhe kabineti eshte i lumturuar,
  se mund jesh ekonomist dhe te drejtosh mjekesine,ose mesuesi dhe te drejtosh ekonomine, apo dhe mos ndihesh kukull dhe te jesh ministre egla

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim