Rama-gazetarëve: Ndryshime në Qeveri? Ju flisni e shkruani dhe pastaj kujtoni se i kemi thënë ne

October 5, 2015 13:18

Rama-gazetarëve: Ndryshime në Qeveri? Ju flisni e shkruani dhe pastaj kujtoni se i kemi thënë ne

Kryeministri Edi Rama i ka konsideruar nxitime mediatike zërat për ndryshime në kabinetin e tij qeveritar.

Ndërsa po linte selinë e PS-së pas takimit me grupin parlamentar, Rama tha:

“Ju mendoni, ju flisni, ju informoni, ju komentoni dhe pastaj kujtoni që ajo që është folur e kemi folur ne, ndërkohë që e keni folur ju”.

Mbledhja e grupit parlamentar zgjati për rreth 60 minuta.

Ajo është e para pas kthimit të Ramës nga SHBA, por edhe e para pas zërave për krisje të koalicionit PS-LSI.

Pjesë e diskutimeve mësohet se ka qenë procesi zgjedhor i PS dhe shtimi me anëtarësime të reja.

Rama  ka këmbëngulur herë pas herë në kuotën 150 mijë anëtarë të rinj.

Po ashtu në mbledhje është kërkuar angazhim më i lartë i deputetëve në seancat plenare.

October 5, 2015 13:18
Komento

16 Komente

 1. deti October 5, 14:26

  O aktori estrada qe ate plas fare per kete popull qe te votoje

  Reply to this comment
  • predator October 5, 15:40

   ngeli duke u marre me gazetaret ky.
   o Rama shiko qeverisjen dhe mbaje veten kur flet o burre i dheut se nuk ti ka njeri borxh nervat ty. Budall qe kushedi se c’e kujton veten

   Reply to this comment
 2. Socialisti bythpambuk October 5, 14:35

  Eshte nevoje urgjente largimi i Edi Rames nga Partia Socialiste dhe Kryeminister , ne te kundert , Saliun pas 2 vjetesh e kemi Kryeminister .

  Reply to this comment
 3. Kris 1 October 5, 14:44

  Me nje fotografi me Obamen dhe fjalimin historik ne OKB ky mashtrues e shtyn edhe 6 vjet.Ta leme qeverine te punoje(te beje qejf).Ps po riorganizohet si nje levizje feministe per te mbuluar largimin e saj nga elektorati .
  S’kemi pare gje akoma.

  Reply to this comment
 4. Gaztori Lirindas October 5, 15:31

  Flet me gjuhe “shpellarce” sikur sapo te kete zbritur me shkalle nga Kali i Tropojes…

  Reply to this comment
 5. kokpalari 21 janarit October 5, 15:42

  i ka hip vetja ne qejf
  do mjaftonte nje “nuk jane te verteta zerat” ose “jane te verteta” dhe kaq.
  po ky do te “shkelqej” para ca matufeve me mikrofona.
  Mendon se eshte me i zgjuari i dynjase qe ky kuptoka ca gjera qe te tjeret nuk i kuptokan.
  Jo o trapi jo.
  Te gjithe e dime kush eshte niveli yt, kush i gazetareve, kush i politikaneve etj.
  Po kur je kryeminister nuk mund te flasesh em gjuhen e Bar Fidelit.

  Reply to this comment
 6. nona October 5, 15:43

  hajd mo Rame mos na bej si i nxeh se pastaj ne perballjen tjeter me gazetaret kur ndryshimet te jene bere do na qeshesh buze me buze dhe do thuash te tjera gjera te kunderta me kto qe po na thua tani

  Reply to this comment
 7. gani usa October 5, 15:44

  ishallah behen zgjedhje, te na hiqet qafe ky megalloman

  Reply to this comment
  • halldup October 5, 18:40

   Se ke keq, ishalla, pastaj aty e ke Saliun e do thuash qe sna u hoq akoma ky obobobobo. Pastaj e ka fajin Rama qe nuk e denoi. Rama nuk denon, maksimumi denoncon, por pa u hequr qafe ky qe rruajti mustaqet se ja harrova emrin, Nishani, i ka duart te lidhura. Vetm kur te zgjidhet presidenti tjeter ka shance per ta rrasur Berishen ne Burg. Drejtesia shqiptare eshte kala “e pamposhtshme” sot per sot.

   Reply to this comment
 8. kombinatsi shok i Sajmirit October 5, 15:44

  mire ua ben gazetareve o Rama
  Legena jane
  Ju te politikes jeni si qelibari
  Rofshi ju shyqyr qe ju kemi

  Reply to this comment
 9. pesa e dyte October 5, 15:45

  nga kjo u binda qe ndryshime do kete

  Reply to this comment
 10. Kur digjen përcet October 5, 17:00

  Kush i di c’jane përcet, e sjell ndermend menjehere zhurmen qe ato bejne dukje u djegur!

  Edhe ky, kryeministri i radhes, qe çoç e ditem, si percet digjet!

  Akuzon gazetaret per ate qe duhet te autokritikonte veten: tere qeverisja e tij nuk ka asnje shenje te matshme, asnje per bè!

  Edhe Reforma territoriale, qe propogandohet si e madhe e suksesshme, eshte thjesht nderrimi i hartes se Shqiperise, ndare diku ne rrethe. Ne terren, asgje nuk ka ndryshuar, as zyrat s’dihen ku jane , as gje prej gjeje…

  Sepse Rilindiotet bejne mbledhje Qeveri, flasin per dicka, marrin nje inisiative, e bejne publike, dalin ca ministra ne ekrane dhe flasin per idene e tyre, dmth te Rames. Pas ca diteve, po keta ministra, e permendin kete ide si realitet! Si pune te kryer! Gazetaret duhet ta marrin edhe ata si pune te kryer, madje edhe populli duhet te besoj se idea e tyre eshte kryer.
  Psh, meqe u hapen ca zyra Pune, njerezit duhet te besojne se u punesuan!

  Rama ua hedh gazetareve kete mekat, tashme.

  Sepse…sepse Rama mbajti Fjalime Nderkombetare tashme, dhe e ka radhen Bota, t’i marre idete e tij si realitete!

  Reply to this comment
 11. . October 5, 17:13

  ————————————–

  Pergjigje vertete domethenese:

  … se vertete Shqiepria sot eshte mbushur me Gazetare kalamanj dhe kalamanj me Mastera koti (qe nuk dine te flasin dhe shkruajne me gramatike)

  … me rini qe nuk duan te punojne dhe zhvillojne Shqiperine, por te bredhin neper kafenera me dashnore qe ju paguajne shkollat dhe Diplomat me lpara te pista ….

  … prandaj iken Tirnasit dhe civilizimi dhe zbriti injoranca provinciale dhe malokeria qe kurre nuk kane dashur punen por vec te llapin dhe mirren me thashetheme ….

  Ja si eshte katandisur sot Shqiperia me injorante provinciale dhe malokeri dhe aspak civilizim !

  ——————————————————————–

  Reply to this comment
 12. enea October 5, 17:19

  levizja feministe tregon edhe nje here se cfar perversi eshte kryetari i partise .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*