Trump shkarkon Tillerson, në krye të CIA-s vendoset një femër

March 13, 2018 14:05

Trump shkarkon Tillerson, në krye të CIA-s vendoset një femër

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga posti i kryediplomatit Rex Tillerson, duke e zëvendësuar atë me drejtorin aktual të CIA-s, Mike Pompeo.

Kreu i Shtëpisë së Bardhë e ka njoftuar përmes rrjetit social Twitter shkarkimin e tij, duke e falënderuar atë për shërbimin e deritanishëm dhe duke shprehur besimin se Sekretari i ri i Shtetit, Pompeo do të bëjë një punë fantastike.

Ndërkohë, Gina Haspel do të bëhet drejtoresha e parë femër e CIA-s, siç bën të ditur vet Trump.

March 13, 2018 14:05
Komento

12 Komente

 1. Claus March 13, 14:09

  Tani do marrin valixhet dhe sorosianet e Rruges se Elbasanit.
  Rruge te mbare Don Lu.
  Blloku u ca me ne fund.

  Reply to this comment
  • AM March 13, 14:13

   futi nje dore shkume edhe prit

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 13, 14:23

   mua më duket se trampi do me i zënë vëdin çavesit të venezuelës!!
   po vepron si nëpër filmat e hollivudit ku ka drejtoresha të CIAs!!
   me apo pa don lu-në shqipëria në mut ka për tu kavërdisur!!
   ti sk faj se je diku në flachland dhe stë ha palla!!

   Reply to this comment
 2. Brahushi March 13, 14:21

  O Claus
  Kush e ka krrujt me Ameriken gjithmon ne bythe e ka ngrene.
  Keshtuqe mos te rrej menia se ke me i gzu ato pare qe ke vjedh .
  Ti ene padronet e tu nva malet.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 13, 14:39

   braho po të jetë për para të vjedhura nuk ka frikë kush!!
   vetëm për to nuk të arrestojnë,përse kujton se po bëhet “vetingu”!!
   shiko e mos vidh ndonjë kothere buke,se përndryshe me burgim të përjetshëm të dënojnë!!

   Reply to this comment
 3. ??? March 13, 15:19

  Shkruhet nje grua ose nje burre kur behet fjale per persona specifik, kurse femer dhe mashkull jane thjesht percaktime biologjike dhe nuk mund te perdoren ne rastin e gruas se pare si drejtor i CIA. Nuk duhet shume mend per te shkruajtur me pak finese, se keshtu edukon edhe lexuesit.

  Reply to this comment
 4. tajarja March 13, 15:26

  E shkorkoi per punen e llalles. Te tjerat genjeshtra

  Reply to this comment
 5. Beni USA March 13, 16:43

  Presidenti TRUMP si shume e mbajti kete Tillerson si sekretar te Diplomacise, me ne funde ju sose durim dhe i dha shushaven,sepse ai nuk realizoje ato qe i vuri si detyre Presidenti, e para ai nuk beri pastrimin e duhur te Diplomacise nja njerzit politik te Obames dhe diplomatve ekstremist te majte Sorosian, te tjerat ceshtje jane te paditura ,aty mund te futet dhe ceshtja e Llalles ,pavarsisht qe duket si e pavend kjo ceshtje po ndonjehre nga fera e vogel del Lepuri me i madh.le te presim dhe te shofim si do rjedhin dhe si do sbardhen gjerat,keshtu e kane Amerikante URTE e BUTE e me durim

  Reply to this comment
  • Beni ALB March 13, 18:44

   Ti Beni USA qenke nje koqe gomari si idhulli yt TRAP. Tillerson ishte i vetmi personalitet ne White House. Tani qe clown-it me orange toupee i kane mbetur rrotull vetem elifimatraket konkuron me Kim Jong Jr. Te shohim cdo na thuash ne blog kur idhulli yt te marre gozhden e special councel Mueller.

   Reply to this comment
   • Beni USA March 13, 19:46

    Ore ti Veshgjat “Beni” ALB,atij burazerit tat Gomarit ja mbafshe ate gerneten ku te pelqej me shume (ne menderen goje ose ne shoqen ….., dhe u zbavitesh duke lozur me KOQET e tij se I paske perzemer o pendKuq.Nje gje eshte e sigurt qe cfardo qe te beje Trump eshte e papranushme per ju vemje te shoqerise,parazit qe cdo gje e doni qyle pa djerse dhe pa merit

    Reply to this comment
 6. alphade March 13, 20:05

  Sa naive jane disa politikane e gjyqsore “skipetar” qe e
  lidhin administraten dhe shtetin amerikan me persona te
  vecante,qofte ky edhe presidenti i cili ka autoritet por jo
  te pakufizuar sepse para ose mbrapa tij quaje si te duash
  ka nje Kongres prej 435 vetash: Republikane dhe Demokrate qe nuk e lejon presidentin si te doje. Ne raste
  te caktuara i ve kufirin te thana.Por mbi koke, qofte Kon-
  gresi apo Presidenti kane ” Suprime Court ” qe nuk te le-
  jon te besh veprime jasht Kushtetutes Amerikane,nje Kushtetute qe afro tre shekuj qe funksionon ne menyre
  qe asgje s’mund t’i heqesh dhe as ta intepretosh sipas
  vullnetit te nje Presidenti.
  Konkluzioni eshte se perballe fakteve kokeforta te ish-
  Kryeprokurorit,Llalles apo Gashit,e te tjeret qe do t’i pa-
  sojne s’ka zot nene qe te ndaloje avancimin e reformes
  ne drejtesi dhe vettingun. Kudo ne bote,qofte ne shtetet
  Demokratike apo diktatoriale hajnia,korrupsioni, vrasjet,
  mafia,etj. denohen me te njejten force te ligjit. Ne Shqi-
  peri korrupsioni ka avancuar ne menyre galopante dhe
  ju mendoni se ky korrupsion me ndrrimin e kuajve ne
  pushtet do te sfumohet ! Jo, e keni gabim ! Perkundrazi,
  ekziston mundesia qe personi i ardhur nga radhet e CIA-s mund te ashpersoi me shume masat kunder korrupsio-
  nit ne Shqiperi e kudo…!! Prandaj nje sygjerim: Mos ngri-
  ni para kohe gotat e shampanjes……..!!!

  Reply to this comment
  • Beni USA March 14, 14:29

   Or ti Alphade(alfade)=Alldup I “zgjuar” . Per dijeni Kongresi Amerikan nuk ka 435 vete ,por 535 members (antar) ,dhe ata ndahen ne Kryesor; qe jane 100 senator antar te Senatit,dhe dytesore ;qe jane 435 Representatives (perfaqesues) antar te House Represenatives . dhe per dijeni fjalen e fundit per cdo vendim apo Ligj ne USA e ka Senati me 100 Senatoret cfardo qe te propozoje Presidenti do kaloje se pari ne Huse Representatives me 435 members dhe pastaj eshte Kongresi qe vendos perfundimisht po ose jo, pra eshte Senati dhe 100 Senatoret qe kontrollojne “Semaforin” ON -OFF, megjithate Presidenti ka dhe nje rruge tjeter per te bere 70%- 80% te atyre planeve qe do ai dhe premtimeve elektorale, qe eshte Urrdheri Eksekutiv ,me ane te cilit ai shfuqizon urdhera dhe pjese nga ligjet e meparshem dhe i zevendeson me ato qe deshiron ai

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*