Ndryshime të tjera në qeveri? Meta: Nuk mund ta them këtë

November 10, 2015 17:29

Ndryshime të tjera në qeveri? Meta: Nuk mund ta them këtë

Kryeparlamentari Ilir Meta ka përshëndetur progres raportin e Komisionit Europian për Shqipërinë.

I pyetur nga gazetarët nëse ndryshimi i Ministrit të Drejtësisë është nisja e një vale ndryshimesh në kabinetin qeveritar, Meta tha se: “Nuk mund ta them këtë, por pa asnjë diskutim që ky ndryshim për të cilin dua të falënderoj edhe një herë z. Naço që i hapi rrugë këtij ndryshimi, absolutisht do t’i shërbejë impulseve të reja jo vetëm përsa i takon reformës në drejtësi, jo vetëm përsa i takon rritjes të transparencës dhe sidomos rolit të Ministrisë së Drejtësisë në këtë drejtim për gjithë qeverisjen e vendit, por edhe luftës korrupsionit dhe në këtë plan absolutisht që jam i bindur që është një lëvizje mjaft pozitive”

November 10, 2015 17:29
Komento

8 Komente

 1. korçari November 10, 17:39

  O Kryemafiozi Meta :Ti je ifunditi qe je interesuar per reformen ne drejtesi,ashtu siç u bashkove me Berrishen “per te miren e Shqiperise per integrimin ne Europe”dhe ju sugjeroj qe te reflektoni mire pasi ky popull nuk eshte aq naiv sa ju mendoni…

  Reply to this comment
 2. Arben November 10, 18:00

  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG

  DHE SEKUESTRIM PASURIE

  PER ILIR METEN DHE GJITHE LSI.

  Reply to this comment
 3. liri November 10, 20:50

  POPULL NDIMONI EDIN /IESHTE IQENI METEN NE JA DHAME VOTEN JEMI FAJTORE /QEVERIA SKA CTE BEJE KUR NE KRYE TE PARLAMENTIT ( ISHTE E DETYRUAR TE BENTE KOLICION ME LS SKISHTE VOTAT PER TE KRIJUAR QEVERI ) ESHTE NJE HAJDUT ME BLLOK I LIDHUR KEMB E KOKE ME KRIMIN / VJEDHJET QE JA MBULOI SALA / TANI ESHTE I DETRUAR QE TI LAI BORXHET/ KUSH U BE MINISTER I DREJTESIS ? NJE MASKARA FELLIQESIRER / DALLAVEREXHI I KORUPTUAR KEMB E KOKE / ATE POST JA DHA METAJDUTI PER TE PAS TE SIGURT MBROJTIEN / LSI PD JANE TURP I KOMBIT / KANE TALL MBRAPANICEN ME POPULLIN/ KUJTONI PER NJE MOMENT KUR LUESHE HAPUR PARIA NE QEVERIN E MALOKUT SI NDRONTE MINISTRAT BY;; LEPIRES TE FITONIN PARE /PO TE VINI RE TE GJITHE SI ZAGARE I SHKOJNE PAS PER TE LEPIRE NDONJE KOCKE / PD ESHTE E MBUSHUR ME UJQ LSI ME DHELPERA /

  Reply to this comment
 4. Z/Kallami November 10, 21:39

  Qe populli te bindet ne rreformen ne drejtesi.Duhet Meta te kapin per doret Berishen dhe si nji duet trup i vetem ti futen burgut.

  Reply to this comment
 5. SMERLAPI I SHQUPIT November 11, 07:25

  ik o bark derri i ndyre i sali berishes blloku i shenimeve dhe dia mafioz i posaqise

  Reply to this comment
 6. moisiu November 11, 08:09

  Meta do te beje reformen e drejtesise me temp te eger sic tha ministri i ri i drejtesise ,tempi i eger don te jete kur tju kapi populli per bythe dhe tju nxjere me shkelma nga ato zyra qe po i felliqni ! Ku jane intelektualet ,cfare pritni akoma ,nuk e shikoni si po tallen hajdutet e LSI, PS nuk ka anje force ,kjo po faktohet ,krijoni nje lidhje “Te shpetohet atdheu nga hajdutet e cdo krahu qofshin” Shqiperia eshte buze gremines ! Jane gati te emigroje gjysma e popullesise por nuk munden dhe ku te shkojne ?

  Reply to this comment
 7. S. Dauti. November 11, 10:43

  POPULL DELE.
  katundari meta me homologet e tij , e do sundimin te perjeteshem,kemi popull dele, thote ilir meta.

  Reply to this comment
 8. .. November 11, 13:02

  Popull vasal qe ne historine e ti mijra vjecare, deri me sot. Mos u lodhni or popull vasal me komentime. Cdo gje eshte e parashkruar nga kapot tuaj. Politikanet i keni vasal dhe keshtu do te vazhdoj……………………………..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*