Fezvua “i shkul veshin” vetes

Facebook Spy April 5, 2014 13:56

Fezvua “i shkul veshin” vetes

Drejtuesi i emisionit “Opinion” në TV Klan Blendi Fevziu ndryshoi skaletën e emisionit në intervistën e fundit me kryeminitrin duke mos transmetuar një nga kronikat që kishte përgatitur dhe duke kërkuar nga regjia heqjen e zërit nga një prej kronikave pasardhëse.

Që në fillim, Rama vuri në dukje njëanshmërinë që drejtuesi i emisionit prezantoi në pyetjet e tij dhe për kronikat shoqëruese (të gjitha me komente te gazetarit), çka e ka detyruar kryeministrin t’i kujtojë drejtuesit të emisionit që “kjo s’është media që i duhet vendit, kjo nuk është gazetari”.

Drejtuesi i emisionit ka filluar të ndryshojë listën e kronikave. Deri atëherë kishte transmetuar disa inserte të përgatitura nga redaksia për te cilat Rama e kundërshtoi duke thënë se “nuk është e nevojshme të hiqet, por ta paraqisni, që publiku të shohë se çfarë media bëni ju”.

Pastaj ka ardhur radha e kronikës së dytë e përqendruar në ngjarjen e Mallakastrës, kur policët liruan me forcë godinën e paligjshme që ishte pushtuar nga njerëzit. Fevziu ka urdhëruar regjinë ta transmetojë “vetëm si mbulim pa audio”, ndoshta i trembur nga teksti i përgatitur që shoqëronte sinkronin.

Facebook Spy April 5, 2014 13:56
Komento

12 Komente

 1. Amant April 5, 13:08

  Ky ne fakt eshte mjerimi i plote i gazetarise se medias Klan dhe klanit te tyre. puthadores, servile klasi e lepires bythesh te familjes me mafioze qe ka nxjerre shqiperia qe nga shekulli i kaluar.

  Reply to this comment
 2. emi April 5, 15:50

  Po keta spaten marre viston e saliut,sandri i frangajve me mbiemer berisha,ndaj ka te lloj gazetarie ky sander berisha.

  Reply to this comment
 3. Mark uk April 5, 17:27

  Sidoqoft Edi Rama eshte njeriu ma arrogant qe ka Shqiperia.

  Reply to this comment
 4. Hamit Fazliu April 5, 17:45

  Edi Rama eshte njeriu me i duhur per te qeverisur vendin! Besoj ne shpirtin e tij te madh! I uroje suksese gjithe shqiptarve dhe dy kryeministrave te tyre, Rames e Thaçit!

  Reply to this comment
 5. vendaliu April 5, 18:36

  Ti Mark Uk argumentoi ato qe shkruan !!

  Reply to this comment
 6. Mark uk April 5, 18:43

  Vetem se i thane Erdogani vlla e thuani o hamit se dukesh nga emri.

  Reply to this comment
  • elio April 5, 19:39

   O Mark, aman meso zgjedhimin e foljeve ne shqip…e me tej perdorimin e presjeve e drejshkrimin e shqipes…Sa per ato qe thua, ke te drejte. Rama eshte teper arrogant..

   Reply to this comment
 7. miro April 5, 19:17

  o zoti shtepise a do miq …bujrum kush je, jam mark ndue pjeter ndre marashi ok po nuk kam vend per 5 vete.

  Reply to this comment
 8. Novruzi April 5, 19:41

  Nuk e ka Fezvo por Fevzo….gjithsesi edhe nese do quhej Fezvo ky eshte nje gazetar leshi me gjith ca leshe qe fton aty qe te neveritet gazetaria dhe diskutimi. Esht kanal i ndyr qe ben vetem propagande. Gazetar jane ato qe vriten ne Afganistan dhe jo kto sisoj kurvash qe bejn me demek emisione si ai Opinion. Esht dhe shum i shemtut, na trembi me ate fytyren dhe tullen e tij te tmershme. Duket qe esht ushqy me m….pavarsisht se tani ha Havjar..
  Ju ftoj te gjtihve kush lexon Dita mos te shikojn te tilla kanale.

  Reply to this comment
 9. djaliEPIRIT April 6, 01:15

  Po çfarë dreqi do Rama tek emisionet e rugaxhinjeve Saliniste mo aman , ik se më duket ja do by…a edhe Ramës.

  Reply to this comment
 10. BYLYS April 6, 04:32

  Fevziu eshte kthyer ne nje grua llapa qene edhe pse veshet i ka sa te nji gomari dhe koken e ka si bunkeret e enverit nuke perferon asnjeher qe te degjoi sqarimin e pyetjes deri ne funde nga ai qe ka ftuar ne studio por vazhdon me pyetje te tiera te kota edhe pse ai qe ka ftuar ky ne studio i ka sqaruar njeher Dhe pyetjet i ka gjitmon per ta coroditur ate qe ka ne studio edhe pse ne te shumtat e rasteve ka perbal persona shume her me te zgjuar dhe te zot nga ai vet dhe nga ata qe e istruktojne ate

  Reply to this comment
 11. SADIKU April 6, 11:23

  FELEFELZIU ESHTE NJI SERVIL I PERULUR DHE PER FAT TE KEQ TE TIJ, AI AS NUK DIN TA DREJTOJE EMISIONIN,MBASI I NDRHYN DHE E NDERPRET FOLSIN, DUKE E BERE ATE EMISION LESH-ARAPI. AI NUK KA MESUAR AKOMA SE SI BEHET NJI DEBAT.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim