Ndryshon skenari i protestës, PD kërkesë tjetër në polici

May 25, 2018 19:33

Ndryshon skenari i protestës, PD kërkesë tjetër në polici

 

Partia Demokratike i ka dërguar një kërkesë të dytë në Policinë e Tiranës në lidhje me protestën e ditës së nesërme.

selia blu ka kërkuar leje për 4 orë të tubimit të opozitës, ndërsa orari i nisjes është i njëjti, në orën 11:00.

Ditën e djeshme u lajmërua se protesta nuk do të kishte një orar përfundimi, duke vendosur në gatishmëri policinë.

Ndwrkohw, plani i masave që është hartuar nga uniformat blu është më i përforcuar se gjatë protestave të fundit që ka zhvilluar opozita.

Të paktën 1500 efektivë pritet të jenë në terren.

Policia e Shtetit do të kalojë në gatishmëri të përforcuar që prej mbrëmjes së të premtes ndërsa në gatishmëri do të kalojë po ashtu edhe policia e burgjeve dhe forcat e ndërhyrjes së shpejtë dhe ato të Renea-s.

Nga ana tjetër policia rrugore do të bllokojë dhe devijojë qarkullimin që prej mëngjesit të së shtunës në të gjitha akset që të çojnë drejt sheshit “Skënderbej” dhe Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”.

a.s/dita

May 25, 2018 19:33
Komento

8 Komente

 1. XXXL May 25, 19:56

  Perse te devjohen akset e qarkullimit, te lihen te lira dhe pergjigjen ja u jep vete populli, dashte zoti del ndonje me kamion dhe i merr para keta kerrma antishqiptare.

  Reply to this comment
 2. kRIST May 25, 20:14

  Edhe ne dyqanet e veshmbathjeve,te gjitha veshjet,te brendeshmet,kepucet e deri edhe tek kapelet,Masat e tyre qe shenohen me XXXL,shiten ne nje vend te vecante,se bashku me te gjitha rrobat e tjera,qe jane jasht mode e jasht perdorimi,dhe me cmime fare te ulta.Prandaj mos pritni normalitet nga njerez XXXL,qe jane ne te gjithe boten,jasht standartit.

  Reply to this comment
 3. I pandehuri Basha May 25, 20:22

  Dikush i ka kthjelluar mendjen…..Me vjen ndermend nje thenie e popullit: “U mbars mali e polli…….një mi!”
  Kjo është opozita shqiptare: karagjoze e kriminele!

  Reply to this comment
 4. MH May 25, 21:10

  Po te ishin njerez normal policia nuk do i kanalizonte drejtimin se ne c’rruge do kalohet.Policia e din se keto jane komplet derre dhe duhet ti vendosesh rruget nga duhet te kalojne.

  Reply to this comment
 5. Tashi mate bythen e shife ket car. May 25, 22:42

  kRIST-na qenke demode XXXL e kam si mase per tjeter vegel, me te brendeshmen lidhet ….eshte si pune cibani para cdo mashkulli.
  Mbase nuk ke degjuar gje per nje shtet qe quhet Amerike dhe permasat fillojne nga XXl, XXXJ, 4 dhe 5Xl, sic duket do te jesh ndonje liliput-e dhe permasat e tjera te tmerrojne.
  Duhet te jesh ndonje homeless kur thua qe ne dyqane shiten rrabe jasht perdorimi, apo jashte mode……
  Permasa e nje veshje nuk tregon cilesine e mallit apo jo moj toce.
  Nje keshille si kurvice e vogel ne miniature qe je, ke nevoje per gojore, mos komento komentin e tjetrit, komento artikullin, nuk kemi te gjithe mendjen tende ….. nuk jemi te nje mendje dhe aq me shume me mendjen tende qe e do cdo gje e kerkon dhe do ne miniature, per femije qe perdorin pampers.

  Reply to this comment
 6. K Kadiu, USA May 26, 00:10

  Kur dëgjova para ca ditësh një mender deputet të Pe De-së se “do ta mbajmë të rrethuar Kryeministrinë për tre ditë e tre netë me radhë”, mu kujtua një ndodhi para vitit1990: Rreth 100 ushtarë e zboristë ishim në Qerret të Pukës në një stërvitje 15 ditore. Ishim në kushte fushimi dhe flinim në çadra kurse për të ngrënë kishim ngritur një barangë me thupra e dërrasa. Për të kryer nevojat fiziologjike personale, ushtarët e zborrstët për dornin shkurret e pemët që ishin rreth çadrave kështu që ishte qelbur vendi rreth e rotull. Pas ca ditësh na vjen për inspektim Komisari i Korpusit të Veriut, gjeneral Vehbi Hoxha (ndjesë pastë). Pasi u njoh me situatën Gjenerali na mblodhi të gjithëve e duke iu drejtuar oficerëve të Komandës, tha: “Dëgjoni këtu o shokë oficerë: Duhet ta kini parasysh se kudo që të jeni e në çfardo kushte që të jeni, ushtarëve duhet t’iu zgjidhen tre probleme: E para ku do të flenë, e dyta ku do të hanë, dhe e treta ku do të dhjesin. Po nuk u zgjidhën këto tre gjëra, nuk mund të flitet për Ushtri”. Dhe unë, po ta kisha pranë atë mender deputet, do e pyesja se a do t’i zgjidhnin këto tre gjëra për protestuesit apo do ta bënin HALE Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

  Reply to this comment
 7. fteri May 26, 07:07

  A ka lidhje protesta e përgjakshme e Partisë demokratike e S.Berishës e 26majit 1996 ,me çeshtjen e orgnizimit të protestës 26 majit 2018 ?

  Vjedhja e votave me polici kriminale të S.Berishës , dhuna ,dëbimi e rrahja e opozitarve ka filluar për herë të parë në atë datë vitit masivisht.Që 26 maji ngelet në memore të popullit si 26 mai i përgjakshëm !

  Reply to this comment
 8. Franci May 26, 07:27

  A E DINI KUSH I SHKON MBRAPA BANDITEVE TE PD NE PROTESTA :
  1.NJEREZ ME KUFIZIME NE INTELEKT QE GENJEHEN LEHTE ME PERGJIME TE FALSIFIKUARA SI RASTI NE FJALE.
  2.NJEREZ QE KUR ISHTE NE PUSHTET KJO BANDE KANE VJEDHUR.
  3.NJEREZ QE EDHE KANE KRYER NDONJE VRASJE NEN PUSHTETIN E TYRE.
  4.NJEREZ ME MENTALITET ENVERIST QE SI MILITANTE TE SEMURE VENE PARTINE PARA SHQIPERISE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*