Në 30 gusht seanca plenare për ligjin e Vettingut

August 23, 2016 19:49

Në 30 gusht seanca plenare për ligjin e Vettingut

Konferenca e Kryetarëve ka vendosur që në 30 gusht në orën 17:00 të mbahet seanca plenare  për votimin e ligjit për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Ky është një nga ligjet kryesore që shoqëron paketën e ndryshimeve kushtetuese.

Deputeti i PS, Taulant Balla tha se Komisioni do të vijojë punën për dy ligjet e tjera:

Ndërkohë komisioni do të eci në mënyrë intensive me shqyrtimin e dy ligjeve. Ligji për SPAK, por edhe për qeverisjen gjyqësore. Shumë shpejt Kuvendi i hap rrugën një procesi të rëndësishëm si ai i Vettingut që do të vlerësojë sistemin gjyqësor dhe të drejtësisë”, tha Balla.

August 23, 2016 19:49
Komento

1 Koment

 1. alphade August 23, 22:55

  Banda kriminele e nihiliste pedeiste ishalla nuk e voton
  paketen ligjore te VETTING-ut dhe keshtu, me qe ne 30
  gusht behet mbledhjapkenare per aprovimin e kesaj pakete, ne daten 1 shtator e gjithe kjo bande futet ne ”Black List” ! Keshtu Amerika dhe BE -ja do te bindet per
  qenjen e saj bande e Vicidolit dhe asgje me teper dhe s’e
  Bota Demokratike te bindet per kete ., Aferim !!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*