Në Angli janë të sigurt: Allegri do të shkojë te Chelsea

April 3, 2018 13:08

Në Angli janë të sigurt: Allegri do të shkojë te Chelsea

 

Dje, Massimiliano Allegri, ka “zhbllokuar” të ardhmen e tij, duke folur në këto kushte: “Në Itali, unë nuk shoh destinacione të tjera. Pas Juventusit, mendoj se do të shkoj jashtë vendit, ku do të trajnoj edhe 5-6 vite në rang klubi, përpara se të marr përsipër një ekip kombëtar”.

Natyrisht, gjuetia për Allegrin ka filluar.

Sipas “The Sun”, destinacioni i ardhshëm i trajnerit livornez është zgjedhur dhe lidhet me emrin e Chelsea.

Nuk është një mister se Allegri dëshiron të ketë një përvojë në Premier League dhe stoli i “Blues” mund të jetë mundësia më e mirë.

Gjithashtu, për shkak se, pas një viti të të parë të madh, Antonio Conte nuk e ka ruajtur ritmin me Chelsea, italiani do të largohet në fund të sezonit.

Disa ekipe janë në radhë, të gatshëm për ta mirëpritur atë si trajner (përfshirë ekipin kombëtar italian).

Allegri në Angli është, gjithashtu, i lidhur me Arsenalin, i cili mund të ndahet nga Arsene Wenger. Destinacionet e tjera në Premier League duken të pamundura, me stendat e dy klubet e Manchesterit dhe Liverpool-it të kënaqur me Mourinho, Guardiola dhe Klopp, respektivisht.

a.s/dita

April 3, 2018 13:08
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*