Në 19 mars hapet gara për Prokuror të Përgjithshëm, SPAK në qershor

February 1, 2019 12:23

Në 19 mars hapet gara për Prokuror të Përgjithshëm, SPAK në qershor

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, ka njoftuar se më 19 mars hapet gara për Prokuror të Përgjithshëm.

Ibrahimi ka zbuluar se deri më tani kanë aplikuar 11 kandidatë për SPAK, ndërkohë që kanë mbetur edhe 7 ditë afat.

Ai tha se SPAK dhe Prokurori i Përgjithshëm janë gati në muajin qershor, ndërsa qeveria është përgjegjëse për mungesën e zyrave.

SPAK së bashku me Gjykatën speciale do të ketë si objektiv korrupsionin e zyrtarëve të lartë dhe krimin e organizuar.

Me ngritjen e Prokurorisë dhe Gjykatës speciale, hapet dhe rruga për krijimin e Byrosë kombëtare të hetimit, e cila do të funksionojë sipas modelit të FBI-së amerikane.

l.h/ dita

February 1, 2019 12:23
Komento

5 Komente

 1. Janulles me sqepar kokes February 1, 12:50

  Ah pika SPAK-ut dhe FBI-se Shqiptare. Tallje bythe “par excellence”.

  Reply to this comment
  • Aurora Boreale February 1, 14:17

   Me perpara se te procesoni :

   Berishen, Meten, Ramen,

   Bashen, Nanon, Ramiiiiiziiiiin, Eeeeenveeeeeriiiiin …,

   eshte e domosdoshme

   ta filloni me ‘plehra’

   socio-institucionale

   si

   EDMOND TRAKO,

   antishqiptar endemik,

   i stervitur si spiun i te gjitha niveleve,

   sepse

   ‘nga VJEHRRI’ ?!

   PRONAR I MADH … … …

   NE

   G R E Q I …

   Reply to this comment
  • Aurora Boreale February 1, 14:24

   Me perpara

   se

   te procesoni :

   Berishen, Meten, Ramen,

   Bashen, Nanon, Ramiiiiiziiiiin, Eeeeenveeeeeriiiiin …,

   eshte

   e domosdoshme

   ta filloni

   me ‘Plehra’

   Socio-Institucionale

   te kalepit si

   EDMOND TRAKO,

   antishqiptar endemik,

   dhe gjenetik,

   i stervitur si SPIUN ANTIKOMBETAR

   i te gjitha niveleve,

   KRYE-RRJETI I SPIUNEVE TE PAFORMALIZUAR

   NE MEPJ … ,

   sepse

   ‘nga VJEHRRI’ … (?!)

   dmth i ‘MENERSHEN’ ,

   me ‘ZOGUN’ = ‘ZOGESHEN REALE’ /

   + ‘ZOGESHAT VIRTUALE’ (se aq mezi i punon ne cristal blu = viagra me REALEN…! ),

   PRONAR I MADH … … …

   NE

   G R E Q I … ?!

   Reply to this comment
   • Aurora Boreale February 1, 16:24

    Prej 10 muajsh

    i paguan ‘honorare’

    (kete ta deklarojene vec e vec dhe bashke,

    si subjete qe gjithsesi i kap,

    e DI T’I KAPE NJE DITE LIGJI !),

    si ‘ADMINISTRATOR PALLATESH’ ?!

    GJITHOLOGE KJO ‘KAFSHE JO VETEM POLTIKE’,

    ‘KURVES JO VETEM POLITIKE’

    SURREALE,

    alias ‘G 99’,

    ‘NGATERRESA E SE ARDHMES KOMBETARE’ … ,

    ME SINKRONIN MESJETAR …,

    ‘VELIU = VELIAJ ERION = FIKU QE PRISHET

    NE FUND TE DITES …,

    PRANDAJ,

    DUHET VETEM SHITUR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!….

    Reply to this comment
 2. MH February 1, 13:56

  Domethane deri ne korrik gushtin e keti vitit 2019 nuk do kemi jo kapje por as aktivitet gjuetie amfibe dhe kafshe.Sepse deri ne ate kohe siduket jane ne mbrojtje te UNESKOUS.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim