Në fshatin shqiptar që nuk ka asnjë lopë dhe dele, hajdutët godasin në çdo shtëpi (VIDEO)

February 9, 2018 15:23

Në fshatin shqiptar që nuk ka asnjë lopë dhe dele, hajdutët godasin në çdo shtëpi (VIDEO)

 

Në fshatin Petresh të Elbasanit nuk të sheh syri lopë e dele.

Grabitësit nuk kanë anashkaluar asnjë shtëpi të fshatit duke vjedhur gjënë e gjallë.

Një lopë kushton 100-150 mijë lekë të reja dhe fshatarët e kanë të pamundur t’i blejnë sërish, aq më tepër kur grabitësit nuk janë ndaluar dhe rreziku që ata të kthehen sërish është i madh.

Edhe pse prej gati një viti ngjarja përsëritet shpesh, autorët nuk janë identifikuar.

Pasuria e vetme me të cilën ushqehen këta njerëz janë lopët, por duket se grabitja e tyre nuk është marrë asnjëherë seriozisht nga autoritetet. /TCH

a.s/dita

February 9, 2018 15:23
Komento

3 Komente

 1. iku edhe profesioni Bariut ne fjell ne dore February 9, 15:31

  kjo vjen ndoshta nga shtimi koheve te fundit ,
  te kafsheve te egra rreth shqiperise ,si psh ujqeve etj .

  Reply to this comment
 2. A February 9, 17:14

  Ne fshatin Petresh te Elbasanit rastesisht eshte shikuar si asnjehere edhe nje kafshe shume e eger qe quhet mbreti i kafsheve, nje luan. I cili nuk le asnje bageti te gjalle ne kembe.
  Sipas disa informacioneve jo te konfirmuara del qe kete luan ja ka futur duke e importuar nga kontinenti Afrikan SALI BERISHA qe te prishi rendin dhe qetesine e “kudo” ndodhur nga barboni EDI RAMA.

  Reply to this comment
 3. Genti February 9, 22:20

  Car lodhen kot ta kerkojne. Dihet shume mire kush eshte kafsha jo e rralle po qe ka mbire ca si shpesh .Sala me sy te kuq.Shkoni ne parlament se aty kullos bashke me kelyshet Saljanin,Lulin ,Paloqen, Vasilin, Ilir kopilin etj gjate dites kurse ne darke grabit car gjen perpara. Hapni syte nga halete se dhe aty do rremoje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*