Në gjyq ish-drejtoresha e Arsimit Fier, fshehu pasurinë

December 13, 2014 09:30

Në gjyq ish-drejtoresha e Arsimit Fier, fshehu pasurinë

Ish-Drejtoresha n e Arsimit të Fier, Miranda Bullati akuzohet për refuzim të deklarimit të pasurisë, pas kallëzimit të bërë nga ILDKPI-ja.

Prokuroria ka nisur hetimin në bazë të një kallëzimi të mbërritur në korrik të vitit 2014 nga ana e ILDKPI-së.

Rezulton se shtetasja Bullati, nuk e ka dorëzuar formularin e deklarimit të pasurisë në afatet e përcaktuara ligjore, duke mos e respektuar këtë detyrim edhe pasi ndaj saj është aplikuar fillimisht masa administrative “gjobë”.

 

December 13, 2014 09:30
Komento

5 Komente

 1. aaa December 13, 12:44

  kush eshte kjo bullati vajza boris bullatit nga maqedonia. se jam larg nga shqiperia dhe prandaj nuk e di

  Reply to this comment
 2. Lul December 13, 16:19

  Sa per informacion shoku, kjo eshte nje baxhell e partis Ilir Metes qe e vendosi ne ate vend pune ne menyre qe 20% ta dorzonte tek Monika ne menyre qe te mbushe thesin qe e zbrazi ne zgjedhjet e 23 qershorit ,dhe sa per dijeni Likja cdo vend pune te partis se tij e ka kundrejt pageses( ne gjygj besoj se baxhella e arsimit do japin shpjegime per menyren e shperndarjes se lekeve)

  Reply to this comment
 3. Mentor December 13, 18:44

  Kjo Bullati eshte me origjine serbe.Eshte e PD e SB.ka banuar shume vite ne fshatin Clirim Fier.Drejtoreshe e arsimit te fierit per 8 vjet.Mafia e fierit mafia e korrupsionit ne arsim ne Fier.
  Cdo emerim,cdo levizje dhe cdo trasferim gjoba 3000 – 5ooo E.

  Ne Fier me disa drejtoresha shkollash ne fshatin Pojan -Clirim dhe Dermenas kishte krijuar rrjetin e merimanges se zeze ne arsim.
  Keto drejtoresha i perdorte si karrem,korrupsion i gjalle.
  Ku e di ajo se duhet te deklarohet pasuria,ku di ajo sa para dhe sa pasuri ka pyete sa karburante ka,sa prona te deklaruara dhe te pa deklarura ka Bullati ne Fier,Clirim,Sheq etj

  Reply to this comment
 4. Ilirjan December 13, 18:56

  Teper sakte or Lul ! Ne Fier dhe Patos, LSI-ja ka vene ne poste drejtuese persona me intelekt te cunguar dhe CV-te dyshimte, e vetmja merite e tyre eshte menyra se si kane vene parane, eshte “devotshmeria” qe Ata treguan per te investuar per LSI-ne pergjate zgjedhjeve te vjetshme, dhe se fundi kush hodhi parate me te medha fitoi edhe postin me te larte. Kjo eshte LSI-ja e Ilir-floririt, apo Ilir-hajdutit.
  Ta gezoje PS-ja Aleancen e madhe! Mjere shqiptaret e ndershem se nga c’lloj njerezish qeverisen!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*