Në Itali i dënuar për trafik, në Shqipëri polic

Redaksia Online March 13, 2013 21:15

Në Itali i dënuar për trafik, në Shqipëri polic

Shërbimi i kontrollit të burgjeve në bashkëpunim me Policinë e Shtetit kanë ndaluar punonjësin e burgut të Durrësit, Bajram Dervishi.

Dervishi ishte dënuar në Itali me 6.8 vite burg për veprat penale favorizim prostitucioni dhe shitje lëndësh narkotike. Shërbimi i kontrollit të brendshëm në burgje dispononte të dhëna të sigurta se dervishi ishte dënuar më shumë se një herë në Itali për të njëjtat vepra penale.

Arrestimi i punonjësit të burgjeve në Durrës u realizua në bashkëpunim me Interpol Tiranën pas plotësimit të dokumentacionit të nevojshëm.

Redaksia Online March 13, 2013 21:15
Komento

1 Koment

  1. tim March 13, 23:13

    kjo eshte Policia e Sali Berishes. Kje eshte pasqyra e shtetit, kjo eshte fytyra e vertete e shtetitSali. Po nuk vodhe, po nuk shite droge , po nuk u more me prostitucion, po nuk bere kontrobande armesh etj etj etj nuk behesh dot pjese e administrates publike, nuk hyn ne shik, nuk hyn ne polici, nuk behesh dot minister e Kryeminiter etj etj

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim