“Ne kemi standardet tona si familje dhe nuk shkelen asnjëherë”

April 6, 2016 20:11

“Ne kemi standardet tona si familje dhe nuk shkelen asnjëherë”

 

Sali Berisha thotë për kanalin televiziv TCH se “Ismail Mulleti në dijeninë time nuk ka ekzistuar si aksioner kur Global kishte 75 përqind”. 

Sipas ish-kryeministrit që ka firmosur koncesione edhe pasi kishte humbur zgjedhjet “Gjykata Kushtetuese i ka dhënë kontratës fuqi kushtetuese”.

Ne kemi standardet tona si familje dhe nuk shkelen asnjëherë – lidhur me akuzat për korrupsion dhe fshehje pasurie.

Keni patur dijeni se zoti Mulleti është pas Global Fluid International që ka marrë koncesionin e markimit të karburanteve gjatë qeverisjes tuaj, në mars të 2013?

Kjo kontratë u firmos me kompaninë kanadeze Global Fluid International dhe një ortak izraelit dhe Gjykata Kushtetuese i ka dhënë kontratës fuqi kushtetuese dhe nëse Global Fluid e ka pranuar këtë kompani, është puna e saj.

Sot zotëron të gjithë koncesionet, 99 përqind Petrolium Consulting Partners.

Po, markimi është kontraktuar.

Ne po gjurmojmë Ismail Mulletin nëse paraprakisht PD ka patur dijeni për shkak të lidhjeve të hershme me Ismail Mulletin, për lidhje të tij me këtë kompani?

Absolutisht asgjë! Ismail Mulleti në dijeninë time nuk ka ekzistuar si aksioner kur Global kishte 75 përqind dhe gjëja më korruptive që mund të bëjë një qeveri është t’u përcaktojë ortakët të huajve. Kurrë nuk është bërë dhe nuk mund të bëhej nga unë. Që në momentin që sugjerohet një ortak, sugjerohet një interes.

Pra çdo gjë që do të dëgjojmë dhe do të flitet në media, nga kundërshtarët tuaj ndoshta, është e pavërtetë? Ju nuk keni asnjë lidhje me këtë person?

Trillim fund e krye. Me kompaninë zero, zero.

Për pasuritë “offshore”…

Çdogjë që gjendet offshore, jo vetëm nga unë, por edhe nga fëmijët e mi është e Sali Berishës, kurrë! Kjo nuk mund të ndodhë.

Për ministrat s’mund të merrni përgjegjësi?

Marr ato përgjegjësi që më takojnë sepse mund të them që edhe për këta nuk mbaj përgjegjësi, por ne kemi standardet tona si familje dhe nuk shkelen asnjëherë.

 

 

 

April 6, 2016 20:11
Komento

32 Komente

 1. xhateli May 30, 17:19

  Ne kete foto duken tamam qe jane malok-katunar.
  Top Kanali po e tregon perdite qe po iken per lesh

  Reply to this comment
 2. ivani i madh May 30, 17:54

  O mashtrues ordiner e I pa cipe
  Ti dhe familja jote e shpifur nuk jeni malesor po llumi I tyre
  kushedi me ke eshte ngatruar Sheqeria ferave po besoj me ndonje qelbes
  Race e felliqur dhe e pa besueshme per te tute pa ne te kemi dhjere me nje mut.

  Reply to this comment
 3. suma May 30, 18:09

  Plak shkerdhat
  Hija e krimeve te tua dhe cfar ke ber ne bashkpunim me superkurvat e tua do ju ndjek gjith jeten,edhe ne jeten e mepasme.

  Reply to this comment
 4. Plaku i mocem May 30, 18:09

  Sali shurra
  Populli shikon e flet.
  Te vrafte zoti
  kur te vij dita jote, nuk do kete ambasador amerikan e pederast rilindas qe te te mbroje me

  Reply to this comment
 5. Toni May 30, 18:10

  familja jone ka standarte – thote mashtruesi ordiner sllav,
  ore sekretare PPSH-je me numer tesere 108690, kur je kaq i paser pse ruhesh si qen?
  ti ruheshe+ruhesh e deri me sot me mbi 300 fshataromaloke-gellebordes-agjent te malit te zi+vellezerit e tu te UDB-se-etj,
  Njeri i mire qe ka bere edhe mire nuk ka nevoje te ruhet por jo ti ama qe i ke lyer duart me gjak shqiptari pa llogaritur vjedhjet-zhdukjet-uzurpimet-etj,
  me gjithe ato krime shtetrore-njerezore qe ke bere ti dhe varkaret e tu qe strehohen ne SHQUP,pervec 90-91 ti kurre nuk ke qene dhe nuk do jeshe kurre maxhorance derrmuse o qenef serb
  garngrena+fatkeqesia e ketij kombi…

  Reply to this comment
 6. lato May 30, 18:11

  qe kur ka nisur Sala jep intrervista per Topin?
  Interesante

  Reply to this comment
 7. ismeti May 30, 18:37

  rrenacak plak ,familja jote eshte e degjeneruar
  ti edhe kur fle, genjen
  te eshte futur n gjak

  Reply to this comment
 8. Emigranti May 30, 17:39

  Ti je njeriu me genjeshtar qe ka Shqiperija . Ti meresh me grate dhe motrat e te tjereve dhe nuk meresh me ata kelyshat qe te vijne mbrapa je I pa FYTYRE .

  Reply to this comment
 9. fteri May 30, 18:24

  Jam plotsisht me komentin e TONIT-falenderime.

  Reply to this comment
 10. leshi May 30, 19:46

  plak matuf

  Reply to this comment
 11. luani May 30, 20:17

  kur je ish komunist, edhe malok dhe genjeshtar, ske ca me shtu mo ne histori, i ke thone te gjitha!

  Reply to this comment
 12. Tradita May 30, 22:32

  Mjeranet i verbon urrejtja patologjike. Ai njeri do te mbetet ne histori si nje nder figurat me te ndritura te Shqiperise.

  Reply to this comment
 13. shqipja May 31, 06:37

  Si ka mundesi eshte kaq i ndyre si njeri???

  Reply to this comment
 14. METEH May 31, 06:07

  SB,njeriu me i urryer i mbi 1.5.mil.shqipetareve,pasi per 25 vjet i ka bere gjemen ketij vendi me shkaterrim,me fajdet,vjedhje votash e pronash ,shitje pronash Grekve-detin,vrasjesh ne gerdec,ne bulevare,4 te vraret e shkodre,Hajdarit,Remzi Hoxhes,K.Trebickes,S.Olldashit.Arkitekt i vendosjes se tritoleve,lejoj ndertimet pa leje rrumpall,te kanabisit,shpifes i papare ndaj kundershtarit politik sikur ta kishte armik te betuar,merret me shpifje me çdo kend-edhe me familjet e grat e politikaneve si punonjeset e GABIT.Ne asnje vend te botes nuk kemi degjuar qe nje politikan i till ne pozit per 25 vjet te qendroj ne politik.Dhe e ka nje hall te madh:Po zbriti nga kali,kundershtaret e tij te shumt do hakmerren me terbim.Uroj qe kjo te mos ndodh nen qeverisjen Rama..!

  Reply to this comment
 15. l ri April 6, 20:53

  E vërtetë ,besnik I standardeve të Kamoras,jo vetëm ,por si familje për këtë nuk gënjen.Ti je I lindur për të tilla standarte,,,,,,

  Reply to this comment
 16. Arben April 6, 21:08

  JEPI OR MIK Q…… MOTREN KETIJ POPULLI.

  Reply to this comment
 17. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... April 6, 21:26

  Krimineli Sali po e thote qarte dhe hapur, qe ne kemi standartet tona si familje, pra standarti i malokut dhe i familjes se tij, eshte grabit, vrit dhe vidh cfare te mundesh, kete ka bere ai per 25 vite Fashizem-Demolkraci.

  Reply to this comment
 18. gjermani i fundit April 6, 21:59

  Edhe baxhanaku i shkrete per hir te ketyre standarteve dha jeten o trim i malcise. Ty edhe sikur ti tundin neser fletet e Panamase me emrin tend siper do turresh pa cipe ne faqe kunder te gjitheve se u mesove me lojen e kungulleshkes.

  Reply to this comment
 19. andre April 6, 22:12

  Ne “respekt ” te vecantise se standarteve te familjes Sali dhe Slobodanka Berisha, tashme u kuptua perse Kryefamiljari Sali nuk e dinte se ku punonte bashkshorti i motres se Slobodankes, ndryshe baxhanaku i Saliut, dv.
  Pas gjithckaje i ke bere shumices se shqiptareve, Shqiperise se tyre, qe kur ta dhane te drejten per te stjudjuar per mjeksi, qe kur te pranuan ne Parti, qe kur te pranuan si mjek i larte i Byrose, duke qene i besuar si sekretar i partise se spitaleve te Tiranes, e deri pas 90-es kur Ramizi te dorzoi celsat e Presidences, e deri me sot, konkludohet se :
  Ti, je djalli vete, por tashme u kuptua qe jeni ne shumes:
  JU JENI DJALLI VETE.

  Reply to this comment
 20. ilir April 6, 22:30

  A ka prokuror Shqiperia??!!

  Reply to this comment
 21. Claus April 6, 22:32

  S`kane c`i bejne gomarit i biem samarit!
  Gazetare, komentues, hordhi militatesh dhe trazovace te zakonshem merren me Berishen te cilit kane 25 vjet dhe nuk jane ne gjendje ti gjejne dicka, bile, bile as per 21 janarin qe kishte brire ne balle!

  E kush ka thene ne tere kete histori qe, po kam llogari bankare ne anonimitet per te bere evazion fiskal ose per te “shpelare para”? Askush, dhe vete kryeministri islandez dha doreheqje per doreheqjen sot, pra u kthye perseri ne ate post.
  Le te mos bejne kaq zhurme tere kjo cete analistesh dhe gazetaresh nga kompjuterat dhe kopjimet e lajmeve andej-kendej.
  Jane ne gjendje te zberthejne kete skeme te komplikuar? Jane ne gjendje te bashkepunojne me koleget e tyre investigues neper bote per te nxjerre ate qe duhet te nxjerrin? A eshte ne gjendje prokuroria te ndjeke tere ate nderlidhje dhe te na jape nje emer dhe bashke me te demet qe i ka sjelle shtetit shqiptar nga evazioni fiskal dhe transfertat kriminale te financave?
  Nuk besoj, se nuk jane as ne gjendje dhe nuk dine nga tia fillojne. Bejne, c`bejne presin ndonje lajm nga ndonje media e huaj dhe pastaj i fryjne altoparlanteve nate e dite.
  Kjo tregon median skandaloze shqiptare qe tere diten fryjne dhe shfryjne pa nxjerre gje ne drite. Ah po, u moren me matufin Klosi i cili derdellit por nuk thote asgje ne fund.
  Meqe per te qene “korrekt” me gazetare dhe komentues po shkruaj dhe une si gjithe te tjeret “kjo foto qenka nje foto katunaresh”, por nuk tregon se e zgjidhem muhabetin, tregojme vetem pafuqine tone, pafuqine tone, te mediave dhe vete qeverise shqiptare.

  Reply to this comment
 22. Standart Tropoje April 6, 22:35

  Hahaha jam dhi gazit, o Sali te dhifsha standartet.Ti ja ke mesu Zenit standartet.hahahaha.

  Reply to this comment
 23. lis dushku April 7, 05:23

  Meqenese populli shqiptar po i ha mutin Sali Berishes,po i drejtohem zotit:O Zot denoje Sali Berishen me gjithe familjen e tij kriminale,qe i ben karshillek shqiptareve me vrasjet,vjedhjet,mashtrimet,tradhtimet,shitjet,blerjet dhe fshehjet!
  O zot,dergoje Drakulen e Vucidolit te digjet ne ferr,se po e durojme 25 vjet LUGAT neper televizjone duke shit moral!
  O zot dergoje ne Vucidol me gjithe familjen e tij te shemtuar,te jetoje ne shpellen prej nga doli me gjarprinj, ujq e derra dhe lakuriqe nate.

  Reply to this comment
 24. adri April 7, 06:22

  Cfare familje ke ti more kriminel plak matuf qe dhe sot qe je i zhytur deri ne gryke perseri nuk i len te qete shqipetaret. Vetem burgu per kete krimnel te shqipetareve qe ka vjedhur me tere familjene e tij hajdute dhe te babezitur me ate bazhanakun qe e solli nga Anglia dhe la kockat ne Gerdec ky eshte sali hajduti dhe krimineli qe ka qeverisur shqiperine para tre kater viteve. Keta duhen arrestuar te tere si familje dhe tu hetohet dhe sekuestrohen te gjitha Pronat e pasurite e paligjeshme dhe te pajustifikuara.

  Reply to this comment
 25. REZI April 7, 07:37

  edhe gazetarja që gjoja bën pyetje…nuk e di kjo Elona Mece e ka treguar hapur që është simpatizante e Berishës, presim ne të jetë objektive në intervista? Pyetja duke i dhënë vijën e sjelljes të lë shije të hidhur, lexojeni me kujdes! “Për cdo gjë që do dëgjojmë janë të pavërteta?” pse pyetje nga gazetare profesioniste është kjo? nuk e di nëse përpiqen të përsosen në punë duke ndjekur gazetarë të mirëfilltë apo ata analistët e korruptuar? Turp për të gjithë ata që pyetjet i bëjnë për të marrë përgjigjen që duan, pse si do thoshte ai: po janë të vërtetä…ai ka mohuar hapur edhe kur ka qënë me zë e figurë. ndjej neveri për të tillë gazetarë që përulen në këtë farë feje…

  Reply to this comment
 26. info analitike April 7, 07:38

  Shoke e shoqe militante. Standardet e Saliut jane njesoj si ato te Ramiut. E harruat fjalimin e ndjere te se “harassures” Linda per te shoqin qe po shkrihet per mememdhe. Po pse i suleni vec njeres pale te hajduterise dhe brohorisni tjetren kur nuk po mbet dite qe te mos dalin nje seri vjedhjesh e skandalesh ndersa ju vazhdoni duartrokisni. Jua kam thene disa here, ju doni qe hajdutet dhe kriminelet te jene te krahut tuaj se vetem atehere ndiheni te kenaqur. Si puna e Xumes qe shkruan carcafe me komente duke bere moral dhe ka si beniamin Eduart Shalsin, ate qe u zotua te vidhte me lezet por nuk qe i zoti te mbaje premtimin pasi lukunia u sul te vjedhe pa lezet fare. Nese jeni kunder krimit, vjedhjeve, plackitjes se Shqiperise duhet te mbani te njejtin qendrim si ndaj Saliut ashtu e dhe ndaj Edit, Erionit, Ahmetajt, Gjiknurit, Beqajt. Nuk ka nje vendim te qeverise aktuale qe te jete bere ne interes publik e qe te mos fshehe doren e madhe te hajduterise se parave publike e te mires publike ndaj nuk me duket se standardet e familjes se rilindjoteve te jene me ndryshe nga ato te Berishes. Reklamat stroboskopike nuk mund te fshehin doren e zeze plackitese qe po con bendin ne falimentim.

  Reply to this comment
 27. Lili April 7, 07:58

  Kodi i ish-ave per ‘mblidhin radhet’ne kemi standarten tona. Si familje’!

  Reply to this comment
 28. orli April 7, 09:51

  Sali udb-ja, di per madhesine e organeve gjenitale te kundershtareve, korrupsionin e tyre, devijimet seksuale, i njeh te afermit e kundershtareve deri ne dhjete breza, di per dashnoret e kundershtarve, per ortaket ne te gjitha bizneset etj.cuditrisht nuk njeh baxhanakun, gerdecin, il mulletin, kusheriren qe merr per grua djali, dashnoret e liries, argites e xenit.Kaq budalla te jete udb-ashi i claus?!!!

  Reply to this comment
 29. Shqipe April 7, 11:54

  Kur shikon këtë foto habitesh se si “standardet” e hipokrizizë nuk paskan kufi……..

  -Së pari, njeriu që u përdor si “mishi i dhisë” në lëvizjen studentore dhe më pas në partine demokratike, u kthye më pas në “ustai i mishit të dhise” në demokracinë shqiptare, ka një ngjashmëri të çuditëshme me personazhin më negativ të Charles Dickens-it në novelën e tij David Copperfield(1849)-Uriah Heep, të cilin “mishi i dhisë” duhet ta këtë lexuar, si tifoz i letërsisë që prezantohet sa herë ka rast.
  Uriah Heep – Është Arkitipi i hipokritit, fillimisht një njeri i përkushtuar deri në pështirosje, si sekretari i Z.Wickfield dhe dalë nga dalë ortak i tij, ai gradualisht zbulon karakterin e tij të dobet dhe të dyfishtë të një njeriu të paskrupullt, arrogant dhe shpirtzi, deri sa mbasi falsifikon dokumentat, përvetëson pasurinë e tij dhe familjes së tij. Përfundimi? Shumë i thjeshtë. Mbasi zbulohen fallsifikimet, ai përfundon në burg.

  -Së dyti këtu është me vend referimi tek një pasazh nga nga fjalimi i Fan Nolit për moralin dhe patriotizmin, në Parlamentin e Shqipërisë(1923):
  Anarkia morale: Këtu qeni nuk e njeh të zonë, këtu karakteret dobësohen, qullosen dhe ndërrojnë formë e ngjyrë dita me ditë si në kaleidoskop. Këtu ambicjet janë pa fre e pa kufi, këtu i padituri i di të gjitha dhe i pazoti është i zoti për të gjitha.
  Anarkia patriotike: Këtu brenda një dite si me magji tradhëtori bëhet patriot dhe patrioti tradhëtor. Këtu shohim përpara syve tanë të kapërdisen si patriotë të mëdhej ata që kanë luftuar për harfet dhe për flamurin e babës, që kanë djegur Shqipërinë e Mesme ose ata që janë puthur me andartet e i kanë ndihmuar te shenjtërojnë anë e mbanë Toskërinë. Këtu si më thoshte një mik është më mirë që njeriu të jetë tradhëtore të shikojë interesat e tij sepse kështu do të jetë i sigurtë që të nesërmen do të prokllamohet patriot i madh.

  -Së treti, me “bëmat” e tij, “qëni që të ha tinës”, justifikon edhe përcaktimin e Fan Nolit(1924), dhe eshte perfaqesuesi tipik i pjeses me te padenje te asaj krahine, sikurse ndodh ne çdo krahine tjeter :
  A të duhen sharlatanë,
  Që të lëpihen në çdo anë,
  Që të përçajnë vatanë,
  Ke sa të duash Tropojanë.
  Noli kete percaktim nuk e ka per te gjithe tropojanet, mbasi ai ka shkruar edhe ”Elegji per tropojanin Bajram Curri, Dragoin e Dragobise-trim tribun i vegjelise, qe u vra nga forcat zogiste dhe agjentet serbe te prire nga Ceno beg Kryeziu, ne vitin 1925 ne Dragobi.

  Litari po mblidhet, ngadale-ngadale por pa ndaluar. Drejtesia vono por nuk harron. Uroj te jetoje sa te provoje 313.

  Reply to this comment
 30. shqipe April 7, 13:06

  Kur shikon këtë foto habitesh se si “standardet” e hipokrizizë nuk paskan kufi……..

  -Së pari, njeriu që u përdor si “mishi i dhisë” në lëvizjen studentore dhe më pas në partine demokratike, u kthye më pas në “ustai i mishit të dhise” në demokracinë shqiptare, ka një ngjashmëri të çuditëshme me personazhin më negativ të Charles Dickens-it në novelën e tij David Copperfield(1849)-Uriah Heep, të cilin “mishi i dhisë” duhet ta këtë lexuar, si tifoz i letërsisë që prezantohet sa herë ka rast.
  Uriah Heep – Është Arkitipi i hipokritit, fillimisht një njeri i përkushtuar deri në pështirosje, si sekretari i Z.Wickfield dhe dalë nga dalë ortak i tij, ai gradualisht zbulon karakterin e tij të dobet dhe të dyfishtë të një njeriu të paskrupullt, arrogant dhe shpirtzi, deri sa mbasi falsifikon dokumentat, përvetëson pasurinë e tij dhe familjes së tij. Përfundimi? Shumë i thjeshtë. Mbasi zbulohen fallsifikimet, ai përfundon në burg.

  -Së dyti këtu është me vend referimi tek një pasazh nga nga fjalimi i Fan Nolit për moralin dhe patriotizmin, në Parlamentin e Shqipërisë(1923):
  Anarkia morale: Këtu qeni nuk e njeh të zonë, këtu karakteret dobësohen, qullosen dhe ndërrojnë formë e ngjyrë dita me ditë si në kaleidoskop. Këtu ambicjet janë pa fre e pa kufi, këtu i padituri i di të gjitha dhe i pazoti është i zoti për të gjitha.
  Anarkia patriotike: Këtu brenda një dite si me magji tradhëtori bëhet patriot dhe patrioti tradhëtor. Këtu shohim përpara syve tanë të kapërdisen si patriotë të mëdhej ata që kanë luftuar për harfet dhe për flamurin e babës, që kanë djegur Shqipërinë e Mesme ose ata që janë puthur me andartet e i kanë ndihmuar te shenjtërojnë anë e mbanë Toskërinë. Këtu si më thoshte një mik është më mirë që njeriu të jetë tradhëtore të shikojë interesat e tij sepse kështu do të jetë i sigurtë që të nesërmen do të prokllamohet patriot i madh.

  -Së treti, me “bëmat” e tij, “qëni që të ha tinës”, justifikon edhe përcaktimin e Fan Nolit(1924), dhe eshte perfaqesuesi tipik i pjeses me te padenje te asaj krahine, sikurse ndodh ne çdo krahine tjeter :
  A të duhen sharlatanë,
  Që të lëpihen në çdo anë,
  Që të përçajnë vatanë,
  Ke sa të duash Tropojanë.
  Noli kete percaktim nuk e ka per te gjithe tropojanet, mbasi ai ka shkruar edhe ”Elegji per tropojanin Bajram Curri, Dragoin e Dragobise-trim tribun i vegjelise, qe u vra nga forcat zogiste dhe agjentet serbe te prire nga Ceno beg Kryeziu, ne vitin 1925 ne Dragobi.

  Litari po mblidhet, ngadale-ngadale por pa ndaluar. Drejtesia vonon por nuk harron. Uroj te jetoje sa te provoje 313.

  Reply to this comment
 31. shoku April 7, 13:35

  Miq shqiptare. Mos komentoni asnje artikull ku paraqitet ky MOSTER, se edhe pse mund ta shani, numrat i merr si LIKE. Une kam kohe qe e kam HARRUAR. Harresa ndaj te gjallit eshte si vdekja per të.
  Me respekt te gjithe komentuese se GAZETES DITA.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*