Në kërkesë të një seance plenare normale, Ruçi gjen zgjidhjen

May 31, 2018 11:49

Në kërkesë të një seance plenare normale, Ruçi gjen zgjidhjen

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka vendosur sot që rruga e vetme për të zhvilluar një seancë normale plenare është ajo e të lënurit pa internet opozitën.

Në foton e mëposhtme mund të shihet se në sallën e seancës plenare është ndërprerë lidhja që mundëson internet, ndërkohë që, opozita nuk ka ndalur së raportuari fjalimet e saj përmes rrjeteve sociale.

Pak më parë, Ruçi iu drejtua me ironi deputetit demokrat, Edi Palokës duke i thënë:“Ju erdhi ora e Facebook-ut, vazhdoni në Facebook”, duke nënkuptuar se tashmë i kishte përfunduar minutazhi i fjalimit në seancë.

s.a/dita

May 31, 2018 11:49
Komento

12 Komente

 1. Dibrani May 31, 12:03

  Rruci komonist ne rrenje,…ky lloj kafshe e ka alergji fjalen e lir .

  Reply to this comment
  • Xha Teme May 31, 15:16

   @ Dibrani,
   Fjalen e lire te sat eme mor lamash vicidoli. Ruci po u tregon shpellareve te ty dhe si ti qe koha kur e kthenin Parlamentin ne bordello te partise kriminale PeDe ka perfunduar. Keshtu o Dibran preshi.

   Reply to this comment
   • Dibrani May 31, 15:46

    Cfar te shqetson qe nxjerr kaq shum mllef,..parimi i fjales se lire ….. apo militantizmi yt qorr.

    Kritikat e mia jan kunder rregjimeve qe u mungon parimi demokratik.

    Neqoftese ne anashkalojme parimin e fjales se lir ateher ne kurr nuk do behemi Europian.

    Shqiperia vuan nga militantizmi qorr,..ky mentalitet duhet te ndryshoj

    Shqiperia nuk vuan nga Dibrani ,..por nga Ruci Rama Berisha Xhafa Meta Beqaj Basha Ahmetaj Spiropali,Noka Tahiri Balla Monika Vasili

    Thirri mendjes dhe shikoje te verteten ne sy

    Reply to this comment
    • evropa May 31, 18:07

     Fjala e lire ka limite dhe kjo njihet boterisht nga e drejta nderkombetare. Interesi I qytetareve per ligjberje, detyra kryesore e deputeteve, nuk mund te shkelet apo anashkalohet nen pretekstin e fjales se lire.

     Reply to this comment
     • Dibrani May 31, 18:27

      O njeri je jasht teme,…Ruci u ka nderprer internetin qe opozitaret ne parlamend mos te pasqyrojne fjalen e tyre nepermjet telefonave .

    • Lili May 31, 18:58

     Best comment n2

     Reply to this comment
 2. Bureto May 31, 12:35

  Në fakt komunisti RuçI e ka me anarkokomunistin Sali Berisha. Po ti dibrano para se t’i kuptosh ca gjëra të komplikuara të politikës në përgjithësi dhe të asaj shqiptare në veçanti, fillo edhe një herë shkollën, që të mësosh të shkruash.

  Reply to this comment
  • Dibrani May 31, 12:50

   Shkollen tende te militantizmit e ke fjalen .

   Dhe fundja pse shqetesohesh kaq shum se cfar duhet te bej un,…apo mos vall te preken interesat meskine

   Sinqerisht me pelqen kur tipa si puna jote me udhzojne te filloj Shkollen ,…me kujton injorantet kuadro te monizmit

   Reply to this comment
 3. pukjani May 31, 12:38

  Shume bukur e ke thene or taj:Ruci komonist me rrenje e sala komunist pa rrenje e pa dine e imane!

  Reply to this comment
 4. uskania May 31, 16:24

  Ore “dibran” fallso, fjala e lirë nuk është thyerje ligji e rregulloreje në kuvend. Ka një rregullore të miratuar nga të gjitha palët për zhvillimin e seancave, ku flitet me rradhë, me kohë të caktuar etj. Si flitet në odat dibrane, flasin të gjithë përnjëherë të ngritur më këmbë? Mos i thuaj vetes “dibran” kur nuk e meriton një gjë të tillë, sepse dukesh një njeri koti, që nuk din se çfar thua, më keq se një militant tjetër, i cili flet për “din e për imam”, që nuk ka lidhje me dibranët, të cilët e kanë shpëtuar këtë copë Shqipëri që kemi sot. Dibranët duhen dëgjuar, por jo një llaskare si ky që e quan veten dibran.

  Reply to this comment
 5. Mark .U.K May 31, 17:11

  dibrani :Ja fejte xha temes.Nuk ragove per fyerjen ju lumt.Po ky te paren femer qe do.. q.ft ta amen e vete.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim