Në kërkim për kamionin me 613 kg kokainë, flet nga Gjermania Arbër Çekaj

March 1, 2018 17:49

Në kërkim për kamionin me 613 kg kokainë, flet nga Gjermania Arbër Çekaj

 

Arbër Çekaj, pronari i kompanisë “Arbri-Garden”, ka folur për News24  dhe ka dhënë versionin e tij për drogën që u gjet në kontenierin me bananet që ai kishte porositur nga Kolumbia.

Ai thotë se droga nuk është e tij.

“Që nga viti 2012 jam regjistruar në QKR. S’kam asnjë lidhje me drogën e kapur.

Theksoj se po spekulohet shumë.

Po, Arbër Çekja porosit çdo javë fruta nga Kolumbia, Ekuadori, Amerika, limon e portokaj nga Argjentina, dhe s’ka asnjë lidhje me drogën e gjetur apo me gjëra të tjera të paligjshme”, tha ai.

Gjatë intervistës, Çekaj tha se është në Gjermani me të shoqen dhe do të kthehet në Shqipëri shumë shpejt, për të dhënë llogari para Prokurorisë.

“U largova me gruan në Gjermani të shtunën, por do të kthehem.

Unë jam një biznesmen modest, nuk kam lidhje me drogën e gjetur dhe as me politikën, pasi nuk kam votuar fare.

Kontenierët s’kanë lidhje me firmën time, as shoferi me kamionin që u ndaluan.

Të miat janë vetëm frutat.

Unë do të kthehem, por s’kam siguri dhe besim në Shqipëri.

Kam gjetur ndërkohë një avokat në Gjermani dhe sapo të më thotë ai, do të vij në Tiranë”, u shpreh ai.

a.s/dita

March 1, 2018 17:49
Komento

21 Komente

 1. One 13 March 1, 17:56

  Dridhe Kulic dridhe
  T lajmeruan n kohe ushtaret e Sali Kulicit n policine e Rilindjes?

  Reply to this comment
  • Timi March 2, 17:14

   Po mir or ti shok qe kontenieret spaskan pune me firmen tende por atehere perse shkuan njerezit e paguar nga ty te marrin kontenierin? Po ashtu kush e pagoj ngarkesen prej 613 kg qe te udhetonte me anije nga Kolumbia ne Shqiperi (gjysmen e botes)? Nese e ke paguar atehere duhet ta dish se sa banane ke porositur dhe sa tonelata po te vijne. Cfare ishte 613 kg qe eshte paguar dhe nuk i takon askujt? Nuk i ha njeri keto genjeshtra or tej shok!

   Reply to this comment
 2. i ndershmi nuk ka buke per femijet March 1, 17:57

  Hajd se do ma hash bananen dhe ti malok Vicidoli

  Reply to this comment
 3. N.V. March 1, 18:19

  Taktikë e njohur!
  Ndersa therrasi me sa mundin se drogen e sjell Qeveria, ujqrit e vjeter lëvizin nen rrogoz!
  Trusti i Geshtenjave dhe i bananeve, i Sypeshkaqen Kuliçve dhe i Qenit te Qenit, nuk heqin dore nga mafjozllëqet!…
  Hetim profesional dhe Peshqit e medhenj do bien ne rrjetë!
  Rastesisht na paska ikur ne Gjermani ky Kulishi…!
  Po eshte i paster, do vinte me urgjence te sqaronte akuzat!…

  Reply to this comment
 4. alphade March 1, 18:33

  Sygjeroj shtypin shqiptar ne pergjithesi : mos perdorni
  mbiemrin ” Cekaj” sepse mbjell konfuzion.Prandaj du-
  het te perdorni mbiemrin e vertete me qellim qe shqip-
  taret e zakonshem si puna ime te “orientohen” ,vini mbi-
  emrin KULICAJ ,si dhe origjinen nga TROPOJA ,miq bes-
  nike te VICDOLASIT: Kulicaj ,Lushaj …..”Grupi Ciftelia” ?
  A ju kujtohet ore shqiptare per “bemat” dhe gjemat e tyre.
  Raca me e ndyre qe ka njohur kombi shqiotar !!! Kulicaj
  sot na doli ne News 24 dhe na u paraqit si i pafajshem
  por nuk kishte besim te drejtesia shqiptare prandaj kthi-
  min e la evazive. Tash ka ndryshuar drejtesia,nuk eshte
  me drejtesia e Sali Ram Berishes por ajo e SHBA dhe BE. Fundi i pashmangshem ju pret ! Dhe per te nxjerre te
  verteten e ketij Kulicaj te “pafajshem” duhet perdorur me-
  todat qe perdorte Amerika me Talebanet ne Guantanamo
  te Kubes. Ky qe na krekosej andej nga Gjermania se ish-
  te i “pafajshem” ,te kthehet ne Shqiperi dhe te perballohet
  me Drejtesine e Arta Markut, sokoleshes se Fushe-Arrsit.
  Tropojanet e Saliut duhen rrethuar me telat me gjemba qe vrane 130 veta nga malesoret e ndershem e patriote te Tropojes se Bajram Currit.

  Reply to this comment
 5. Kris 1 March 1, 18:35

  Nga ky operacion i deshtuar do te fillojne nje mori gjyqesh pa fajtor.Do te ngelet vetem fajtori kolumbian qe me nje gabim njerezor nisi Miliona euro ne shqiperi.
  Nxitim i policise apo nje levizje e kordinuar me mafien dhe politiken?

  Reply to this comment
  • Arben March 1, 19:45

   Ore, qellimi qirilindas eshte te pastroje territorin

   nga konkurenca, jo te godase kriminalitetin.

   me patate e habilajve u blene votat qirilindase

   me 2017. tani e ka marre stafeten vellai i xhafes.

   kjo duket qartas, qe te vendosi ne kllape

   trafikantet, droga duhej ndjekur derisa te nxirrej

   nga kontenieri. ne kete moment, ky eshte i

   paster, ka porositur mallin, per transport

   ka kontraktuar nje kompani nderkombetare, e cila

   ka perdorur kontenieret e saj, ligjerisht ky nuk mban

   asnje pergjegjesi cfare ka kontenieri brenda.

   perseris edhe njehere, qellimi qirilindas eshte

   pastrimi i territorit nga konkurrenca, jo goditja

   e trafikanteve. kshu do veje gjyqi terhiq e mos keput

   nja 2-3 vite, sa te harrohet si muhabet.

   populli, rri e ha tallashin qe i japin.

   Reply to this comment
   • Per bucen ne fjale March 2, 13:24

    Ketij i arrivi droga ne magazine che nuk mban pergjegjesi?
    Ka dicka qe nuk shkon or djalosh…kompetentin nuk mund ta beje cdo njeri me nje tastiere kompjuteri

    Reply to this comment
   • sopiqoti March 2, 15:16

    Si te tjeret ,edhe ti Arben ja fut POr…s ne kete problem.Ri a derezi ne folen tende dhe mos shkruaj brockolla si ato te Sales e te Lulit.

    Reply to this comment
 6. pjekesi i geshtenjave March 1, 18:47

  po mire o tropojan i dashur qe ti nuk ke lidhje fare me drogen po ne Kolumbi ça deshe ti ??
  Ju te trustit te geshtenjave u bete krejt biznesmene !!!!

  Reply to this comment
 7. alfons March 1, 19:10

  THon fjalet e urta !Dielli me shoshe nuk mbulohet,ose me shqip muti me shure nuk mbulohet por ne shqiperine tone te dashur ka bere dhe ben vaki!Prisni se sa lloj akuza shpifje ofendime do na degjojne veshet por mund te na shohin syte vrasje te tipit “orgocka”cdo gje pritet cdo gje ndodh ne shqiperi derri kur plagoset shqyen te jemen

  Reply to this comment
 8. Adih March 1, 19:16

  Kris 1 @…kini me se te drejte ,por do shtoja dicka ,ketij trpojani i vjen malli nga jashte ,kush e mat ose e peshon kete mall ,deri te kontrolli i imet i bananeve ,ke ka lene ky ne shqiperi te kujdeset ,per kete mall. Ke rene brenda more Tropojan ,me keto llogje qe reklamon ? .Tani e gjeti ky bandill te ikte ne gjermeni ,apo di i pjelli gruaja si gruaja e A.Llalles , qe donte te ikte ta pillte ne Amerike ..Llogjikisht ,ky duhet te kallxoje ,kush peshk i madh fshihet mbrapa tin ,eshte shume e madhe dhe investim i madh .

  Reply to this comment
 9. Bjerini grupit Ciftelia te Kulicit & salikaraxhixhit March 1, 19:18

  JU LUTEM MODERATORE

  KY ESHTE

  Gjarpër Kulicaj…jo Arber Cekaj

  Kujtoni arrestimin e nipit enverhoxhes si pablo eskobari
  vetem me nje telefon nga nje prokuror gjerman..
  .
  Per cudi Pablo Eskobari i vertete Gjarper Kulici po mbrohet ne menyre te hapur nga ‘PROKURORET GJERMANE .

  Eshte koha qe
  Donald Lu
  Edi Rama
  Arta Marku

  te kerkojne qe ky monster te vije si PAKO POSTALE

  qe te mos pesoje fatin e ilir kumbaros qe per cudi nje Kulic tjeter ka dore ne vrasjen makabre te REMZI HOXHES

  Reply to this comment
 10. N. March 1, 19:25

  O Kulishi Kuliçit,
  Droga nuk eshte kapur tek shtepia ime,
  por ne magazinen e Firmes tende!…
  Ah Qerrata a Qerrata!…

  Reply to this comment
 11. Zylo March 1, 19:54

  Bisnesmeni ka te drejte,sa iku ne Gjermani erdhi pa adrese malli qe u porosit.Ky nuk di gje se ishte mbi 600 kg droge,se kush ja ka futur ketij.Ata thone qe ishte e destinuar per ne Gjermani vendi ku i cili zoteria flet sot.Bananen ha ky let ti japim dhe panxhar sheqeri,nuk te hyn njeri me maune pa i hapur deren ti ose njerzit qe ke perqark.

  Reply to this comment
 12. gjermani i fundit March 1, 22:47

  ky litarin terhoqi, çfare faji ka se tek litari ishte lidhur lopa.

  Reply to this comment
 13. Messerschmidt March 2, 09:59

  Ku Kulici dhe kulic te tjere nuk jane malsore shqiptare por jane rracedhjere te rritur ne malet kreshnike shqiptare!
  Kulicajt Albanezi jane ciban qe i mbante dulla me zor atje per te mposhtur malsoret e vertete kreshnik shqiptar qe me mijra e mijra vjet me radhe i kane lapet dhe malet shqiptare shtepite e tyre !

  Prandaj nuk eshte shume cudi qe keta gjasme ‘malsor’ rracdhjere ciban jane nje here me PD e salet apo lsi e likes e monikes apo me rilindjet e ram gjinush nano arrixhinjve !!!

  Reply to this comment
 14. intelektuali March 2, 12:00

  PO MIRE O BOLE ENVERISTE, QE LLAPNI BROCKULLA NE GAZETEN DITA, JA KULICI I SALIUT NA QENKA I “LIGU” PO KU ESHTE SHTETI I EDI RAMES?

  Po ku ka qene SHIK-u i Edvinit dhe i Likes o BOLE enveriste qe llapni idiotizma fanatikesh pa kurfare llogjike ne gazeten DITA, ku kane qene strukturat e sigurise se shtetit o KOQE budallaqe qe nuk shikoni fare si nuk di gje fare Edi Rama oer 97 ngarkesa me “banane” droge per 5 vjet qe eshte ne Krye te Pushtetit Autoritar, ky Kryeminister fodull dhe arrogant qe di te punoje vetem me tritol ne dore, por qe di me hollesi biografine e pastruseve te haleve te Institucioneve shteterore, por nuk dinte gje fare per Laboratorin e Xibrakes te Taulant Balles me administrator nipin e Enverit, njashtu si edhe per “babanet” e kokaines te Durresit?

  HE MO BOLE ENVERISTE NE GAZETEN DITA SI MENDONI JU?

  Qe Edi Rama na del se eshte kaq budalla dhe kaq debil sa nuk ka ditur gje fare per 5 vjet per “bananet” e kokaines nga Kolumbia dhe ka lene Saliun e Kulicat e tij te livadhisin ne portin e Durresit dhe t’i beje LEKAT pale-pale si miliardere nen hunden e tij te sofistikuar me nuhatje prej Artisti?

  KETE LAJTHITJE NUK KA KUSH TA BESOJE!

  Reply to this comment
 15. intelektuali March 2, 12:00

  PO MIRE O BOLE ENVERISTE, QE LLAPNI BROCKULLA NE GAZETEN DITA, JA KULICI I SALIUT NA QENKA I “LIGU” PO KU ESHTE SHTETI I EDI RAMES?

  Po ku ka qene SHIK-u i Edvinit dhe i Likes o BOLE enveriste qe llapni idiotizma fanatikesh pa kurfare llogjike ne gazeten DITA, ku kane qene strukturat e sigurise se shtetit o KOQE budallaqe qe nuk shikoni fare si nuk di gje fare Edi Rama oer 97 ngarkesa me “banane” droge per 5 vjet qe eshte ne Krye te Pushtetit Autoritar, ky Kryeminister fodull dhe arrogant qe di te punoje vetem me tritol ne dore, por qe di me hollesi biografine e pastruseve te haleve te Institucioneve shteterore, por nuk dinte gje fare per Laboratorin e Xibrakes te Taulant Balles me administrator nipin e Enverit, njashtu si edhe per “bananet” e kokaines te Durresit?

  HE MO BOLE ENVERISTE NE GAZETEN DITA SI MENDONI JU?

  Qe Edi Rama na del se eshte kaq budalla dhe kaq debil sa nuk ka ditur gje fare per 5 vjet per “bananet” e kokaines nga Kolumbia dhe ka lene Saliun e Kulicat e tij te livadhisin ne portin e Durresit dhe t’i beje LEKAT pale-pale si miliardere nen hunden e tij te sofistikuar me nuhatje prej Artisti?

  KETE LAJTHITJE NUK KA KUSH TA BESOJE!

  Reply to this comment
 16. Per bucen ne fjale March 2, 13:18

  Or MEC,po si kishte 10 dite kontajneri i zhdoganuar dhe ti nuk u bere merak qe po te prisheshin bananet,o modest malok qe deri dje e kishe pare vetem ne fotografi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim